• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Damy jazzu zaśpiewają w Gdyni. Nadchodzi Ladies'Jazz

Ewa Palińska
19 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

W niedzielę 22 lipca o godz. 20 na scenie Teatru Muzycznego wystąpi Ayo - najbardziej popowa artystka tegorocznej edycji Ladies'Jazz.

Już w najbliższy piątek, 20 lipca, rozpocznie się kolejna odsłona najbardziej kobiecej z imprez jazzowych - Ladies' Jazz Festival. Przed nami występy takich gwiazd jak Dee Dee Bridgewater, Ayo, Melody Gardot, Jane Monheit czy Dorota Miśkiewicz oraz zmagania konkursowe młodych wokalistek. Bilety na wszystkie wydarzenia są jeszcze w sprzedaży.Festiwal Ladies' Jazz, odbywający się w Gdyni nieprzerwanie od 2005 roku, to jedyna na świecie platforma prezentacji tego, co stanowi kwintesencję kobiecego jazzu, a zarazem hołd dla dam nie tylko jazzu, ale i swingu, soulu, bossa novy i stylów pośrednich. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 20-27 lipca, a muzyki będzie można posłuchać w gdyńskim Teatrze Muzycznym, Gdynia Arenie, Infoboxie oraz u "sąsiadów zza miedzy" - w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Od kilku lat organizatorzy stawiają na stylistyczną różnorodność i nie inaczej będzie podczas nadchodzącej edycji.

- W tym roku dla każdego coś miłego. Dla miłośników tradycji, jazzu nieukrywającego swych korzeni w bluesie, delcie Missisipi i Missouri, a jednak nowego, nowoczesnego, również piosenkowego, już na otwarcie festiwalu wystąpi wielka Dee Dee Bridgewater ze swą świeżą, nieprezentowaną nam w Trójmieście płytą, odwołującą się do miejsca urodzenia artystki - Memphis - zdradza Maciej Farski, rzecznik Ladies' Jazz Festivalu. - A że Dee Dee przyjaciółką naszą jest, to nie zabraknie również jej wielkich przebojów - choćby tych, które po raz pierwszy na świecie przedstawiła dziewięć lat temu, podczas swej pierwszej pamiętnej wizyty na Ladies' Jazz Festival w Gdyni.
Dee Dee Bridgewater wraca na Ladies' Jazz po dziewięciu latach z nową płytą, ale w programie jej koncertu, który odbędzie się 20 lipca o godz. 20 w Teatrze Muzycznym nie zabraknie też i starszych przebojów. Dee Dee Bridgewater wraca na Ladies' Jazz po dziewięciu latach z nową płytą, ale w programie jej koncertu, który odbędzie się 20 lipca o godz. 20 w Teatrze Muzycznym nie zabraknie też i starszych przebojów.
Koncert Dee Dee Bridgewater na scenie głównej Teatru Muzycznego zobacz na mapie Gdańska poprzedzi recital Judyty Pisarczyk - zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu o Grand Prix Ladies' Jazz Festival.

- Judyta to wspaniale rozwijająca się artystka, która cudownie wykorzystała nagrodę, pnie się do góry, pokazuje coraz więcej umiejętności i doświadczenia, nie tracąc przy tym ani krzty pasji, uroku nowości, radości - mówi Farski.
Drugiego dnia, 21 lipca o godz. 20 w Teatrze Muzycznym zobacz na mapie Gdańska w Gdyni, odbędzie się koncert Doroty Miśkiewicz. Dla artystki będzie to okazja szczególna, mija bowiem 10 lat od nawiązania współpracy i koncertowania z kabowerdyjską divą Cesarią Evorą.

- Dorota zaprosiła do wspólnego występu fenomenalnego perkusjonistę Mirokę Parisa, bratanka sławnego Tito, który nie tylko grał z Cesarią, ale podobnie jak wujek, tworzył dla niej (i nie tylko dla niej) wielkie przeboje - opowiada Maciej Farski. - Będziemy więc mieli i piosenki z płyty "Caminho" w nowych aranżacjach, a także nowe wersje przebojów śpiewanych i granych z Cesarią, i w końcu, zupełnie premierowe, utwory autorstwa Doroty Miśkiewicz i Miroki Parisa - słońce, szum fal i piękne nuty ponad wszystko...
W niedzielę natomiast, na scenie Teatru Muzycznego wystąpi Ayo - najbardziej popowa artystka tegorocznej edycji. Wokalistka zaprezentuje nie tylko swoje wielkie, międzynarodowe, platynowe przeboje, jak "Down on my knees" czy "Better Days" z jej pierwszych płyt, ale także premierowo materiał z najnowszego krążka.

Finał festiwalu odbędzie się 27 lipca o godz. 20 w Gdynia Arenie i trudno tu mówić o koncercie, bo występy Melody Gardot należy rozpatrywać raczej w kategoriach spektaklu czy widowiska.

W poniedziałek, 23 lipca, rozpoczną się przesłuchania laureatek konkursu o Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2018. Na ogólnodostępnych koncertach w Gdynia Infobox zobacz na mapie Gdańska o godz. 17 będą odbywały się muzyczne rywalizacje młodych artystek. Od poniedziałku do czwartku włącznie zaprezentują się: Maja Babyszka, Emilia Gołos, Adela Konop i Monika Malczak.

Zobacz też: Ladies' Jazz i konkurs dla młodych artystek

23 lipca "Ladies' Jazz" zawita do Wejherowa, gdzie na deskach Filharmonii Kaszubskiej wystąpi Jane Monheit - jedna z największych wokalistek amerykańskich naszej dekady.

Finał festiwalu odbędzie się 27 lipca o godz. 20 w Gdynia Arenie zobacz na mapie Gdańska i trudno tu mówić o koncercie, bo występy Melody Gardot należy rozpatrywać raczej w kategoriach spektaklu czy widowiska.

- Każda jej płyta jest wielka, inna i jeszcze lepsza od poprzednich. Każdy koncert to widowisko, spektakl właśnie, a nie tylko koncert - serdecznie państwu polecam doświadczyć tego wydarzenia na własne oczy i uszy. No i teraz jak tu wybrać jedno wydarzenie? Ja będę na wszystkich! Co państwu gorąco doradzam... - podsumowuje Farski. - Jeszcze można kupić bilety na poszczególne koncerty - zapraszam.

Wydarzenia

Ladies' Jazz Festival 2018

60 - 220 zł
jazz, festiwal muzyczny

Miejsca

Opinie (9)

 • To jakaś nowa odmiana jazzu?Według mnie jazz to jazz i kobiety były w nim prawie od początku i takie sztuczne rozróżnianie na ladies i na gentelmen jazz to pomysł nawiedzonych feministek.Jeżeli coś jest dobre to publiczność przyjdzie a jak chała to i ladies nie przyciągną.

  • 4 6

 • Czyli dyskryminacja mężczyzn pełne gębą. (1)

  Moje pieniążki zostaną przy mnie.

  • 6 9

  • Łuu, no to festiwal się nie odbędzie.

   • 4 4

 • Koszt

  To ile za to wszystko zapłacimy

  • 6 5

 • dyskryminacja mężczyzn

  • 3 6

 • Już samce beta czują się dyskryminowane :D

  Złóżcie skargę do sądu, niech zamkną festiwal!

  • 3 3

 • kolejna impreza za miliony w Gdyni. czekam jeszcze na lato z radiem i air show.

  • 5 6

 • Ladies' Jazz Festival

  Jedna z bardziej oryginalnych koncepcji przedstawienia i przybliżenia muzyki i pretekst do przyjazdu do Gdyni, a nawet stania się Gdynianinem dla niejednego.
  Świetny i skuteczny sposób promowania pozytywnego wizerunku miasta nie tylko w nim samym, ale przede wszystkim w Polsce i zagranicą

  • 6 5

 • Czyli kolejna dyskryminacja płci niepowinno byc zadnego podziału !!A wyróznianie kogo kolwiek to epoka PRLu

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (38 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (27 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Publiczny teatr dla dzieci i młodzieży, znajdujący się w Gdańsku nosi nazwę: