• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Czyje koncerty przyciągają największe tłumy?

Alicja Olkowska
22 listopada 2022, godz. 13:00 
Opinie (65)
Każdy koncert Dawida Podsiadły w ostatnim czasie wyprzedaje się do ostatniego miejsca. Każdy koncert Dawida Podsiadły w ostatnim czasie wyprzedaje się do ostatniego miejsca.

Jesień to idealny czas dla miłośników koncertów. To właśnie teraz artyści ruszają w trasy i regularnie koncertują. Rzadziej co prawda odbywają się wielkie wydarzenia stadionowe, ale te mniejsze obiekty i kluby często pękają w szwach. Kto obecnie wyprzedaje koncerty w ciągu kilku dni, a nawet godzin? Poniżej zestawienie artystów, którzy przyciągają tłumy, mimo że bilety na niektóre z nich potrafią kosztować krocie.Dużo koncertów w Trójmieście w najbliższym czasie


Dawid PodsiadłoCzy zdarzyło ci się nie dostać biletu na wymarzony koncert?

Można śmiało zaryzykować tezę, że Dawid obecnie jest największą polską gwiazdą, która elektryzuje masy. Gdzie tkwi sekret jego sukcesu? M.in. w występach na żywo, które nie odbiegają od światowego poziomu. Podsiadło oznacza wielkie i pełne atrakcji widowisko, o jakim wielu twórców może tylko marzyć. To potężna koncertowa machina stworzona przez ludzi znających się na rzeczy i posiadających odpowiedni budżet.

Dawid Podsiadło zrobił dyskotekę w Ergo Arenie Dawid Podsiadło zrobił dyskotekę w Ergo Arenie
Na koncert w Ergo Arenie sprzed dwóch tygodni bilety rozeszły się w ekspresowym tempie - hala na granicy Gdańska i Sopotu dawno nie była tak zatłoczona. Zaś na warszawski koncert, który odbędzie się dopiero pod koniec sierpnia 2023 r. na Stadionie Narodowym, na centralnie ustawionej scenie w formule 360 stopni, biletów brak - wszystkie się sprzedały.

SanahSanah doczekała się wiernego i bardzo licznego grona fanów. Sanah doczekała się wiernego i bardzo licznego grona fanów.
Wielu jest zdania, że Sanah jest żeńskim odpowiednikiem Dawida Podsiadły. Rzeczywiście, jej koncerty to osobliwe, pełne uroku i dobrej energii wydarzenia, więc mają prawo wzbudzać zainteresowanie u osób, które szukają wzruszających i pełnych pozytywnych emocji wydarzeń.

Co w Sanah jest takiego wyjątkowego?

- Jest słodka, delikatna i autentyczna. Jest jak Podsiadło na samym początku kariery: trochę zahukana, trochę grzeczna... Mówi o rzeczach ważnych i uniwersalnych, ale prostym językiem. Jej muzyka jest zrozumiała dla każdego: od dziecka po seniora. Nie dziwię się, że ludzie tak ją kochają - wyjaśnia Mateusz, fan piosenkarki.
Dwa koncerty Sanah już wkrótce w Filharmonii Bałtyckiej i, a jakże, całkowicie wyprzedane, choć bilety kosztowały niemało: najtańszy 359 zł, a najdroższy 449 zł.

Ralph KaminskiRalph Kamiński z płyty na płytę cieszy się coraz większą popularnością. Ralph Kamiński z płyty na płytę cieszy się coraz większą popularnością.
Młodsze pokolenie dopiero od niedawna odkrywa bogatą twórczość Ralpha m.in. za sprawą kampanii reklamowej sieci McDonald's, ale starsi mogą już dobrze go kojarzyć, zwłaszcza że ma na koncie cztery świetnie przyjęte płyty. Podczas każdej z nich zmieniał wizerunek i udowadniał, że jest wszechstronnie utalentowany.

Ralph Kaminski stworzył zestaw dla Maka. Bal u Rafała i szał na burgery trwa Ralph Kaminski stworzył zestaw dla Maka. Bal u Rafała i szał na burgery trwa
Dziś już nie dziwią jego kolejne wyprzedane koncerty. A przecież jeszcze w 2018 r. grał do walentynkowej kolacji w Starym Maneżu. Obecnie jest kimś znacznie więcej niż miłą, ale wciąż dodatkową atrakcją, a dwa najbliższe jego grudniowe koncerty we wspomnianym gdańskim klubie, które odbywają się dzień po dniu, wyprzedały się do ostatniego miejsca.

GibbsGibbs w Sfinks700, listopad 2022

Nowa twarz na panteonie gwiazd, którą pewnie nie wszyscy znają, ale właśnie taki ma na siebie pomysł Mateusz Przybylski, nieśmiały raper z Kłobucka. Jeszcze niedawno unikał występów przed publicznością, dziś zainteresowanie jego koncertami jest tak duże, że organizowane są dodatkowe dzień po dniu. Tak było niedawno w Sopocie, gdy dwa koncerty przyciągnęły komplet publiczności.

Kiedyś nieśmiały, dziś porywa tłumy. Gibbs rozbujał klub Sfinks700 Kiedyś nieśmiały, dziś porywa tłumy. Gibbs rozbujał klub Sfinks700
- Wydaje się, że Gibbs ma bowiem coś, co trafia do szerokiej publiczności, i nie zdziwiłabym się, gdyby był znany również wśród nieco starszych osób. Po pierwsze, jego teksty są dość uniwersalne, wiele osób może się z nimi utożsamić. Po drugie, nie ociekają wulgaryzmami i nie znajdziemy w nich obsceniczności, która nierzadko jest normą w hip-hopie. Wręcz przeciwnie, Gibbs właściwie nie przeklina, a jego teksty mają bardziej charakter poetycko-marzycielski. Przypominają mi trochę rap z początku XXI wieku, kiedy bardziej niż kontrowersyjny język i komercyjny wynik liczył się przekaz - tak relacjonowała jego sopocki koncert Julia Rzepecka, redaktorka Trojmiasto.pl.

MataKoncert Maty na stoczni w sierpniu 2022 roku

Pierwszy trójmiejski koncert Mata zagrał w klubie Parlament w 2020 r., kolejne już były dużymi wydarzeniami. Aż dotarliśmy do sierpnia 2022 r., gdy raper naprawdę udowodnił, że potrafi robić show na wysokim poziomie.

"100 dni do matury". Mata zagrał w klubie Parlament
Jego koncerty to widowiska, na których nikt nie oszczędza. Np. na gdański koncert w sierpniu tego roku Mata przypłynął... pontonem. Z innego odleciał helikopterem. Tu nie ma nic na pół gwiazdka.

Koncert Maty w sierpniu 2022 r., publiczność pod sceną plenerową w Gdańsku. Koncert Maty w sierpniu 2022 r., publiczność pod sceną plenerową w Gdańsku.
Koncerty Maty przyciągają nie tylko jego fanów, ale też osoby niesłuchające na co dzień jego muzyki, lecz ciekawe całego zamieszania związanego z młodym raperem oraz tego, co wydarzy się na scenie i też... poza nią. Bo show Maty to również imponująco zaaranżowana przestrzeń dookoła, np. wielka dmuchana brama ze złożonych w znak serca rąk, fontanny wodne czy potężne telebimy.

Męskie GranieMęskie Granie Orkiestra 2022 | Gdańsk

Na koniec nie można nie wspomnieć o fenomenie Męskiego Grania, bo i tu bilety rozchodzą się w ciągu kilku minut. Potem pozostaje już tylko nadzieja, że organizator jeszcze coś "dorzuci" lub uda się odkupić wejściówkę z drugiej ręki.

Wakacyjna trasa Męskiego Grania to już marka sama w sobie: świetnie promowana, dobrze zorganizowana, reprezentowana przez gwiazdy młodego i starszego pokolenia, które co roku nagrywają wpadający w ucho hymn. Wszystko się tu zgadza, więc te koncerty po prostu nie mają prawa się nie wyprzedać. Być może fakt, że co roku odbywa się walka z czasem o bilety na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", też niejako nakręca spiralę sprzedaży i zainteresowania Męskim Graniem...

Opinie (65) 6 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Szkoda, tylko że koncerty Maty sa cale z playbacku. On dokrzykuje slowa co pare wersow i tyle. Strasznie slabo na zywo brzmi w porownaniu do plyty.

  • 26 3

 • Mówcie co chcecie, ale w Polsce powiatowej króluje Teresa Werner.

  • 6 8

 • słucham zupełnie innej niszowej muzyki.Cenie sobie bezposredni kontakt z muzykami a nawet ze czesc z nich znam osobiscie nie ma zadnej granycy grajacy-słuchacz.Byłem na Podsiadło i Sanah dla towarzystwa -zona prosiła owszem muzyka ok ale ogladac koncert własciwie na telebimie to nie ma dla mnie zadnego sensu

  • 30 5

 • Odp: badziewnych wykonawców.

  • 21 4

 • A o Zenku to przez myśl nie przeszło?

  • 20 2

 • "Czyje koncerty przyciągają największe tłumy?"

  To chyba jasne, że wykonawców serwujących dobrze wyprodukowaną papką, która ma odpowiadać każdemu. Jakie piwo sprzedaje się najlepiej? Tanie koncerniaki stworzone tak aby smakowały jak największej liczbie osób. Czy to świadczy o jakości? Według mnie nie.

  • 29 5

 • Nie podniecało ciebie bycie w tłumie klonów, z telefonami w górze? ;-)

  Musisz być stary :-P

  • 17 0

 • No i gitara, póki dzieciakom nie wciska śmieciowego żarcia jak ci tutaj celebryci.

  • 10 0

 • Najlepsi są Janusze z łapami w górze, chwalącymi się telefonami.

  I tak trzyma jeden z drugim telefon i zasłania innym. Co trzeba mieć w głowie aby, aby trzymać znaczną część koncertu telefon w górze? Jakie było moje zdumienie kiedy takie asy były również na Kulcie (!) Myślałem, że to raczej dotyczy dzieciaków.

  • 15 0

 • Prawdziwy Polak katolik słucha disco polo, pije specjala, głosuje na PIS i regularnie rejestruje się po 500+

  • 6 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

31. Finału WOŚP

imprezy i akcje charytatywne

Dubioza Kolektiv

rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak długo trwa Jarmark św. Dominika?