Wydarzenie

Gdańska Jesień Pianistyczna: Andrzej Wierciński

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 listopada 2016 (środa)
godzina:
19:00
miejsce:

Filharmonia Bałtycka  mapa

adres:
Gdańsk, Ołowianka 1
bilety:
10-35 zł
GDAŃSKA JESIEŃ PIANISTYCZNA

Sala Kameralna
Gdańska Jesień Pianistyczna

Wystąpią:
Andrzej Wierciński - fortepian

W programie:

J.S. Bach-F. Busoni
Chaconne d-moll BWV 1004 (z drugiej partity Bacha na skrzypce solo)

S. Prokofiew
Sonata op.83 nr.7

M. Musorgski
Obrazki z wystawy


"Gdańska Jesień Pianistyczna" jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym.
Koncerty i recitale odbywają się w Sali Koncertowej oraz Sali Kameralnej.
Wśród gości, którzy w listopadzie pojawią się w Filharmonii Bałtyckiej są światowej klasy pianiści, w tym zwycięzcy i laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych, którzy prezentując przekrojowy lub tematycznie jednolity repertuar z pewnością zagwarantują słuchaczom interpretacje na najwyższym poziomie

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

-----

ANDRZEJ WIERCIŃSKI
Urodził się w 1995 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie fortepianu Ramiro Sanjinesa. Edukację muzyczną kontynuował w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn. Obecnie jest studentem I roku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały.
Swoje umiejętności doskonalił biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak: Katarzyna Popowa-Zydroń, Akiko Ebi, Andrzej Jasiński, Waldemar Wojtal, Tamas Ungar. W 2012 roku uczestniczył w kursie pianistycznym Morningside Music Bridge w Calgary, gdzie otrzymał między innymi lekcje mistrzowskie od Andre Laplante i Krzysztofa Jabłońskiego.

Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych zdobywając szereg nagród, w tym I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2015); I nagrodę, złoty medal oraz specjalne zaproszenie na festiwal pianistyczny w Kolonii oraz koncerty w prestiżowych salach świata na X Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Chopin Golden Ring (Słowenia, 2014); III nagrodę oraz specjalne zaproszenie na koncerty w Polsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in memoriam (Poznań, 2014); I nagrodę oraz specjalne zaproszenie na koncert do Polski (Duszniki-Zdrój) na VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Budapeszt, 2014). Ponadto jest finalistą oraz zdobywcą specjalnej Nagrody dla najlepszego pianisty z Polski na X Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt (Niemcy, 2013).

Andrzej Wierciński koncertował wielokrotnie w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz w innych prestiżowych miejscach w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Japonii, Indonezji, Litwie, Rosji, Węgrzech, Wloszech, Wielkiej Brytanii, Francji. Jest laureatem Stypendium Artystycznego im. F. Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia oraz Stypendium Krystiana Zimermana. Nagrał płytę dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez