Wiadomości

Deszczowy dzień nad morzem? Odwiedź Strefę Rozrywki w Galerii Metropolia

Do dyspozycji klientów Galerii Metropolia są nie tylko sklepy i drobne usługi, ale także 7-salowe kino Helios, fitness multiplex ToneZone, Stacja Food Hall, największa arena Laser Tag w Polsce, gokarty do driftu, świat modeli zdalnie sterowanych i ponad tysiącmetrowa sala zabaw dla dzieci.
Do dyspozycji klientów Galerii Metropolia są nie tylko sklepy i drobne usługi, ale także 7-salowe kino Helios, fitness multiplex ToneZone, Stacja Food Hall, największa arena Laser Tag w Polsce, gokarty do driftu, świat modeli zdalnie sterowanych i ponad tysiącmetrowa sala zabaw dla dzieci. mat. prasowe/Galeria Metropolia

Wakacje nad polskim morzem zawsze oznaczają pogodową ruletkę. W ciepłe, słoneczne dni wybór jest prosty - można korzystać z plaż i wodnych zabaw, ale co robić w Trójmieście, gdy akurat pada? Wybrać się do Galerii Metropolia i skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Strefa Rozrywki. To m.in. kręgielnia, kino, centrum e-sportu, szkoła tańca, skate park, food hall i sala zabaw dla najmłodszych.Strefa Rozrywki w Galerii Metropolia to kilka ciekawych miejsc, które idealnie nadają się do spędzenia wolnego czasu - zarówno w grupie znajomych, parach, solo, jak i dla rodzin z dziećmi. Strefa Rozrywki dedykowana jest zarówno mieszkańcom, jak i turystom. W słoneczną pogodę możemy odpoczywać na dachu Galerii, gdzie mieści się ogródek Stacji Food Hall, a w deszczowe dni korzystać z kilku tysięcy metrów kw. przestrzeni rozrywkowej na drugim piętrze Galerii Metropolia. Jakie atrakcje oferuje Strefa Rozrywki?

Food HallStacja jest największą tego typu kulinarną przestrzenią w Trójmieście. Miejsce to świetnie sprawdza się zarówno na szybki lunch, jak i wieczorne wyjście ze znajomymi. W Stacji znajdziemy: streetowe jedzenie proponowane przez ponad 20 autorskich konceptów gastronomicznych, cztery bary, scenę, wagon skmki, dobrą muzykę w pięciu różnych strefach i przestrzeniach spotkań, co sprawia, że to dobry adres również na imprezę w większym gronie.

Stacja to największa kulinarna przestrzeń w Trójmieście, od zeszłego roku może pochwalić się także dodatkową przestrzenią pod gołym niebem.
Stacja to największa kulinarna przestrzeń w Trójmieście, od zeszłego roku może pochwalić się także dodatkową przestrzenią pod gołym niebem. mat. prasowe/Galeria Metropolia

KręgielniaBowling to idealna zabawa dla osób w każdym wieku - od dzieci, po seniorów, dlatego w Strefie Rozrywki mieści się też kręgielnia. I to nie byle jaka - Centrum U7, największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce Północnej, który niedawno otrzymał tytuł najpiękniejszej kręgielni na świecie, zdobywając nagrodę BJI Architecture & Design Awards. Do dyspozycji klientów jest tu 17 torów bowlingowych, pięć stołów bilardowych oraz cztery stanowiska do gry w darts.

Do Strefy Rozrywki Galerii Metropolia zalicza się też największa i najnowocześniejsza kręgielnia w Polsce - U7.
Do Strefy Rozrywki Galerii Metropolia zalicza się też największa i najnowocześniejsza kręgielnia w Polsce - U7. mat. prasowe/Galeria Metropolia

Arena laser tagLaser Wars to największa w Polsce (bo aż 4-poziomowa) arena do laserowego paintballu. Rozgrywki mogą się tu toczyć jednocześnie na aż czterech różnych poziomach utrzymanych w kosmicznej stylistyce. Taka rozrywka może spodobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W końcu każdy lubi odrobinę rywalizacji i zabawy w grupie. Do Laser Wars na pewno warto wybrać się większą grupą - w jednej grze mogą wziąć udział nawet 24 osoby.

Laser Wars to największa w Polsce arena do laserowego paintballu.
Laser Wars to największa w Polsce arena do laserowego paintballu. mat. prasowe/Galeria Metropolia

Gokarty do driftuPierwsza w Polsce atrakcja inspirowana driftem - Crazy Cart to wyjątkowe pojazdy, stworzone do poruszania się po zamkniętym torze. Pozwalają na wejście w kontrolowany poślizg, czyli tzw. drift. W Crazy Cart mamy okazję skorzystać z czterech rodzajów cartów, dostosowanych do masy kierowcy. To atrakcja odpowiednia zarówno dla dzieci (od 3 lat), jak i dorosłych - limit wagowy to 120 kg.

W Crazy Cart dostępne są aż 4 rodzaje cartów, dlatego rozrywka jest odpowiednia zarówno dla dzieci (od 3 lat), jak i dorosłych - limit wagowy to 120 kg.
W Crazy Cart dostępne są aż 4 rodzaje cartów, dlatego rozrywka jest odpowiednia zarówno dla dzieci (od 3 lat), jak i dorosłych - limit wagowy to 120 kg. mat. prasowe/Galeria Metropolia

Centrum dla fanów e-sportuW Strefie Rozrywki znajduje się także raj dla każdego gracza - Kinguin Esports Lounge, stworzone przez znaną w świecie gamingu markę Kinguin. To jedyny taki punkt nie tylko na mapie Trójmiasta, ale i całej Polski. Znaleźć tu można ponad 70 potężnych PC, najlepsze gry w pełnych wersjach za darmo, next-genowe konsole i nagradzane gry planszowe czy 155-calowy screen wall, na którym przez cały rok można oglądać niesamowite rozgrywki - sportowe i najgorętsze wydarzenia gamingowe.

Kinguin Esports Lounge to raj dla graczy. Jedzenie, napoje, przyjaciele i gry.
Kinguin Esports Lounge to raj dla graczy. Jedzenie, napoje, przyjaciele i gry. mat. prasowe/Galeria Metropolia

KinoCzęścią Strefy Rozrywki jest też 7-salowe kino Helios. Poza regularnym repertuarem, w którym prezentowane są największe hity światowej kinematografii, widzowie mogą tu uczestniczyć także w seansach specjalnych takich jak: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Kino Konesera czy Helios dla Dzieci. W kinie funkcjonuje także kawiarenka oraz bar kinowy z popcornem, napojami oraz dużym wyborem słodyczy.

Sala zabaw dla najmłodszychW Strefie Rozrywki nie zapomniano także o najmłodszych odwiedzających. Maluchy mogą bawić się na ponad tysiącmetrowej sali zabaw Honolulu. Czeka tu na nich mnóstwo ciekawych konstrukcji, zabawek, basen z kulkami i ekipa wykwalifikowanych animatorów, którzy nie tylko pomogą rozwiązać trudne sytuacje, ale także zabawią i pomalują buzie. W czasie, gdy dzieci będą się bawić, rodzice mogą skorzystać z wolnego czasu i wybrać się na zakupy czy do kina lub obserwować dzieci z kawiarenki.

Honolulu to rozrywka dla najmłodszych. Sala liczy ponad tysiąc metrów.
Honolulu to rozrywka dla najmłodszych. Sala liczy ponad tysiąc metrów. mat. prasowe/Galeria Metropolia

Szkoła tańcaStudio tańca Siemanko od lat dzieli się z ludźmi pasją do tańca i muzyki. Lekcje nauki tańca dedykowane są tu wszystkim tym, którzy nie mieli z nim jeszcze styczności. Zaprasza ludzi w każdym wieku - dla dzieci przygotowano zajęcia, które uczą samodyscypliny, kształtują postawę taneczną, rozwijają umiejętności pracy w grupie i pomagają przełamać lęk w kontakcie w rówieśnikami. Dla młodzieży i dorosłych odbywają się tu zajęcia: dancehall, high heels, sexy dance, latino solo oraz hip hop.

Siemanko od lat zaraża ludzi pasją do tańca i muzyki oraz uczy czerpać z życia garściami w każdym wieku.
Siemanko od lat zaraża ludzi pasją do tańca i muzyki oraz uczy czerpać z życia garściami w każdym wieku. mat. prasowe/Galeria Metropolia

Wewnętrzny skateparkOfertę Strefy Rozrywki uzupełnia Skate Care Skatepark - miejsce spotkań zafascynowanych jazdą na deskorolce, poszukiwania młodych talentów i integracji. Obiekt jest przeznaczony zarówno dla stawiających pierwsze kroki na deskorolce, jak i dla zaawansowanych skaterów. Działa tu szkółka deskorolki, która oferuje lekcje indywidualne i grupowe.

Atrakcje przez cały rokOprócz stałej, atrakcyjnej oferty, Strefa Rozrywki proponuje wiele promocji zróżnicowanych pod względem grup odbiorców (dzieci, szkoły, studenci), a także dni tygodnia (np. wtorki w kinie Helios za 15,9 zł).

Przestrzeń ta działa od 2020 roku, jednak w wyniku pandemii dopiero od czerwca 2021 może ona funkcjonować w pełni. Miejsce otwarte jest siedem dni w tygodniu i posiada niezależne wejścia, które umożliwiają wstęp do galerii po godzinie 21.

Dojazd do Strefy Rozrywki Galerii Metropolia jest bardzo prosty - znajduje się ona tuż przy dworcu Gdańsk-Wrzeszcz (Galeria posiada wejście bezpośrednio z dworca i własny peron SKM), który umożliwia dojazd PKP, SKM, a także kolejką PKM, która pozwoli na dojazd z głębi Kaszub. Metropolia posiada trzy parkingi, które mogą pomieścić ponad 1200 aut, a także monitorowany i zadaszony parking dla rowerów. Tuż obok znajduje się pętla autobusowa i przystanek tramwajowy.

Bieżące informacje na temat atrakcji i wydarzeń organizowanych w Galerii Metropolia można znaleźć na facebook'owym profilu Strefy Rozrywki.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

07

sierpnia

Letnie Brzmienia: LemON Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

07

sierpnia

BrassWoodFest - L.U.C, Sars... Sopot, Opera Leśna

08

sierpnia

Letnie Brzmienia: Miuosh Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Kultura

Milord de Molo: Byłem rybakiem, zostałem malarzem
Milord de Molo: Rybak został malarzem
Najciekawsze eksponaty Muzeum Bursztynu
Najciekawsze bursztynowe eksponaty

Kulinaria

Dlaczego wychodzimy z restauracji przed złożeniem zamówienia?
Dlaczego wychodzimy z restauracji?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal Narracje odbywa się: