• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Depeszowcy roznieśli parkiet w Molotece. Udany zlot Depeche Mode

Mateusz Groen
26 sierpnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (118)
Depeche Mode Party Depeche Mode Party

Muzyczna impreza zorganizowana dla fanów Depeche Mode w Molotece przyciągnęła wielu miłośników zespołu z Basildon. Jak można było zobaczyć podczas piątkowego wydarzenia, miłość do zespołu wśród fanów nie maleje, a kolejne pokolenia dołączają do "starej gwardii", która często nazywa siebie sama rodziną. Co się działo i czy warto było się pojawić?Depeche Mode pozostało w ich sercachCzy znasz muzykę Depeche Mode?

Fenomen zlotów fanów Depeche Mode i powstania prawdziwego zafascynowania zespołem w Polsce znawcy datują na rok 1985. To właśnie wtedy zespół wystąpił na warszawskim Torwarze, który dla wielu uznawany jest za pierwszy większy zlot depeszowców. Charakterystyczna, łatwa do zidentyfikowania barwa głosu wokalisty, Dave'a Gahana, która również należy do znaków rozpoznawczych Depeche Mode, rozkochała w sobie pokolenia.

Depeszowcy w latach 90. byli popularnym i łatwym do dostrzeżenia na ulicach widokiem. Fani zespołu nosili skórzane kurtki, jasne dżinsy oraz włosy inspirowane członkami zespołu. W latach 90. dla wielu była to forma sprzeciwu i ekspresji wizerunkowej, która odbiegała od ówczesnych norm.

Nocne kluby w Trójmieście, które lubią obcokrajowcy Nocne kluby w Trójmieście, które lubią obcokrajowcy

Dorośli nadal modniMimo lat fani DM wciąż utrzymują swoją miłość do zespołu, odnajdują w nim tęsknotę za młodością oraz wolność, która im towarzyszyła w młodzieńczych latach. Jednak szczerze powiedziawszy, patrząc na współczesną modę, niczym nie różni się ich styl od zwykłych stylizacji, które widujemy na ulicach.

Czarne ubrania, tatuaże i ciężkie buty oraz elementy skóry, lateksu oraz pochodne, czyli elementy, które obecnie są popularne. Moda "wchłonęła" stylizacje inspirowane muzyką DM.

IMPREZY I WYDARZENIA Imprezy w Trójmieście

maj 27
Jesse Cook - Mistrz Rumby
Kup bilet

Depoteka w MoloteceMuzykę DM można uznać za ponadczasową i łączącą pokolenia. Wciąż spora rzesza fanów w czerni trwa przy swoim zespole - na spotkaniu w Molotece w piątkowy wieczór zjawiło się wielu z nich. Pojawiło się oczywiście również wielu przypadkowych gości, którzy najwyraźniej liczyli na dobrą imprezę. I mogli na nią liczyć.

Wieczór z Depeche Mode w Molotece:

Mieszcząca się na plaży MolotekaMapka o 22 otworzyła swoją przestrzeń dla fanów zespołu Depeche Mode, a ci bardzo szybko ją "przejęli". Co ważne, impreza nie była biletowana, więc każdy mógł się na niej pojawić bezpłatnie.

Dla wielu osób był to miły wieczór. Kawałki Depeche Mode co jakiś czas były miksowane przez DJ-ów, którzy tworzyli z niej muzykę klubową. Jednak wiele utworów można było usłyszeć w wersji oryginalnej. Szczególnie czuć było prawdziwą ekscytację na parkiecie, kiedy z głośników poleciały najsłynniejsze utwory DM.

Rytualny "Pimpf"Pimpf na wieczorze z Depeche Mode:

Tego wieczoru nie zabrakło również "Pimpfa", który dla polskich fanów Depeche Mode stał się hymnem. Sześciodźwiękowy utwór, który zdaniem niektórych ekspertów przypomina fakturą i brzmieniem klasyczną muzykę organową, zwłaszcza preludia Jana Sebastiana Bacha, nadaje mroczny nastrój o północy. Dodatkowo tworzony krąg z osobami leżącymi na środku i machającymi w rytmie piosenki może wydawać się formą tańca rytualnego.

Jednak z nim nie ma nic wspólnego. "Pimpf" jest już formą tradycji, która towarzyszy spotkaniom fanów zespołu. Ten element mógł sprawić, że nad depeszowcami na przestrzeni lat została przyklejona łatka "sekty", jednak uważam to za kompletnie niesłuszne i rozdmuchane, a sama tradycja pokazuje, że niektóre zespoły i ich idee trwają nawet mimo upływu lat.

Wydarzenia

Depeche Mode Party - DJ ADHD / DJ Sonarsson / DJ Marian

clubbing / disko

Miejsca

  • Moloteka Gdańsk, przy ul. Jantarowej 21

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (118)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Piąte Urodziny Stacji Food Hall

folk / reggae / world, street food, clubbing / disko

Cudawianki | Lato zaczyna się #wGdyni (2 opinie)

(2 opinie)
w plenerze, warsztaty

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Krzysztof Krawczyk nagrał utwór pod tytułem: