Daab zagrał największe przeboje w Scenie

Daab wykonał największe przeboje, włącznie z "Falą ludzkich serc" i "Ogrodu sercem".
Daab wykonał największe przeboje, włącznie z "Falą ludzkich serc" i "Ogrodu sercem". fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl

Sobotni koncert zespołu Daab w klubie Scena był pełną świetnej zabawy powtórką z klasyki polskiego reggae. Szkoda tylko, że organizatorzy kazali publiczności czekać na gwiazdę niemal aż do północy.Pod koniec koncertu publiczność zaśpiewała muzykom "Sto lat".
Pod koniec koncertu publiczność zaśpiewała muzykom "Sto lat". fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl
Koncert miał zacząć się o godz. 22. Przynajmniej tak wynikało z plakatów oraz ogólnodostępnych informacji. To i tak późna pora jak na występ klubowy. Okazało się jednak, że Daab poprzedzi występ dwóch supportów, a zespół pojawi się godzinę później. Ostatecznie kapela weszła na sceną na kilkanaście minut przed północą. Publiczność, która wypełniła pół sali koncertowej klubu Scena, była jednak wyrozumiała. Cierpliwie czekała na swoich idoli, mimo wydłużającego się spóźnienia i braku jakichkolwiek informacji ze strony organizatora.

Na szczęście Daab w pełni wynagrodził to oczekiwanie. Zespół Andrzeja Zeńczewskiego zaczął od jednego z największych swoich przebojów "Fali ludzkich serc" i z miejsca porwał swoich największych fanów, którzy ruszyli w taniec od pierwszych dźwięków. W ciągu ponad godzinnego koncertu zespół wykonał jeszcze m.in. "Kalejdoskop moich dróg", "Serce jak ogień", "Podzielono świat", czy "Moje paranoje". Jeśli ktoś znał klasyków polskiego reggae wyłącznie ze składanki "To co najlepsze z dziesięciu lat (1983-93)", musiał być zadowolony, bo Daab zagrał niemal całą płytę swoich największych przebojów.

Nie zabrakło oczywiście miłosnego hymnu "Ogrodu serce", na który jednak fani musieli czekać aż na koniec bisów. Mimo późnej godziny, trójmiejska publiczność przyjęła muzyków niezwykle gorąco, odśpiewując im na zakończenie "Sto lat". Zeńczewski podziękował, mówiąc, że w Trójmieście czuje się, jakby miał wielu przyjaciół.

Sobotni koncert w klubie Scena był pełną świetnej zabawy powtórką z klasyki polskiej muzyki. Warto było czekać do późna, aby zobaczyć jedną z legend polskiej muzyki. Tym bardziej, że w ostatnich latach Daab nieczęsto koncertował w Trójmieście. Do poprawki nadaje się jednak punktualność organizatorów. Scena to od niedawna jeden z liderów wśród trójmiejskich klubów muzycznych. Dobrze by było, gdyby jakość organizacja szła w parze z ilością odbywających się tutaj wydarzeń.

Największy przebój polskiego reggae.Daab gra Boba Marleya."Fala ludzkich serc" na rozpoczęcia koncertu.

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Jak dobrze, że już Borysek nie recenzuje muzyki na Trójmiasto ;)

  Fajny koncercik jak klimaty w Jarocinie w dzień reggae

  • 14 3

 • klimat starych lat...

  fakt trzeba było poczekać..pewnie organizatorzy chcieli trochę nabić kasy na barze;-) ale generalnie koncert od pierwszych dźwięków przeniósł nasz w inną przestrzeń..poczuć można było klimat sprzed 20 lat kiedy na ich koncertach gromadziły się tłumy jak np. w Brodnicy. Zespół jest w świetnej formie i nie utracił nic ze swojej autentyczności..stare hipisowsko-regałowe klimaty:-) miód dla koneserów tamtych czasów, dźwięków i klimatów..chapeaus bas dla ekipy:-)

  • 14 1

 • Bravo dla Klubu Scena więcej dobrej muzy.

  • 5 0

 • muzyczne święto fanów dobrej muzyki :)

  Było radośnie i mrocznie, pogodnie, wzruszająco i mistycznie. Wykonania utworów wzbogacone o liczne solówki i improwizacje. Krótko mówiąc - świetny koncert. Oby więcej takich muzycznych wydarzeń w trójmieście.

  • 4 0

 • Daab genialny, lokal i organizacja - tragiczne

  Daab zagrał genialnie, niczego mi nie brakowało. Szkoda tylko, że na występ trzeba było czekać aż tak długo. Obsługa lokalu beznadziejna, bilet miałem na balkonie, czyli ten droższy, obsługa nie pozwalała dostawiać krzeseł do miejsca, z którego było dobrze widać scenę, zabierała szklanki dopite do połowy. Poza tym co to za lokal, w którym nie ma piwa z kija?
  Już tam więcej nie pójdę.

  • 3 0

 • zapach ryby w tle

  jak malina!

  • 1 0

 • daab to co najlepsze

  Warto było czekać do północy aby poczuć moc " muzyki serc "
  Czy zatrzymał się w miejscu.

  • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kazik
Kazik
rock / punk
mar 11
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Craft Beer Fiesta
Craft Beer Fiesta
degustacja
sty 28-29
piątek - sobota, g. 15:00
Gdańsk, Pułapka
Słoń
Słoń
hip-hop
lut 26
sobota, g. 19:30
Gdańsk, Parlament

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Projekcje słynnych oper "pod chmurką" odbywają się co roku na: