• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

D.Tonacje vol. X

Po dłuższym okresie milczenia i po tym jak mniej lub bardziej bacznie przyglądaliśmy się temu, jak ważyły się losy budynku przy ulicy Winieckiego 53, na wierzch wyszła stara prawda, że miejsce tworzą nie mury lecz ludzie. Tym samym stary skład organizatorów, tęskniąc za starymi bywalcami Willi FSC, postanowił reaktywować swoją działalność - tym razem w przestrzeni miejskiej.

Rozpoczynamy wędrówkę po opuszczonych i nieoczywistych miejscach w Sopocie i to tam właśnie chcemy zapraszać naszych gości.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Jednym ze sztandarowych wydarzeń odbywających się w Willi FSC były D.Tonacje czyli cykl improwizowanych spotkań artystów rożnych dziedzin. W trakcie 9-ciu odsłon detonacji mieliśmy okazję gościć m.in. muzyków - Mikołaja Trzaskę, Jerzego Mazzola, Wacława Zimpela, Adama Żuchowskiego, performera Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza czy tancerzy teatru Dada von Bzdulów.

Stałym gospodarzem wydarzenia jest perkusista i performer Oleg Dziewanowski.

Pierwszym miejscem, do którego chcielibyśmy zaprosić na 10-te już detonacje jest znana z filmu p.t Medium w reż. Jacka Karpowicza willa przy ulicy Westerplatte 24.

Gośćmi X tych detonacji będą:
m.bunio.s /// Monika Dawidziuk /// Oleg Dziewanowski


W ramach detonacji odbędzie się również wystawa malarstwa Grażyny Kręczkowskiej.

18:00 - Wystawa malarstwa, wstęp wolny
20:00 - D.Tonacje. wstęp 15 zł

Dodatkowo oglądać można instalację Nicolas'a Grospierre i Olgi Mokrzyckej-Grospierre, "Po drugiej stronie lustra", będąca stałą ekspozycją Willi Bergera.


m.bunio.s

Muzyk, producent, kompozytor, remikser oraz wokalista. Filar zespołu Dick4Dick, członek grup Baaba, Mitch&Mitch, BASSISTERS ORCHESTRA, w której skład wchodzą istotne postaci sceny muzyki alternatywnej, jazzowej i hip-hopu (Mikołaj Trzaska, Macio Moretti, Fisz, Emade, Wojciech Mazolewski, Tomasz Duda) jak również duetu dj-skiego X-BOYS z Fiszem.

Ponadto współpracował z L. Możdzerem, A. Bauerem, Paralaksą, Arszynem i innymi. Założyciel zespołu Ludzie.

Artysta poruszający się na płaszczyznach wielu gatunków muzycznych, stosujący metody prekompozycji i improwizacji. Performer.

Postać eksplorująca, trudna do zdefiniowania, nieprzewidywalna. Działa bez ograniczeń.

Monika Dawidziuk

Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Artystka multidyscyplinarna, posiadająca szerokie spektrum zainteresowań, spośród których w pierwszej kolejności należy wymienić dziedziny reżyserii, performance'u i tańca.

Współpracowała i współpracuje z licznymi teatrami polskimi i zagranicznymi. Do jej najważniejszych osiągnięć aktorskich należy rola w musicalu "Hair" wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Reżyserka spektaklu "Fotoplastykon" dramatu Georgi Gospodinowa pt. "DJ" oraz spektaklu "Arabska Noc" na podstawie autorskiego scenariusza.

Asystent reżysera przy spektaklu "Zwyczajne szaleństwa" w reż. Elżbiety Czaplińskiej-Mrozek. Uczestniczka licznych projektów multikulturowych o charakterze performatywnym, w tym m.in projektu Berlin-Łódź. p.t. "Displaced Women" czy "Miłość-Love-Armastus", mającego miejsce w Talinie.

Można ją spotkać tak na scenie Teatru Narodowego w Berlinie jak i za kasą w euromarkecie. Nie boi się niczego.

Oleg Dziewanowski
Jego twórczość obejmuje szerokie spectrum gatunków muzycznych. Współpracował zarówno z kompozytorami muzyki współczesnej jak i z różnymi artystami oraz grupami artystycznymi (m.in. z Karlheinzem Stockhausenem - prekursorem muzyki elektronicznej, Ensemble Integrales, YX project). Twórca instalacji multimedialnych. Obecnie koncentruje się na muzyce improwizowanej. Bawi się dźwiękami, tworząc nowe, interesujące brzmienia.

Grażyna Kręczkowska

Malarka. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej PWSSP. Od 1993r. zatrudniona w macierzystej uczelni, od 2008 w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce. W 2011r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.

"... Malarskie spojrzenie gdańskiej artystki daje się określić jako dociekliwe, czułe, bezkompromisowe i niewartościujące. W uprawianej przez nią sztuce nie znajdujemy ani bezpośrednich odniesień do historii, ani do ikonicznych aspektów naszej współczesności; nie kieruje nas też ono ku żadnemu projektowi udanego życia; pozbawione jest jasnych aksjologicznych rozstrzygnięć. Można by powiedzieć, że jej idzie przede wszystkim o to, aby w możliwie jak najbardziej nieuprzedzony sposób wejrzeć w samo jądro ciemnej esencji świata, zobaczyć, co tam jest, co się zawiera w samym biologicznym rdzeniu istnienia. ... "

Fragment tekstu "Materia Ziemi i Platońskie Cienie"
prof.Kazimierz Nowosielski/


Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Sopot.

Opinie