Wydarzenie

Daniel Spaleniak

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
5 kwietnia 2017 (środa)
godzina:
21:00
miejsce:

Spatif

adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 52/54
bilety:
20 zł
PATRONAT

Daniel Spaleniak jest 23-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego utwory można usłyszeć w takich serialach jak The Path, Shut Eye, czy w popularnej produkcji Elementary."Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66." pisze Jarek Szubrycht.

Do tej pory wydał dwa albumy; Dreamers (wydany w 2014 roku) i Back Home, który ukazał się w 2016 roku, ale Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem.

W sierpniu 2016, po swojej drugiej wizycie na OFF Festivalu, ekipa KEXP przyjechała do Warszawy rozejrzeć się po tamtejszej scenie muzycznej i przy okazji zarejestrowała jego występ akustyczny w Pałacu Kultury. Dla Daniela pojawienie się na KEXP to dopiero początek ekscytujących newsów na 2017 rok! Już w marcu wystąpi na największym festiwalu showcase'owym w Stanach - SXSW w Austin, po powrocie z USA zagra kilka koncertów na północy Polski oraz w Niemczech, a w maju wystąpi na kolejnym showcasie, tym razem w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe podobne imprezy

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez