Wiadomości

stat

Energetyczny koncert The Dumplings na "urodzinach" Forum Gdańsk

Forum Gdańsk uczciło pierwszy rok działalności trzydniową imprezą kulturalną. Zakończył ją plenerowy koncert, podczas którego wystąpili Reni Jusis i The Dumplings. Wokalistka znakomicie sprawdziła się w roli supportu, a gwiazda wieczoru dała takie show, że nawet jeśli ktoś słuchał muzyki "Pierogów" po raz pierwszy, z pewnością chętnie to powtórzy."Przyłóż się do sztuki!" - pod takim hasłem Forum Gdańsk świętowało swoje pierwsze urodziny. Rocznicowe wydarzenia trwały trzy dni i znalazły się wśród nich m.in. spektakle teatralne, koncerty, wspólne malowanie street artu oraz piknik artystyczny.

W niedzielę szczególną rolę odgrywała muzyka. W ciągu dnia można było posłuchać artystów występujących na scenie Forum Gdańsk w ramach cyklu "Piątki po pracy", a wieczorem - na dużej scenie plenerowej - odbył się koncert finałowy, którego gwiazdą był zespół The Dumplings.


W niedzielę, w ciągu dnia, można było posłuchać artystów występujących w Forum Gdańsk w ramach cyklu "Piątki po pracy".Występ słynnych "Pierogów" poprzedził koncert Reni Jusis, która znakomicie spisała się w roli supportu. Publiczność schodziła się niespiesznie i przez pierwszych kilkanaście minut pod sceną bawiło się raptem kilkadziesiąt osób. Wokalistce nie robiło to jednak różnicy - śpiewała tak, jakby miała przed sobą tłumy. Nie brakowało oczywiście fanek Reni Jusis, które każdą z piosenek śpiewały pełnym głosem i które reagowały piskiem na pierwsze dźwięki takich hitów, jak "Kiedyś cię znajdę" czy "Zakręcona".

Kiedy swój występ rozpoczynali The Dumplings, pod sceną było już znacznie tłoczniej, choć trudno to nazwać frekwencyjnym sukcesem - szacuję, że na placu Forum Gdańsk mogło się znajdować w czasie imprezy ok. 2 tys. osób, z lekką nadwyżką. Ci jednak, którzy przyszli, byli od pierwszej chwili nastawieni na dobrą zabawę. A że muzyka "Pierogów" jest tak energetyczna, że nogi same rwą się do tańca, atmosfera pod sceną była naprawdę gorąca.

Koncert The Dumplings supportowała Reni Jusis.
Koncert The Dumplings supportowała Reni Jusis. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl
Artyści nie musieli zbyt wiele robić, aby ten ogień podsycać, bo muzyka zrobiła to za nich. Nagłośnienie było znakomite a dykcja wokalistki perfekcyjna, więc ci, którzy prezentowaną muzykę słyszeli po raz pierwszy, mieli możliwość delektować się świetnymi tekstami. Wisienką na torcie były umiejętności wokalne Justyny Święs - chwilami trudno było uwierzyć, że ta drobna, filigranowa dziewczyna jest obdarzona tak potężnym głosem! Niesamowita była również jej ekspresja sceniczna, bo na pierwszy rzut oka było widać, że wokalistkę po prostu nakręca muzyka, którą wykonuje.

A że tak fajnym, wesołym, utalentowanym i nakręconym artystom (zespół z Justyną Święs współtworzą Kuba Karaś i Wojciech Kostrzewa) trudno czegokolwiek odmówić, to publiczność reagowała natychmiast na wszystkie ich prośby - było klaskanie z rękami w górze, klaskanie synchroniczne, kucanie, skakanie, śpiewanie, światełka z telefonów i taneczne pląsy.

Koncert The Dumplings był fantastyczny, co publiczność nagrodziła gromkimi owacjami. Szkoda zatem, że artyści tak szybko uciekli ze sceny i nie zdecydowali się na bis nawet wówczas, kiedy publiczność skandowała nazwę zespołu.

Zobacz fragment koncertu The Dumplings


Reni Jusis i jej "Zakręcona"

Opinie (41) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25

lipca

Koncerty z widokiem na świa... Gdynia, Muzeum Emigracji

03

sierpnia

6. Urodziny SurfBurger X So... Gdańsk, Ulica Elektryków

04

sierpnia

Karolina Piechota Gdańsk, Amfiteatr

Kultura

Nietypowy koncert na schodach Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Nietypowy koncert na schodach GCF
Książka na wakacje: co czytamy latem?
Książka na wakacje: co czytamy latem?

Kulinaria

Planuj z nami tydzień

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Gdański Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych to w skrócie: