Wiadomości

Festiwal Kolorów: Gdańsk najbarwniejszym miastem świata

Festiwal Kolorów 2016.

Najbardziej kolorowy festiwal globu ponownie zawitał do Gdańska. Tysiące osób zgromadzonych na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska słuchało muzyki i wyrzucało w powietrze kolorowy proszek holi. Gdańsk przez kilka godzin był najbarwniejszym miastem świata.Festiwale Kolorów odbywają się cyklicznie od czterech lat w różnych zakątkach Polski. W tym roku barwną imprezę zaplanowano w trzynastu największych miastach, a na tej liście nie mogło zabraknąć Gdańska.

Każdorazowo - żeby Festiwal Kolorów w danym mieście doszedł do skutku - na popularnym portalu społecznościowym przynajmniej 10 tys. osób musi dołączyć do wydarzenia. To podstawowy warunek, który należy spełnić. A potem wystarczy już tylko przyłączyć się do zabawy, wziąć woreczek z pudrem w dłoń i na jaskrawo pokolorować niebo oraz oczywiście innych uczestników festiwalu.

W gdańskiej imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób, które nie kryły zadowolenia po kolorowej zabawie.

- Radość jest nie do opisania. Nieważne czy masz 10, 20 czy 50 lat - ten kolorowy proszek wywołuje uśmiech na wszystkich twarzach. Nie polecam tylko smakowania pudru, chociaż czasami jest to nieuniknione - śmieje się Karolina, uczestniczka festiwalu.
Organizatorzy nie są w stanie oszacować, jak dużo kolorowego pudru holi wyrzucono w powietrze. Pewne jest, że do Gdańska dostarczono kilkadziesiąt kartonów tego specyficznego proszku.

- Przejechaliśmy ponad sto kilometrów tylko po to, żeby porzucać się kolorowym proszkiem. Nie żałujemy. Jest świetnie, szkoda tylko, że jeden wyrzut trwa tak krótko. Proszek jest wszędzie, dosłownie - dodaje Arek, uczestnik.
Na Placu Zebrań Ludowych kolory holi poszły w ruch pięciokrotnie, co godzinę. W międzyczasie ze sceny wybrzmiewała muzyka. Barwnie przyozdobionej publiczności zaprezentowały się zespoły oraz wykonawcy: Czarne Kwiaty & Dawid Pohnke, Junior Stress, DJ Dan, Late at Night i Fafaq. Wstęp na imprezę był całkowicie darmowy.

Opinie (116) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - wrzeszcz,

09

sierpnia

Kwiat Jabłoni Sopot, Opera Leśna

12

sierpnia

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Kultura

Znikająca wystawa trwała pięć minut
Znikająca wystawa trwała pięć minut
Kobieca moda w czasach II wojny światowej
Kobieca moda w czasach II wojny światowej

Kulinaria

Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal Polskich Filmów Fabularnych organizowany jest w Gdyni od roku: