Wiadomości

Dąbrowska, Sanah, LemON, Kwiat Jabłoni. Koncerty w Operze Leśnej

Ania Dąbrowska 6 sierpnia wystąpi w Operze Leśnej.
Ania Dąbrowska 6 sierpnia wystąpi w Operze Leśnej. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Sierpień w Sopocie rozpocznie się intensywnie. Od czwartku, 6 sierpnia do niedzieli, 9 sierpnia włącznie, miłośnicy muzyki na żywo będą mieli okazję do uczestniczenia w koncertach odbywających się w Operze Leśnej. Kolejno zagrają Ania Dąbrowska, Sanah, LemONKwiat Jabłoni. Bilety w cenach 49-99 zł.Wygraj bilety w naszym konkursie: dziś dwie podwójne wejściówki na Anię Dąbrowską i Sanah. Kolejny konkurs już w najbliższy czwartek o godz. 10 w tekście "Planuj tydzień".

Koncerty w Trójmieście


Mimo wciąż trwającej pandemii, życie rozrywkowo-kulturalne powoli wraca do normy. Dla miłośników muzyki granej na żywo szykuje się prawdziwa gratka: cztery koncerty w cztery kolejne dni w Operze Leśnej w Sopocie. Między czwartkiem, 6 sierpnia a niedzielą, 9 sierpnia w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zagrają znani i lubiani wykonawcy muzyki w klimacie pop.

Ania Dąbrowska i Sanah przed weekendemW czwartek, 6 sierpnia o godz. 20 na scenie stanie Ania Dąbrowska, dziewięciokrotna laureatka i aż 34-krotna kandydatka do Fryderyków, twórczyni wielu albumów studyjnych nagrodzonych platyną. Dzień później, w piątek o tej samej godzinie, odbędzie się koncert Sanah, określanej jako wokalistkę nurtu quality pop. Sanah, a właściwie Zuzanna Jurczak, działa na "dużej" scenie muzycznej dopiero od zeszłego roku, a już zyskała szerokie grono wiernych fanów. Pierwsza płyta młodej stażem i wiekiem wokalistki zyskała miano złotej, a utwór "Szampan" wydany na początku roku 2020 - potrójnie platynowego.

Druga młodość Opery LeśnejWeekend z LemON i Kwiatem JabłoniW sobotę na deski Opery Leśnej wejdzie zespół LemON, a wraz z nimi Igor Herbut, którego kariera rozkwitła po udziale w programie "Must Be The Music" pod koniec 2011 roku. Pięcioosobowa grupa łączy w swojej twórczości różne, pozornie odległe od siebie gatunki muzyki, takie jak: rock, pop-rock, jazz-rock i folk.

Ostatnim koncertem tego tygodnia będzie występ duetu folkowo-popowego Kwiat Jabłoni, w skład którego wchodzi rodzeństwo Sienkiewiczów - Katarzyna i Jacek, córka i syn lidera zespołu Elektryczne Gitary, Kuby Sienkiewicza. Ich najbardziej znany utwór - "Dziś późno pójdę spać" - ma obecnie na YouTube już 19 milionów wyświetleń. Duet ma jednak do zaoferowania o wiele więcej.

LemON w Operze Leśnej zagra 8 sierpnia. Grał tu już wiele razy, m.in. w 2015 roku podczas Muzycznego Lata w Sopocie.
LemON w Operze Leśnej zagra 8 sierpnia. Grał tu już wiele razy, m.in. w 2015 roku podczas Muzycznego Lata w Sopocie. fot. Agnieszka Potocka/Trójmiasto.pl

Obostrzenia w związku z koronawirusemZe względu na wymogi epidemiczne, każdy uczestnik imprezy oświadcza między innymi, że jeśli w ciągu 14 dni przed udziałem w koncercie wrócił z zagranicy, ze względów bezpieczeństwa nie weźmie udziału w imprezie. To samo dotyczy osób, które w ostatnich dwóch tygodniach miały objawy chorobowe, bezpośredni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem COVID-19.

Uczestnicy zobowiązani są do udostępnienia biletu do zeskanowania bezdotykowego oraz do dezynfekcji rąk na wejściu, a także do zakrywania ust i nosa przez cały czas przebywania na terenie imprezy.

Lemon i jego "Jutro" (SuperHit Festiwal 2016 w Operze Leśnej):

Opinie (22) 2 zablokowane

 • Nie, dziękuję. Kilka godzin "zabawy" z maską na twarzy w upale zupełnie zabije przyjemność z koncertów.

  • 20 4

 • A 02.08- nie łaska wspomnieć?

  W niedziele koncert cudownego Krzysztofa Zalewskiego. A wy sie ekscytujecie jakim lemonem...

  • 10 14

 • Przecież mało kto będzie chodzić w masce...

  ...to jest tak samo martwy przepis jak oglądanie filmu w kinie w maseczce. Jak ktoś już był w kinie, to wie jak to wygląda.

  • 9 1

 • Jeszcze białe rękawiczki

  I jazda techno party

  • 12 2

 • a co w nim fajnego? Ma strasznie irytujące piosenki

  • 4 1

 • Za darmo bym nie poszedł

  • 14 3

 • zapłacisz mi to też nie pójdę...

  • 1 1

 • Nie

  Dziękuję za te wycie. Zraniłeś mnie, jest mi źle, ejeje Wszyscy śpiewają o tym samym i ta sama nutę. Masakra

  • 7 1

 • Profilaktyka odnośnie Covidu w Operze Leśnej to kpina. Maseczki tylko przy wejściu przez bramkę. Deklaracje zdrowotne imienne wrzucane do kartonu po wejściu to farsa. Połowa ludzi tego nie robi . Druga połowa z wrzucających nie podaje nr telefonu.
  Będzie tak jak na katamaranie w Gdyni. Z ponad 200tu osób zidentyfikowano ok 80. Reszta jest anonimowa bi nikt nie chce iść na Dwa tygodnie na kwarantannę.
  Na widowni tylko nieliczni w maseczkach.
  Brawo Sopot.

  • 10 9

 • ania na żywo jest tragiczna

  • 8 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28

lipca

Wystawa Pająków Gdańsk, ARANEUS

06

sierpnia

Myslovitz Sopot, Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku

07

sierpnia

BrassWoodFest - L.U.C, Sars... Sopot, Opera Leśna

Kultura

Milord de Molo: Byłem rybakiem, zostałem malarzem
Milord de Molo: Rybak został malarzem
Najciekawsze eksponaty Muzeum Bursztynu
Najciekawsze bursztynowe eksponaty

Kulinaria

Dlaczego wychodzimy z restauracji przed złożeniem zamówienia?
Dlaczego wychodzimy z restauracji?

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Globaltica to festiwal promujący: