• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dzień Mężczyzny 2023. Kiedy jest Dzień Mężczyzny?

Klaudia Cichocka
28 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Kiedy jest Dzień Mężczyzn? Kiedy jest Dzień Mężczyzn?

Kiedy obchodzimy Dzień Mężczyzny? Chociaż w Polsce święto cieszy się mniejszą popularnością niż Dzień Kobiet, warto pamiętać o kolejnej okazji do obdarowania prezentem bliskiej osoby. Co kupić na Dzień Mężczyzn? Jakie życzenia złożyć?

Dzień Chłopaka 2023. Kiedy jest Dzień Chłopaka? Dzień Chłopaka 2023. Kiedy jest Dzień Chłopaka?

W Polsce obchodzimy zarówno Dzień Mężczyzny, jak i Dzień Chłopaka. Czym się różnią? Główna zasada mówi, że 30 września obdarowujemy prezentami chłopców i nastolatków. Dzień Mężczyzn to dobry moment na docenienie starszych mężczyzn - męża, ojca czy brata. Święto przypomina również o równości płci, niezdrowych stereotypach dotyczących mężczyzn czy wzajemnych relacjach. W praktyce warto świętować oba dni. Każdy okazja jest dobra na wspólne spędzenie czasu - z synem, bratem czy mężem.

Koncert albo mecz? Sprawdź imprezy wypadające na Dzień Mężczyzn 2022


Kiedy jest Dzień Mężczyzny?Kiedy obchodzimy Dzień Mężczyzny?

Dzień Mężczyzn 2023 wypada w Polsce 10 marca 2023. Powstał jako przypomnienie 40 Świętych Męczenników w kościele katolickim. Historia wiąże się ze śmiercią 40 żołnierzy XII legionu rzymskiego - wyznawców chrześcijaństwa. Mężczyźni zmarli po serii tortur. W Polsce Dzień Mężczyzn wypada tuż po Dniu Kobiet.

Dzień Mężczyzny. Panowie pionierami w kolarstwie80 państw na świecie obchodzi Międzynarodowy Dzień Mężczyzny 19 listopada. Pierwszy raz święto zaplanowano w 1999 r. w Trynidadzie i Tobago. Organizacja Narodów Zjednoczonych wspierała organizację Dnia Mężczyzn zachęcając do propagowania idei równowagi płci.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn to również okazja do rozmów na temat zaburzeń psychicznych oraz rosnącej liczby samobójstw wśród mężczyzn. Organizacje promują również zaprzestanie powielania niezdrowych wzorców zachowań czy poprawę relacji między płciami.

Większą popularnością w Polsce cieszy się Dzień Chłopaka, który wypada 30 września.

Prezenty dla dżentelmena. Przemyślane propozycjeCo kupić na Dzień Mężczyzny? Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent jest książka. Co kupić na Dzień Mężczyzny? Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent jest książka.

Co kupić na Dzień Mężczyzn 2023?Co kupić na Dzień Mężczyzn? 10 marca to dobra okazja na obdarowanie prezentem bliskiej osoby - męża, syna, brata czy ojca. Dopasuj prezent do wieku i zainteresowań mężczyzny. Pamiętaj, że prezent na Dzień Mężczyzny to tylko symbol i okazja do uśmiechu i wspólnego spędzenia czasu.

Kilkuletni syn czy bratanek ucieszy się z klocków Lego czy kolorowanki. Dobry pomysł to również wyjście do kina albo do restauracji przyjaznej dzieciom. Chłopiec poczuje się ważny od najmłodszych lat.

Co kupić chłopakowi na walentynki? 7 pomysłów na sprawdzony prezentCo kupić na Dzień Mężczyzn dla męża albo chłopaka?

Prezenty na Dzień Mężczyzny - propozycje:

 • książka dla miłośnika dobrych lektur,
 • kubek, który umili codzienne poranki z kawą albo herbatą,
 • kawa w zestawie dla mężczyzny, który ceni aromatyczną i oryginalną kawę z palarni,
 • słuchawki bezprzewodowe ułatwią codzienne słuchanie muzyki i audiobooków,
 • gadżety kuchenne np. fartuch, książka czy zestaw noży,
 • kosmetyki sprawdzą się na każdą okazję.
 • voucher na doskonalenie techniki jazdy

Pamiętaj, żeby przede wszystkim kierować się zainteresowaniami i potrzebami mężczyzny. Większość mężczyzn docenia praktyczne prezenty, które towarzyszą im w codzienności.

Z okazji Dnia Mężczyzn możesz podarować prezent również tacie czy teściowi. Nie wiesz co kupić? Portfel, szalik, krawat czy rękawiczki to zawsze dobry pomysł.

Spa i zabiegi kosmetyczne dla mężczyznZainspiruj się i stwórz wyjątkowe życzenia dla męża, syna czy brata. Zainspiruj się i stwórz wyjątkowe życzenia dla męża, syna czy brata.

Życzenia na Dzień Mężczyzn 2023Jakie życzenia na Dzień Mężczyzn złożyć? Przede wszystkim szczere! Każdy mężczyzna bez względu na wiek doceni kilka słów prosto od serca. Nie masz pomysłu? Sprawdź gotowe życzenia na Dzień Mężczyzn. Zainspiruj się i stwórz wyjątkowe życzenia dla męża, syna czy brata. Często wystarczy proste "wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzny".

Czytaj też: Życzenia na Dzień Kobiet 2022. 21 pomysłów na życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Mężczyzn życzę Ci spełnienia wszystkich pragnień, nieprzemijającego szczęścia i życia pełnego prostych dróg.

Z okazji Dnia Mężczyzny życzę Ci,
Abyś był pomocny jak komputer,
Szybki jak japoński skuter,
Sympatyczny jak maskotka
I słodziutki jak szarlotka.

Dużo uśmiechu, wiele radości,
spełnienia marzeń oraz miłości!
Samych sukcesów i morza wrażeń,
bez pozyskiwania nowych obrażeń!

Od kogo dla kogo, co komu do tego.
Serce będzie wiedziało od kogo dostało.
Wszystkiego dobrego w Dniu Mężczyzn.

W Dniu Mężczyzny życzę Ci,
abyś zawsze służył mi:
Siłą, gdy popsuje mi się odkurzacz,
Śmiechem, gdy mnie życie zacznie wkurzać,
Radą, gdy popadnę w wątpliwości,
Ciałem, gdy zapragnę też miłości!

W Dzień Mężczyzn życzymy Wam, abyście nawet pomimo upływu lat, nigdy nie wyrastali z własnych marzeń i z tą samą nieprzejednaną wytrwałością, zawsze dążyli do celu.

Co tam kwiatki, bony, gry.
Niech Ci się każde marzenie spełni!
Szef da premię, natura zdrowie.
Niech się szczęści właśnie Tobie!
Z okazji Dnia Mężczyzn życzy...

Opinie (4)

 • Dopiero zorientowałam się, że w przyszłym tygodniu jest dzień faceta. Totalnie wypadło mi to z głowy. Zamówię chyba z poczty kwiatowej kosz z alkoholem. Kiedyś dostał coś podobnego tylko robiłam mu skrzynkę z trunkami. Teraz nie będę miała czasu, żeby w to się bawić, więc kupię gotowy prezent.

  • 0 0

 • (1)

  Jak to kiedy 10 marca! Tą datę akurat dobrze pamiętam, bo mój facet ma wtedy też urodziny. W zeszłym roku dostał zegarek, a teraz kupilam mu iRobota. Po tylu latach bycia razem ciężko wymyślić coś kreatywnego :P

  • 1 0

  • Mój się uparł, że zamiast klasycznego chce smartwatch - w media expert mi polecili wybrać Suunto i nie powiem - zadowolony jak małe dziecko z 5 peak ;)

   • 0 0

 • Pani autorka nie kwapiła się nawet zmodyfikować tekstu przepisanego z Wikipedii

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto jest autorem tekstu pt. "A ja wolę moją mamę"?