Wydarzenie

Gdańskie Widowisko Nocy Świętojańskiej - Coma symfonicznie

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 czerwca 2009 (wtorek)
godzina:
22:00
miejsce:

Targ Węglowy  mapa

adres:
Gdańsk, Targ Węglowy
bilety:
77, 57 zł - szczegóły w opisie
Największe przeboje w nowej aranżacji, bo z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej - taki właśnie koncert zagra zespół Coma w ramach Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej.


Grupa zagra z czterdziestoosobową Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego.


Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć po raz pierwszy najważniejsze kompozycje grupy w zupełnie nowych, symfonicznych aranżacjach.


Ten wyjątkowy i niepowtarzalny koncert odbędzie się 23 czerwca 2009 r. (wtorek) o godzinie 22.00 na Targu Węglowym w Gdańsku, na scenie umiejscowionej na tle gdańskich zabytków.


Jak zapowiedział lider zespołu Piotr Rogucki, koncert będzie tym bardziej wyjątkowy, iż fani usłyszą na nim utwory nigdy wcześniej nie prezentowane na koncertach.


Na Targu Węglowym ustawiony zostanie specjalnie na ten dzień amfiteatr. Wszystkie miejsca będą siedzące, ale nienumerowane.


O orkiestrze:


Orkiestra Symfoników Gdańskich założona została w 2004 roku. Tworzą ją wybitni i muzycy, głównie absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Orkiestra bierze czynny udział na scenie artystycznej Trójmiasta, jak również poza jego granicami. W doskonały sposób wykonuje słynne dzieła muzyki symfonicznej i operowej takich kompozytorów jak: Strauss, Mozart, Beethoven, Rimski-Korsakow, Rossini, Bizet, Moniuszko, Kilar . Realizuje wiele projektów związanych z muzyką rozrywkową, które spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony krytyków, jak i słuchaczy. Orkiestra świetnie sprawdza się również w muzyce rozrywkowej, występowała m.in. z Lady Pank, Camille Miller, Robertem Chojnackim, Krzysztofem Kiliańskim, Bogdanem Grajkowskim, zespołami: ,,Charizma" - Szwecja, ,,Blenders", ,,Harlem". Z symfonikami współpracują również znakomici dyrygenci, soliści i zespoły, m.in. Marcin Tomczak, Monika Fedyk - Klimaszewska, Jacek Szamański, Baltic Clarinet Quartet czy Symphonic Fusion. Dyrektorem Artystycznym orkiestry jest Andrzej Szczypiorski - dyrygent, kompozytor, aranżer i muzyk instrumentalista. Urodzony w 1971 w Lęborku. W 1990 roku ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Gdańsku. W latach 1990 - 1998 studiował w klasie mistrzowskiej prof. Christofa Caskela w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Koloni ( Niemcy), którą ukończył z wyróżnieniem. W czasie swojej kariery współpracował ze znakomitymi artystami: Karlheinz Stockhausen , Leonard Slatkin , Jamek Levine , Jose Carreras , Monserat Cabalie , koncertując na największych scenach Europy. Od 2004 roku jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfoników Gdańskich i Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej.
Informacja o biletach:
Bilety do Kupienia w salonach Empik oraz w Sklepie Nord w Madisonie
Duathlon Gdańsk, edycja jesienna

21 października 2017 (sobota) godz. 7:30 - 15:00

Gdańsk,
sport, rekreacja
koncerty
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie (57)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez