Ebola Ape - info, skład, zdjęcia, dyskografia

Ebola Ape

  • muzyka improwizowana, eksperymentalna, noise,
  • hip hop,
  • elektronika
17 + / 2 -

O zespole:

Pod pseudonimem ∑B❍L▲ ▲P∑ kryje się goryl o imieniu Ebo, pierwszy człekokształtny producent muzyczny spoza gatunku homo-sapiens!

Historia Ebo jest poruszająca. Urodził się i wychował w pięknej i cieplej Kongijskiej dżungli. Ale jego młodość nie była łatwa. Zabójczy wirus ebola pozbawił go wielu bliskich, a spalenie i wycięcie przez ludzi jego domu, lasu tropikalnego pod uprawy zmusiło jego rodzinę do ucieczki w nieznane rejony pełne kłusowników.

Ebo został schwytany, zamknięty w klatce i przetransportowany do Europy. Zamówiło go Oliwskie Zoo by stał się atrakcją głodnych wrażeń turystów i rozkapryszonych dzieci. Polskie służby sanitarne podejrzewały go jednak o nosicielstwo wirusa ebola i tak trafił do ściśle tajnego laboratorium Instytutu Chorób Tropikalnych w okolicach Gdyni. Okazało się, że goryl był zdrów jak ryba, a rzekomy wirus był tylko wyrafinowanym pretekstem by przeprowadzić na nim tajemnicze eksperymenty medyczne. W ich wyniku Ebo zyskał niezwykłe zdolności, w tym umiejętność tworzenia muzyki!

W ciągu jednej nocy udało mu się uciec z laboratorium, ukraść laptopa i keyboard, a następnie wprowadzić się po kryjomu do opuszczonej, nadmorskiej willi w Sopocie. Tam zaczął tworzyć swoją muzykę nasyconą tropikalną melancholią i trybalistycznymi rytmami.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane