• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańsk: Rowerem do pracy i szkoły. Ruszyły zapisy

4 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji gry rowerowej Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska. To już ósmy raz, gdy mieszkańcy Gdańska mają okazję otrzymać atrakcyjne upominki, jednocześnie dbając o swoje zdrowie i samopoczucie. Gra rozpocznie się wyjątkowo 14 września i potrwa do 13 listopada. Nie trzeba bać się jesiennej aury!



Podobnie jak w poprzednich edycjach, celem zabawy jest promowanie zdrowego stylu życia i zmotywowanie mieszkańców do regularnego korzystania z roweru jako środka transportu także w chłodniejszych, jesiennych miesiącach. Jak mawiają rowerzyści: nie ma złej pogody na rower, są tylko kiepskie ubrania! Co więcej, udział mogą wziąć także miłośnicy hulajnóg, rolek i deskorolki - czyli wszystkiego, do czego rozpędzenia używamy swoich mięśni.

Z roku na rok coraz więcej osób wybiera ekologiczny transport osobisty zamiast dojazdów samochodem czy komunikacją miejską. Sprzyja temu rozwijająca się infrastruktura rowerowa w obrębie miasta Gdańska. Zeszłorocznej jesieni uczestnicy konkursu dwa i pół raza pokonali odległość na Księżyc i z powrotem. Jak będzie w tegorocznej edycji?

Indywidualnie lub drużynowo



Rywalizować można zarówno indywidualnie, jak i zespołowo - w drużynie firmy, uczelni, szkoły średniej lub jakiejkolwiek formalnej lub nieformalnej grupy. Możliwa jest przynależność do jednej grupy w zespole firmowym, uczelnianym lub szkolnym; można jednak również dołączyć do drużyny dzielnicowej i innej - organizacji pozarządowej i grupy nieformalnej.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
To bardzo proste:
1. Należy pobrać na smartfon bezpłatną aplikację mobilną Activy,
2. zarejestrować się,
3. dołączyć do konkursu "Kręć kilometry dla Gdańska 2020"
4. ...i już można wsiadać na rower (i nie tylko)!

Łap dystans



Każdy kilometr ma znaczenie - użytkownik otrzymuje 1 punkt za 1 km przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach lub deskorolce. Warunkiem jest długość przejazdu większa niż 1,5 km. Za każdy przejazd minimum na tym dystansie otrzymamy 5 punktów. Uwaga! Minimalny czas przerwy pomiędzy przejazdami to 30 minut. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ w stosunku do zeszłego roku ten czas został wydłużony o 10 minut.

Szczególnie promowane są przejazdy do pracy, szkoły lub na uczelnię i z powrotem - dostaniemy za nie każdorazowo aż 50 punktów. Otrzymamy je maksymalnie dwa razy dziennie, 10 razy w tygodniu. Oznacza to, że jeśli od poniedziałku do piątku pojedziemy rowerem do pracy i do domu, nasze konto punktowe wzbogaci się w tym czasie aż o 500 punktów! Jeśli pracujemy w weekendy, również nie musimy się martwić - punkty są naliczane od poniedziałku do niedzieli.

Przejazdy muszą zaczynać się lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska. Mapa z obszarem punktowanym znajduje się tutaj.


Nie bój się jesieni



Punkty wykręcone od 15 października do zakończenia gry, czyli 13 listopada, będą liczone podwójnie. To świetna motywacja ku temu, by przekonać się do regularnej jazdy rowerem do pracy. Wystarczy odpowiednio się ubrać - nie za cienko i nie za grubo, wyposażyć rower w elementy zwiększające bezpieczeństwo i widoczność oraz komfort naszego przejazdu... i żadna pora roku nie będzie nam już straszna. Zwłaszcza wtedy, gdy do wygrania są atrakcyjne upominki.

W zeszłorocznej edycji uczestnicy przejechali niemal 2 miliony kilometrów. W zeszłorocznej edycji uczestnicy przejechali niemal 2 miliony kilometrów.

Nagrody dla najaktywniejszych



Zgodnie z wyborem uczestników, za wykręcenie 777 punktów rowerzysta otrzyma skarpetki z motywem rowerowym, a za 7 777 punktów - pamiątkową bluzę z logo kampanii. Najbardziej aktywni uczestnicy zostaną również obdarowani bonami do gdańskich restauracji. Najlepsze piątki kobiet i mężczyzn otrzymają dodatkowe nagrody.
W klasyfikacji drużynowej, zwycięskie szkoły średnie mogą liczyć na usługę serwisu rowerowego, a laureaci w kategorii firm - nieodpłatną certyfikację rowerowypracodawca.eu - wyróżnienie wprowadzone przez Europejską Federację Cyklistów. Zwycięskie szkoły, uczelnie i dzielnice otrzymają również pamiątkowe dyplomy.

W aplikacji użytkownicy mogą na bieżąco podejrzeć ranking przejazdów danej drużyny. Punkty przeliczane będą odpowiednio na liczbę zatrudnionych, studentów lub uczniów danej firmy, uczelni lub szkoły. W oficjalnych raportach konkursowych wyniki zostaną zaprezentowane z dokładnością do jednego miejsca po przecinku.

Kręć kilometry przez całą jesień



Wydarzenie pod hasłem Rowerem do pracy i do szkoły potrwa od 14 września do 13 listopada. Pełny regulamin gry znajduje się na stronie grarowerowa.pl. Aktualne informacje o grze będą pojawiać się na stronie www oraz w grupie Kręć kilometry dla Gdańska na Facebooku.

Partnerami imprezy są Activy, Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdański Ośrodek Sportu. Sponsorem nagród jest Miasto Gdańsk. Sponsorami nagród dodatkowych są: Szprychy.com, Giant, Buga Sport, Wysepka. Patronami medialnymi są Trojmiasto.pl i RMF MAXXX.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (35) 3 zablokowane

  • "udział mogą wziąć także miłośnicy hulajnóg, rolek i deskorolki"

    A to już mi się odechciało. Brałem udział w pierwszej edycji bo faktycznie pomysł fajny i zdobywanie punktów motywuje. Zająłem nawet miejsce w pierwszej setce uczestników. Ale jak w tym roku mam się scigać z elektrycznymi gratami (większosć hulajnóg i deskorolek to już elektryki) to powiem szczerze że całą motywacje szlag trafił.

    • 5 0

  • Kiedy rozpocznie się weryfikacja czy ktoś faktycznie pracuje w danej firmie

    lub uczy się na uczelni, szkole

    • 1 1

  • Elektryczna hulajnoga to skuter. Nie wymaga zadnego wysilku

    • 1 1

  • A co z emerytami (1)

    Na jakich zasadach emeryt może wziąć udział w całej zabawie. Rocznie przejeżdżam około 6000-7000 km. Praktycznie jeżdżę cały rok.

    • 3 0

    • Przyłącz się do dzielnicy.

      • 0 0

  • Czekam na droge rowerowa z Srodmiescia na Chelm

    Miała powstać z budżetu obywatelskiego 2019. W ten sposób powinno się promować aktywność rowowa. Z tego co sobie przypominam projekt drogi uzyskał bardzo duże poparcie społeczne ale pozostał jedynie w sferze fantazji urbanistycznych.

    • 0 0

  • Dziwne zasady

    Z zeszłorocznej edycji wiem, że ludzie się zapisują do zespołów gdzie mają większe szanse na nagrody. Nikt tego nie weryfikował. System podobno sprawdzał prawidłowość wycinków, ale widziałem osiągnięcia jednej osoby która zrobiła w 2 miesiące zrobiła 7700 km to daje 122 km dziennie. Zna ktoś kogoś kto jeździ 60 km w jedną stronę do pracy rowerem. Każdego dnia. Ja jeżdżę również zimą do pracy przedłużamy czas do lutego

    • 0 0

  • Praca

    Jak apka wykryje gdzie ja pracuje? A jeśli pracuje w kilku miejscach?

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (12 opinii)

(12 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
pop

Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."

89 - 129 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Punktem kulminacyjnym gdyńskiej imprezy Cudawianki, organizowanej na powitanie lata, są koncerty, które przyciągają tłumy mieszkańców: