Fabryka Interakcji. Miejsce zabawy połączone z nowymi technologiami

Fabryka Interakcji jest miejscem, gdzie tworzą się niesamowite rzeczy, które leżą na styku zabawy, integracji grupowej w połączeniu z nowymi technologiami. Lubisz niecodzienną rozrywkę, a może szukasz pomysłu na integrację czy wydarzenie? Poznaj High Grade firmę, która zapewni nową formę rozrywki, zarówno tobie, jak i twoim znajomym."Storytelling, to już często przeżytek"Czy brałeś(-aś) kiedyś udział w grze grupowej z wykorzystaniem nowej technologii?

Zobacz wyniki (18)
Jak sami przedstawiciele High Grade o sobie mówią - naszym zadaniem jest opowiadani historii za pomocą nowoczesnych technologii. Według nich typowy storytelling to już często przeżytek dlatego stworzyli "Fabrykę interakcji". Chcą pokazać, że nowe technologie mogą w ciekawy sposób przenikać się z dotychczas znanymi formami gry, zabawy, kultury, a nawet edukacji.

Tworzone przez nich interakcje są tym, co łączy odbiorcę z opowieścią i technologią. Bazują na wykorzystaniu różnych form technologicznych nowości, jednocześnie dbając przy tym o ciekawą merytorykę i opowieść. Firma podzielona jest na sekcje. Główną z nich jest biuro High Grade, skupiające się na kreowaniu i produkcji nieoczywistych rzeczy. Kolejnymi R&D tworzące badania i eksperymentujące z coraz to nowymi technologiami oraz Room of Plenty, projekt, od którego wszystko się zaczęło - czyli historyczny pokój zagadek, jednak ujęty w zupełnie inny sposób, niż dotychczas nam znany.

High Grade zapowiedź nowej przestrzeni:

- Nie tworzymy escaperoomu. To bardzo ważne z wielu względów. Zdaliśmy sobie sprawę, że konwencja escape roomu nie jest najlepszym sposobem opowiadania historii- engagement zamiast ucieczki. U nas nie ma drzwi i w każdym momencie uczestnik może poddać się i wyjść z pomieszczenia, w którym rozwiązuje zagadkę. - mówią twórcy Room of Plenty.
Zeskanuj i poznaj świat polskiego podróżnika Ludwiga Plentego.
Zeskanuj i poznaj świat polskiego podróżnika Ludwiga Plentego. mat. pras.
Ich realizacje mogliśmy spotkać w przestrzeni publicznej, instytucjach kultury miejskiej oraz obiektach muzealnych. Za sprawą QR kodów i gier miejskich propagują nowe podejście do integracji grupowej i zabawy. Niedawno stworzyli interaktywną ścianę angażującą bawiących się na zamknięciu Ulicy Elektryków ludzi w strefie Iqosa. Realizacje i działanie firmy można zobaczyć również na kanale youtube.


Interaktywna rozrywka i ciekawe wydarzeniaGrupa oferuje kilka gier wykorzystujących tak zwaną rozszerzoną rzeczywistość AR. Jedną z nich jest "Magic portal", która przenosi nas w świat fantastyki. Za sprawą technologii odkrywamy baśniową krainę i poznajemy tamtejsze stwory. Gra polega na uratowaniu Gdańska przed inwazją potworów. Można ją zorganizować we wnętrzach budynków oraz na otwartych przestrzeniach. Gracze podzieleni na drużyny wyposażeni są w tablet i wędrują między punktami, na których wykonują zadania. Wykorzystując tablet i prawdziwe rekwizyty, dołączone w magicznej torbie, gracz wchodzi w interakcje z postaciami z magicznego świata. Jest to rodzinna gra terenowa, dzięki której można przeprowadzić edukacyjny spacer po niezwykłej dzielnicy miasta.

Zapowiedź interaktywnej gry:

Już niedługo, bo na halloween, miejsce organizuje rozgrywki w grę Magic Portal, a już 26 listopada turniej w kultową grę Tekken.

Weź udział w badaniuKonsola Szkoleniowa.
Konsola Szkoleniowa. mat.pras.
Grupa zajmuje się również badaniami nad nową formą podejścia do edukacji szkoleniowej. Obecnie testuje nowe mechanizmy. Już teraz każdy chętny ma okazję być jedną z pierwszych osób, które wejdą do interaktywnej przestrzeni, po to, by uczyć się podstaw dotyczących zarządzania zespołem i motywowania go. Celem badania jest opracowanie super interaktywnego środowiska do grupowych szkoleń w formie gier. Biorąc udział w badaniu i testach konsoli otrzymamy wynagrodzenie. Do badania można się zgłosić za sprawą formularza.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

W jakim sopockim klubie znajdował się tajemniczy pokój z fenickimi lustrami?