Wydarzenie

stat

Ex eye

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
29 października 2017 (niedziela)
godzina:
20:00
miejsce:

Klub ŻAK  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197
bilety:
60 zł , ulgowy 25 - 50 zł

Pierwszy raz w Polsce EX EYE w składzie Stetson, Fox, Ismaily, Summerfield podczas Avant Days na 20. Festiwal Jazz Jantar.EX EYE / EX EYE // Colin Stetson - saxophones / Greg Fox - drums / Shahzad Ismaily - synths / Toby Summerfield - guitar

Jazz w metalowej wytwórni, dla której nagrywają między innymi pionierzy death metalu z Obituary albo jedna z najpopularniejszych współczesnych grup stoner metalowych - Red Fang? Niewielu odważyłoby się na taki ruch, ale Colin Stetson od początku kariery kroczył własną, nieoczywistą ścieżką, na której napotykał artystów z przeróżnych światów muzycznych, od Toma Waitsa przez The Chemical Brothers po Arcade Fire. Jego talentem oraz unikalną techniką zachwycali się fani muzyki alternatywnej podczas Off Festivalu w 2012 roku, ale także bywalcy festiwalu Jazz Jantar, którzy mogli zobaczyć jego solowy koncert dwa lata później.

Pomysł na EX EYE, najnowsze przedsięwzięcie saksofonisty, narodził się w 2016 roku, w trakcie sesji nagraniowych do innego wydawnictwa - Sorrow: A Reimagining Of Gorecki's 3rd Symphony, gdzie Stetson wziął na warsztat Symfonię Pieśni Żałosnych autorstwa Henryka Góreckiego i przemienił ją na typowy dla siebie, ponadgatunkowy sposób. Wtedy to zacieśnił więzy z Gregiem Foxem i Shahzadem Ismaily'em, z którymi postanowił kontynuować współpracę pod nową nazwą. Skład uzupełnił wieloletni przyjaciel muzyka - Toby Summerfield.

Mimo że muzyka na tym wydawnictwie zapiera dech w piersiach swoją intensywnością, pięknem i tajemniczością, jeszcze bardziej niepojęte jest to, że potrafią rzucić wyzwanie, zmodyfikować, a być może nawet zdefiniować na nowo cały post-metalowy krajobraz w zaledwie dwadzieścia osiem minut - przekonywał Thom Jurek z serwisu All Music. Podobnego zdania jest Langdon Hickman, autor współpracujący z internetowym zinem Treble. Jego zdaniem twórczość Ex Eye ma jednak znacznie szerszą grupę odbiorców: [...] To z całą pewnością metalowa kapela, a także zainspirowany metalem materiał, który spodoba się fanom gatunku. Jej zasięg jest jednak szerszy, obejmuje muzykę orkiestralną, drone, ścieżki dźwiękowe, ambient, jazz (zwłaszcza fusion), rock progresywny. Z tekstów tych wyraźnie wyłania się wizja zespołu trudnego do zdefiniowania, nieobliczalnego, przełamującego bariery gatunkowe. Zdolność tego albumu do igrania z waszymi umysłami i ciałami jest wyjątkowo hipnotyzująca - podsumował Nicholas Senior w recenzji dla New Noise Magazine.

Koncert EX EYE podczas festiwalu Jazz Jantar 2017 będzie pierwszą wizytą zespołu w Polsce.

BILETY
- 60 zł
- 50 zł - zniżka* na Kartę do Kultury
- 40 zł - ulgowe*
- 25 zł - Zniżka na Kartę Dużej Rodziny*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów bez zniżek: http://tickets.klubzak.com.pl/
Miejsce: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Koncert bez miejsc siedzących. W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów.

Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

W ramach imprezy

Jazz Jam Session& Koncert jazz

w każdą sobotę (do 30.11), godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Najczęściej klikane (7 dni)