• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dzień Matki we wspomnieniach trójmiejskich artystów i celebrytów

MAG
26 maja 2023, godz. 13:35 
Opinie (31)
Oliwia Bieniuk pokazała zdjęcie z mamą. Oliwia Bieniuk pokazała zdjęcie z mamą.

W piątek z okazji Dnia Matki wiele gwiazd podzieliło się swoimi prywatnymi historiami i zdjęciami. Wśród nich są m.in. Oliwia Bieniuk, która dodała poruszający wpis ze wspomnieniem zmarłej mamy, Krzysztof Skiba podkreślający wagę relacji przyjacielskiej między dzieckiem a rodzicem oraz Kuba Wojewódzki wspominający wizytę w Stanach Zjednoczonych z mamą w latach młodości.Imprezy i wydarzenia Wydarzenia w Trójmieście w najbliższym czasie

mar'24 24
IRA
Kup bilet
mar'24 17
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów
Kup bilet
Piotr Rubik
mar'24 8
Piotr Rubik
Kup bilet1. Jarosław BieniukJarosław Bieniuk i jego mama Jarosław Bieniuk i jego mama
Jarosław Bieniuk zamieścił na swoim Instagramie czarno-białe zdjęcie, na którym pozuje wraz mamą.

2. Oliwia BieniukWpis u Oliwii Bieniuk Wpis u Oliwii Bieniuk
Dla niektórych święto mamy może być momentem wspomnień. Oliwia Bieniuk zamieściła zdjęcie z Anną Przybylską wraz z poruszającym fragmentem wiersza "Kot w pustym mieszkaniu" Wisławy Szymborskiej.

- Coś się tu zaczyna o zwykłej porze. Coś tu się nie odbywa, jak powinno. Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma - W. Szymborska. Tęsknię - napisała.

3. Julia PietruchaJulia Pietrucha i jej pociechy Julia Pietrucha i jej pociechy
Julia Pietrucha, aktorka, wokalistka i mama. Julia postanowiła podzielić się z fanami zdjęciem ze swoją córką, by podkreślić szczęście z bycia mamą.

4. Katarzyna Z. MichalskaKatarzyna Z. Michalska z mamą Dorotą Kolak Katarzyna Z. Michalska z mamą Dorotą Kolak
Również Katarzyna Z. Michalska dodała zdjęcie z Dorotą Kolak. Aktorka pokazała dumę z rodzicielki, która niedawno uzyskała tytuł profesor habilitowanej.

5. Ralph KaminskiMama Ralpha Kaminskiego Mama Ralpha Kaminskiego
Ralph Kaminski zamieścił zdjęcie swojej mamy oraz złożył wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia.6. Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki i jego mama w 1993 r. Kuba Wojewódzki i jego mama w 1993 r.
Kuba Wojewódzki dodał zdjęcie ze swoją mamą z wakacji w Stanach Zjednoczonych z czasów młodości.

7. Kasia TuskKasia Tusk i jej dzieci Kasia Tusk i jej dzieci
Kasia Tusk, podobnie jak Julia Pietrucha, jako młoda matka postanowiła pochwalić się swoim potomstwem.

- Nie wiem, czy ze mną jest coś nie tak (to znaczy "coś nie tak" jest na pewno, ale czy w tej kwestii to "nie tak" jest dużo silniejsze niż u innych?), ale Dzień Mamy to dla mnie od dawna huśtawka emocji i to nie zawsze tych łatwych. Mam ogromne szczęście, że wychowywała mnie (i chyba nadal trochę wychowuje, gdy trzeba) najkochańsza mama na świecie, a i moja relacja z córkami jest taka, o jakiej zawsze marzyłam (nawet jeśli nie zawsze jest idealna). A mimo to wszystkie te dzisiejsze wzruszenia na przedszkolnych przesłodkich przedstawieniach podszyte są jakimś niewypowiedzianym żalem, że czas ucieka tak szybko. Że przed chwilą to ja robiłam laurki dla mamy, a dziś to ja je dostaję. Za to moja mama musi czekać na Dzień Babci, aby dostać swoje. Że tak niepostrzeżenie to wszystko płynie, a to, co wydaje się niezmienne, jest w gruncie rzeczy tak kruche.

No i myśli krążą mi wciąż wokół tych z Was, dla których dzisiejszy dzień to nie tylko przypływ wzruszeń. Myślę o tych z Was, które chciałyby być mamami, ale nie mogą. O tych z Was, które mają skomplikowaną relację ze swoją mamą. O tych z Was, które mają skomplikowaną relację ze swoją córką. O tych z Was, które straciły mamy. I o tych z Was, które straciły dzieci.
Myślę dziś o Was wszystkich. #DzieńMamy - napisała Kasia Tusk, makelifeeasier_pl

II
miejsce: Kawiarnie i herbaciarnie
Santa Cafe
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 38/5


8. Krzysztof SkibaMama Krzysztofa Skiby, pani Albina Mama Krzysztofa Skiby, pani Albina
Krzysztof Skiba podkreślił, jak wielką rolę mama pełni w jego życiu.

- Przyjaciel, który nigdy Cię nie zdradzi. Najlepszy kumpel. Najlepsza poduszka do wypłakania. Chodząca kronika rodzinna. Moja mama kocha cały świat. Jest osobą o wielkim sercu. Nikomu niczego nie zazdrości. Zawsze cieszy się, gdy komuś się dobrze wiedzie. Moja mama pomaga słabszym, choć sama już nie jest taka silna. Mama jest inna niż kobiety w jej wieku. Zna się na komputerze i surfuje po internecie, podczas gdy jej koleżanki nie potrafią wysłać SMS-ów. Jej znajomi z USA i Australii nie używają poczty mailowej i wysyłają tradycyjne pocztówki z Honolulu i Sidney.

Mama jest inżynierem po Politechnice Gdańskiej. Przez kilkadziesiąt lat pracowała jako architekt. Zna się świetnie na sprawach budowlanych i na historii sztuki. Jestem z niej dumny. Mama nie lubi rozmawiać o chorobach i NIGDY się nie skarży. Mama jako dziecko przeżyła wojnę i martwi się konfliktem na Ukrainie. Była w podziemnej Solidarności i zbierała pieniądze na internowanych. Była członkiem komisji wyborczej z ramienia opozycji, 4 czerwca 1989, i pilnowała, by komuniści nie dosypywali sobie głosów. Mama nie lubi Kaczyńskiego i PiS. Mama mówi biegle po niemiecku, angielsku i francusku. Nigdy nie nauczyła się rosyjskiego. Zwiedziła z moim ojcem prawie cały świat. Mama kocha ludzi. Ma wielkie poczucie humoru i ciągle lubi się wygłupiać. Ma 92 lata. Albina Skiba. Moja mama - napisał muzyk.

9. Magda DanajPorysunki wg rysowniczki Magdy Danaj Porysunki wg rysowniczki Magdy Danaj
Artystka z Trójmiasta znana jako @Porysunki w swoim rysunkowym stylu również oddała cześć matkom.

10. Aneta KręglickaModelka, która w wieku 12 lat zamieszkała z rodzicami w Gdańsku, gdzie ukończyła naukę w III LO im. Bohaterów Westerplatte, również zamieściła w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym podkreśla magię słowa "mama".

MAG

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Metallica & Symphony (4 opinie)

120 - 170 zł
Kup bilet
rock / punk, widowisko / show

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym trójmiejskim obiekcie odbyła się 5. Gala Stand Up Comedy?