Wydarzenie

Dźwięki minionych wieków. Telemann - Bach - Fauré

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 kwietnia 2017 (sobota)
godzina:
20:00
miejsce:

Kościół Gwiazda Morza  mapa

adres:
Sopot, Tadeusza Kościuszki 19
organizator:
Filharmonia Kameralna
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Chcąc zatrzymać atmosferę refleksji towarzyszącą Świętom Wielkiej Nocy, Polska Filharmonia Kameralna Sopot przygotowała niezwykłą propozycję. W sobotni wieczór 22 kwietnia zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas przy nastrojowych dźwiękach minionych wieków z okresu baroku i nie tylko.Soliści i Zespół Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku wystąpi pod batutą Przemysława Stanisławskiego, który od 1993 roku prowadzi zespoły kantatowo-oratoryjne i specjalizuje się w wykonywaniu muzyki wokalno-instrumentalnej baroku i klasycyzmu.

W ramach koncertu będą mieli Państwo okazję usłyszeć takie utwory jak słynną Kantatę nr 42 Johanna Sebastiana Bacha, która powstała na pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną w tradycji chrześcijańskiej Niedzielą Miłosierdzia. Jej pierwsze słowa A gdy był wieczór dnia onego pierwszego po sabacie odnoszą się do wątku ukazania Zmartwychwstałego Pana wśród Apostołów. Kompozytor wyraża emocje, oddając dźwiękami słodycz rajskiego pastorale i nieogarnione piękno niebiańskiej łąki, jak ją opisano w Psalmie 23.

Usłyszymy ponadto Suitę B-dur Georga Philippa Telemanna, a także Wokalizę na smyczki Bernarda Stielera czy Cantique de Jean Racine op. 11 Gabriela Fauré - drugie po Requiem, najsłynniejsze dzieło kompozytora.
koncerty
bilety 30-50 zł
koncerty
bilety 65 zł
ulgowy 35 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez