• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Festiwal Wisłoujście już w tym tygodniu. Zagrają gwiazdy polskiej elektroniki

Mateusz Groen
17 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Festiwal Wisłoujście już w ten weekend (19-21 sierpnia). Festiwal Wisłoujście już w ten weekend (19-21 sierpnia).

W najbliższy weekend rozpocznie się już piąta edycja festiwalu Wisłoujście - święto muzyki elektronicznej, które odbywa się w historycznej Twierdzy Wisłoujście. Fani techno, electro i housowych brzmień w tym roku będą mogli odwiedzać festiwal przez trzy dni, od 19 do 21 sierpnia. Tegoroczny line-up zasiliło blisko stu artystów z polskich kolektywów i inicjatyw związanych z muzyką elektroniczną, wśród nich. m.in. Skarby, Holiday 80 czy Catz 'N Dogz.Festiwale muzyczne w Trójmieście


Czy masz zamiar odwiedzić Wisłoujście?

Bez dwóch zdań festiwal Wisłoujście to w ostatnich latach jedno z najpopularniejszych i najciekawszych wydarzeń dla fanów muzyki elektronicznej. Zeszłoroczna edycja zaskoczyła organizatorów rekordową liczbą festiwalowiczów.

W tym roku kolejny raz Twierdza WisłoujścieMapka na kilka dni zamieni się w stolicę elektronicznych bitów. W ubiegłych latach wydarzenie odbywało się w dwa sierpniowe weekendy z rzędu. W tym roku festiwalowicze będą mogli nacieszyć się imprezowym klimatem tylko przez jeden weekend. Organizowany od pięciu lat festiwal w monumentalnym forcie przy Porcie Gdańsk rozpocznie się już w ten weekend, od 19 do 21 sierpnia.

Ta dzisiejsza młodzież... Każde pokolenie narzeka na kolejneAtmosfera i kolorowa sceneria WisłoujściaPrzestrzeń wydarzenia zachowana jest od lat w bardziej undergroundowym charakterze, co dla wielu jest dobrą alternatywą dla obleganego Audioriver. Atmosferę podkręca historyczna przestrzeń Twierdzy Wisłoujście, która co roku przyozdobiona zostaje w kolorową scenografię i instalacje artystyczne. Tych kilka elementów, jak lokalizacja, selekcja artystów, niezwykłe dekoracje i ciekawe strefy gastro, sprawia, że rok w rok na wydarzenie przyjeżdża wielu fanów muzyki elektronicznej z całego kraju.

 • Festiwal odwiedza wiele fanów muzyki klubowej.
 • Festiwal odwiedza wiele fanów muzyki klubowej.
 • Festiwal odwiedza wiele fanów muzyki klubowej.
 • Festiwal odwiedza wiele fanów muzyki klubowej.
 • Festiwal odwiedza wiele fanów muzyki klubowej.
 • Festiwal odwiedza wiele fanów muzyki klubowej.
 • Festiwal odwiedza wiele fanów muzyki klubowej.
Podobnie jak gdyński Open'er tak też Wisłoujście to jedno z ciekawszych wakacyjnych wydarzeń w Trójmieście. Tegoroczny line-up wydarzenia składa się wyłącznie z polskich artystów tworzących w różnych gatunkach i stylistykach, począwszy od downtempowych brzmień, przez dark disco, house, industrialne techno, hard techno, trance, aż po bass i trap.

Techno, oriental i house w line-upieKolejny rok z rzędu fortyfikacja została podzielona na cztery przestrzenie koncertowe. Każdą z nich wyróżnia zaprojektowana niepowtarzalna sceneria z kłębami dymu, światłami, laserami, ozdobami w leśnych i industrialnych klimatach oraz różnymi gatunkami muzycznymi, które popłyną zza DJ-skich konsolet.

Nie tylko stocznia. Planty, Podwórko, Moloteka, Lasy: letnie strefy relaksu i rozrywkiNajwiększą sceną jest Twierdza, na której posłuchać będzie można techno, progressive, minimal techno i melodic techno. Na scenie Raj pobawimy się do muzyki house, electronica, oriental i downtempo. Scena Szaniec to z kolei głównie house, techno-house, electro i disco. Festiwalowicze pobawić mogą się również w Bastionie, który od lat jest najbardziej intensywną sceną pod względem brzmień. Prócz techno uczestnicy posłuchają i potańczą do takich gatunków, jak: industrial, acid czy rave.

Kto zagra na festiwalu? Wszystkich nie sposób wymienić, ale zdecydowanie warto posłuchać repertuaru takich wykonawców, jak: Catz 'N Dogz, Skarby, Holiday 80, Abbys, Jazxing, Rysy, Nowosad, Vacos, Ravetoszyn, Iggy, czy Hatelove.

 • Line-up
 • Line-up
 • Line-up
 • Line-up

Jak dojechać na wydarzenie?Na teren wydarzenia dojechać można autobusem festiwalowym kursującym do twierdzy lub też autobusami: 106, 138, 158 lub sezonową linią 606, której trasa prowadzi spod Dworca Głównego PKP do Twierdzy Wisłoujście. Po dotarciu sprawa jest już prostsza. Wystarczy wymienić bilet na opaskę i przekroczyć malowniczą bramę, która wita festiwalowiczów. Co roku oczom uczestników ukazuje się piękny widok na oświetloną twierdzę znad wód Martwej Wisły.

Warto mieć na uwadze, że bilety na sobotnie wydarzenie już zostały wyprzedane. Pozostały jednak bilety na piątek (189 zł), niedzielę (69 zł) oraz ostatnie karnety trzydniowe (329 zł).

Festiwal Wisłoujście (2020r.)

Wydarzenia

Wisłoujście 2022 (30 opinii)

69 - 319 zł
festiwal muzyczny, muzyka elektroniczna, clubbing / disko

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

Hauser - Rebel With a Cello Tour (16 opinii)

255 - 555 zł
muzyka poważna, rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Od lat Gdynia jest gospodarzem jednego z największych festiwali muzycznych w kraju Open’er Festival. Gdzie odbyła się pierwsza edycja imprezy?