Wydarzenie

Energa Sopot Classic 2016

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
3 - 8 sierpnia 2016
miejsce:
Sopot, Opera Leśna, Tarasy Pick & Roll, Kościół św. Jerzego, plaża przy Teatrze na Plaży
bilety:
- szczegóły w opisie
PATRONAT

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Energa Sopot Classic to propozycja dla miłośników rozmaitych gatunków muzycznych, obecnych zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych salach koncertowych. Różnorodny program, utalentowani artyści, młode pokolenie wykonawców - to wszystko składa się na niepowtarzalny charakter tegorocznej, już 6. edycji Festiwalu, na stałe wpisanej w letni kalejdoskop koncertowy i wzbogacającej wakacyjną ofertę kulturalną Trójmiasta. Pomysłodawcą Festiwalu jest Miasto Sopot i Polska Filharmonia Kameralna Sopot.Zgodnie z tradycją, cykl czterech koncertów reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne, uroczyście rozpocznie się na deskach Opery Leśnej. W środę 3 sierpnia o godz. 20:00 odbędzie się Wielka Gala Operowa. Najjaśniejszą gwiazdą Koncertu Inauguracyjnego będzie Aleksandra Kurzak. Najwybitniejsza polska sopranistka występuje regularnie na największych scenach operowych świata m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Teatro alla Scala w Mediolanie, Theater an der Wien i Wiener Staatsoper czy Lyric Opera House w Chicago. Tego wieczoru będzie można rozkoszować się najpiękniejszymi ariami z oper Donizettiego, Pucciniego czy Bizeta. Wielkiej diwie towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

Piątek 5 sierpnia upłynie słuchaczom w zgoła odmiennych okolicznościach. Pod malowniczymi żaglami tarasów przy Aquaparku w Sopocie o godz. 20:00 rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej, którego gościem specjalnym będzie wybitny polski kompozytor, zdobywca Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel" - Jan A.P. Kaczmarek. Odbiór granych kompozycji wzbogacą historie autora, który w trakcie koncertu zdradzi kulisy pracy nad granymi tego wieczoru melodiami. Koneserów gatunku z pewnością zadowolą wykonywane na żywo utwory, znane dotychczas z najwspanialszych hollywoodzkich produkcji.

Miłośnikom bardziej klasycznego repertuaru bez wątpienia przypadnie do serca Koncert Muzyki Barokowej. Wybitni muzycy z zespołu La Stagione Frankfurt zabiorą swoich słuchaczy do fascynującego świata muzyki XVII stulecia. Zespół wystąpi w sobotę 6 sierpnia o godzinie 20:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego w Sopocie. Tego wieczoru publiczność będzie mogła poznać niezwykłe możliwości fletu w pełnych wirtuozerii koncertach barokowych.

Festiwal zakończy się niezwykłym koncertem plenerowym "Vivaldi contra Piazzolla". W poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 20:30 na plaży przy sopockim Teatrze na Plaży, rozegra się przepiękne widowisko - trójmiejska publiczność będzie miała okazję skonfrontować ze sobą dwa cykle "Czterech Pór Roku" w rozumieniu pary wybitnych, niezwykle odmiennych kompozytorów - Włocha Antonio Vivaldiego i argentyńskiego wirtuoza tanga, niepowtarzalnego Astora Piazzolli. Aby odbiec od utartego schematu podczas poniedziałkowego koncertu pierwsze skrzypce przewrotnie zagra wybitna młoda flecistka Antonina Styczeń. Wzorem lat ubiegłych Koncert Finałowy będzie bezpłatny - serdecznie zachęcamy wszystkich melomanów do wspólnego przeżywania ostatniego koncertu Festiwalu.

Szósta edycja Festiwalu będzie ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Trójmiasta w tegorocznym sezonie letnim. Wyjątkowe bogactwo repertuaru, jakość artystycznego wykonania na najwyższym, światowym poziomie oraz przede wszystkim - piękna muzyka. Muzyka, która opuszcza znane i bezpieczne mury sal koncertowych, wychodząc do ludzi, ingerując w przestrzeń miejską i uwodząc słuchaczy w urokliwe, sierpniowe wieczory.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot działa w strukturach Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Festiwal zorganizowano dzięki finansowej pomocy Miasta Sopotu. Sponsorem Tytularnym Festiwalu jest Grupa Energa.

Bilety dostępne:

online: na stronie www.sopotclassic.pl
lub http://sopotclassic.interticket.pl/?lang=pl
w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
w Punkcie Informacji "Kulturalny Sopot" (Plac Przyjaciół Sopotu, kasa czynna codziennie w godzinach 12:00-18:00)
w kasie Opery Leśnej (kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
Informacja o biletach:
Bilety:
KONCERT INAUGURACYJNY:
Strefa I - sektory w centrum B, C, 120 zł normalny / 100 zł ulgowy
Strefa II - sektory w centrum G, H, 80 zł normalny / 60 zł ulgowy
Strefa III - sektory boczne A, D, E, F, I, 50 zł normalny / 40 zł ulgowy
Strefa IV - sektory J, K, N, O, P i balkon: R, S, T, U, W, X, Y, 30 zł normalny / 20 zł ulgowy
sektory L, M – do rzędu 7 – miejsca z ograniczoną widocznością – 15 zł
sektory L, M – od rzędu 8 – 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy

KONCERT MUZYKI BAROKOWEJ: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy

KONCERT FINAŁOWY: Koncert niebiletowany.

Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka (na podstawie ważnego dokumentu).
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez