• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Podsiadło w Operze Leśnej. Porywający koncert i zamieszanie na wejściu

MAG
10 czerwca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (144)
aktualizacja: godz. 08:16 (13 czerwca 2023)

Dawid Podsiadło powrócił do Trójmiasta, by świętować swoje 10-lecie na scenie oraz 30. urodziny. Po spektakularnych koncertach w Ergo Arenie, a także na Stadionie Polsat Plus Arena muzyk postanowił odwiedzić Operę Leśną, na której w czerwcu zagra aż pięciokrotnie. Piątkowy, otwierający kilkudniowe występy koncert Dawida Podsiadły to były duże emocje okraszone wizualizacjami, ale też romantyczne, bardziej intymne momenty. Niestety na bramkach doszło do nerwowego zamieszania dla osób, które miały na bilecie inne dane niż w dowodzie. Dawid Podsiadło wystąpi w Sopocie jeszcze 10, 11, 14 i 15 czerwca w ramach trasy koncertowej "Przed i Po". Wszystkie bilety zostały wyprzedane.IMPREZY I WYDARZENIA Popularne wydarzenia w Trójmieście

Daria Zawiałow
lip 25
Daria Zawiałow
Kup bilet
sie 3
Brasswood Fest 2024 | Kwitnienie
Kup bilet
lip 27
Karuzela Gna 2 - Nowa Edycja
Kup bilet


Pięć koncertów ze świetnymi wizualizacjamiCzy lubisz muzykę Dawida Podsiadły?

Dawid Podsiadło zagra łącznie aż pięć koncertów w Operze Leśnej. Pierwszy odbył się w piątek, 9 czerwca, i okazał się udanym otwarciem. Na koncert przyszli tak naprawdę wszyscy. Począwszy od osób młodych, rodzin z dziećmi, kończąc na osobach starszych.

Podsiadło jest wokalistą, który trafia do wszystkich, niezależnie od wieku i statusu społecznego, dlatego jego koncerty w Sopocie cieszą się olbrzymią popularnością - wszystkie zaplanowane na najbliższe dni występy zostały wyprzedane. W piątkowy wieczór Opera Leśna pękała w szwach (pomieściła ponad 5 tys. osób). Większość piosenek wyśpiewanych było od samego początku do końca wspólnie z wokalistą.

Genialny koncert Blechacza i Bomsori zakończył Gdański Festiwal Muzyczny Genialny koncert Blechacza i Bomsori zakończył Gdański Festiwal Muzyczny

Koncert miał się rozpocząć o godz. 21:30. Wiele osób przybyło na miejsce dużo wcześniej, około godziny 19:30. Jednak i tak koncert rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem, ponieważ o 21:30 widzowie jeszcze schodzili się na wyznaczone miejsca. Tuż przed koncertem został puszczony komunikat z głośników informujący zgromadzonych o zakazie wnoszenia jedzenia i napojów na widownię oraz prośbie, by nie przemieszczać się i nie blokować ciągów komunikacyjnych.

Znane przeboje i goście specjalniDawid Podsiadło i sopockie chóry:

Ponad dwugodzinny show wypełniony został znanymi przebojami z prawie całej dyskografii artysty, wizualizacjami, znakomitą aranżacją sceny, wspaniałą grą świateł, a także gośćmi specjalnymi. W ramach nowej trasy Dawid kolejny raz zaprezentował znane piosenki, jednak w zupełnie innych aranżacjach. Koncert rozpoczęły "Trójkąty i kwadraty", następnie "Halo", "Małomiasteczkowy", "Nie ma fal", "Millenium", "WiRUS", a także "Post" i "Matylda".Podczas koncertu wystąpili goście specjalni. Jako pierwsza na scenę weszła Daria ze Śląska. Przez niewielkie problemy techniczne na scenie powstał mały skecz improwizowany przez artystów. Czy w taki sposób artyści powinni wychodzić z problemów technicznych? Byłoby to bardzo ciekawe. Pojawiła się również Kaśka Sochacka, która wspólnie z Dawidem zaśpiewała "Niebo było różowe", a także Orkiestra Nadarzyn i Kortez.

Jednak serce publiczności skradli seniorzy z lokalnych chórów. W ramach trwającej trasy koncertowej po Polsce w każdym mieście, które odwiedza artysta, zaprasza na scenę chóry seniorów. W Sopocie siły połączyły aż 4 chóry.

Dawid Podsiadło i Orkiestra:

Z koncertu każdy mógł wynieść coś dla siebie. Prócz skocznych numerów porywających do pląsania znalazło się wiele spokojnych, sentymentalnych i romantycznych utworów. To było dopracowane wydarzenie i było czuć: nie szczędzono na przygotowania czasu i pieniędzy.Z każdym kolejnym utworem artysta jeszcze bardziej zaskakiwał niespodziankami. Często zagadywał ze sceny i prowadził humorystyczne, momentami satyryczne "small talki", a także wchodził w dialog z widzami, wsłuchując się w zebrany tłum. Co ciekawe, Podsiadło zdradził, że zostanie wydana płyta z piosenkami granymi podczas trwającej właśnie trasy, dostępna jednak będzie tylko dla osób, które posiadają bilet z trasy "Przed i Po".

Były jednak też minusy...Mimo że sam koncert był znakomity, tak nie obyło się bez minusów. Sama organizacja mogła przysporzyć wiele nerwów uczestnikom. Samo wejście na koncert nie było czymś prostym dla wielu osób.

Jak to bywa w życiu, czasami sytuacje niezależne od nas zmuszają do zmiany i konieczności odsprzedania biletu. I tu właśnie pojawiły się problemy, ponieważ bilety były imienne. Oczywiście wiele osób, chcących sobie zarobić, kupuje bilety, a później odsprzedaje je po wyższej cenie. Niestety to się zemściło na osobach, które zakupiły bilety nie od oficjalnego operatora lub też chciały zabrać inną osobę na wydarzenie, ponieważ spotkały się z dodatkową opłatą za zmianę danych na bilecie.Osoby stojące na bramkach nie przepuściły nikogo z innymi danymi niż te na bilecie. Za zmianę danych należało zapłacić aż 40 zł za jeden bilet. Takie rozwiązanie jest zrozumiałe, jednak korekta danych tak naprawdę niczego nie zmieniała. Jedynie można określić to jako formę ustrzeżenia się przed osobami, które zarabiają na sprzedaży biletów po zawyżonych cenach.

Jak udało nam się dowiedzieć od obsługi koncertu, osób zmuszonych do zmiany danych było w piątek sporo. Nieszczęście dla uczestników, ale może być to też nauczka, by kupować bilety ze sprawdzonych źródeł, bezpośrednio od operatora.
MAG

Wydarzenia

Dawid Podsiadło - Przed i Po (5 opinii)

(5 opinii)
pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

II Baltic Opera Festival 2024

33 - 280 zł
Kup bilet
opera / operetka, festiwal teatralny

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W 2001 roku Seweryn Krajewski otrzymał Honorowe Obywatelstwo Sopotu, ponieważ: