Wiadomości

Frekwencja Festiwal. Czy Trójmiasto ma szansę?

Artyści zagrają na koncercie za darmo. Na zdjęciu: Dawid Podsiadło podczas koncertu w Operze Leśnej w Sopocie w 2017 roku.
Artyści zagrają na koncercie za darmo. Na zdjęciu: Dawid Podsiadło podczas koncertu w Operze Leśnej w Sopocie w 2017 roku. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Znamy już wyniki I tury wyborów prezydenckich, wiemy też, jaka była frekwencja w poszczególnych miastach. Można więc już przewidywać, w którym mieście odbędzie się Frekwencja Festiwal, który ma być nagrodą za najwięcej oddanych głosów. Jak na razie prowadzi Warszawa, ale gonią ją Poznań, Gdynia, Kraków i Gdańsk.Nadchodzące imprezy w Trójmieście


Czy pójdziesz zagłosować w II turze wyborów prezydenckich?

Zobacz wyniki (1009)
Frekwencja Festiwal ma być nagrodą dla miasta, które w obu turach wyborów prezydenckich osiągnie najwyższą frekwencję. Podczas festiwalu mają zagrać tacy artyści, jak: Artur Rojek, Miuosh, Pezet, Mrozu, Organek, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski czy Sokół. Pod uwagę brane są tylko miasta, których liczba mieszkańców przekracza 50 tysięcy.

- Wynika to głównie z faktu, że małe miejscowości mogą zwyczajnie nie mieć warunków na organizację takiego wydarzenia - tłumaczył Wojtek Sokół, raper i jeden z pomysłodawców akcji.

Gdynia w pierwszej trójceJak dotąd największe szanse na wygranie w tej rywalizacji ma Warszawa, gdzie frekwencja wyniosła 74,4 proc. Tuż za nią jest Poznań, który osiągnął 72,85 proc. oraz Gdynia - 72,13 proc. Za pierwszą trójką na czwartym miejscu uplasował się Kraków z wynikiem 71,54 proc. i Gdańsk - 71,51 proc. Sopot nie jest brany pod uwagę, ponieważ liczba mieszkańców wynosi tam 35 tysięcy.

Cały zamysł festiwalu powstał, aby zmobilizować Polaków do wzięcia udziału w wyborach. Artyści zagrają na koncercie za darmo.

Zdecyduje II turaO tym, w którym mieście ostatecznie odbędzie się festiwal, zadecydują wyniki II tury wyborów prezydenckich, które odbędą się 12 lipca. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie miałby odbyć się sam festiwal - wszystko zależy od momentu zniesienia obostrzeń.

Opinie (38) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05

lipca

PupiLove Targi Gdańsk, Galeria Morena

08

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Kultura

Mija termin zwrotu tablic z postulatami Sierpnia '80. ECS ich nie odda
ECS nie odda tablic z 21 postulatami

Kulinaria

Gdzie w Trójmieście spróbujemy kaszubskiej kuchni?
Kaszubska kuchnia w Trójmieście
Slow Fest Sopot: trwa kulinarny festiwal na Molo
Trwa Slow Fest Sopot na Molo

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Yach Paszkiewicz był znanym twórcą: