Gdzie do kina pod chmurkę?

W Trójmieście w kilku miejscach będzie można wybrać się na plenerowe seanse filmowe.
W Trójmieście w kilku miejscach będzie można wybrać się na plenerowe seanse filmowe. mat. prasowe

Kino letnie, pod żaglami, na plaży, na trawie, pod gwiazdami - rozpoczynający się sezon wakacyjny to świetna okazja na oglądanie filmów w plenerze, kosztem ciemnych sal kinowych. W Trójmieście przez najbliższe tygodnie w wielu miejscach będzie można oglądać filmy pod chmurką.Projekcje pod chmurką:

bardzo je lubię, lato to idealny czas na oglądanie filmów na otwartej przestrzeni 81%
preferuję tylko kina, tam filmy ogląda się najlepiej 8%
oglądam filmy w domu, tam nic nie zakłóca mi spokoju 11%
zakończona Łącznie głosów: 191
Ciepłe letnie wieczory (oby takich było jak najwięcej!) sprzyjają imprezom plenerowym. Wydarzeń na otwartym powietrzu przez najbliższe tygodnie nie zabraknie, a wśród nich sporą część będą stanowić kina letnie czyli projekcje filmowe na świeżym powietrzu.

Zdecydowany prym w tej dziedzinie wiedzie Orange Kino Letnie (1.07-31.8) na Molo w Sopocie. Seanse rozpoczną się tam już 1 lipca i potrwają do 31 sierpnia. Seanse będzie można oglądać siedząc na wygodnych leżakach plażowych, a filmy będą emitowane po zachodzie Słońca (w lipcu o godz. 22, w sierpniu o 21:30).

Na ogromnych ekranach goście festiwalu będą mogli zobaczyć ponad 60 filmów, podzielonych na bloki tematyczne: Nie tylko dla facetów, Kino skandynawskie, Mega Hity, Made in Poland, Kino francuskie, Filmy oscarowe i rock'n'rollowe historie. Zobaczymy m.in. "O północy w Paryżu", "Baby są jakieś inne", "80 milionów", "Rzeź" czy oscarowe "Rozstanie". Wstęp na filmy jest bezpłatny, ale do godz. 23 obowiązuję bilety na Molo (normalny 7 zł, ulgowy 3,5 zł).

Na film tuż przy morzu będzie można wybrać się także do Kina Letniego w Orłowie (10.07-14.08), gdzie w każdy wtorek lipca i sierpnia na Scenie Letniej Teatru Miejskiego będą wyświetlane najciekawsze filmy europejskie. Zobaczymy obrazy, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Sundance, Wenecja, Berlinale oraz nominacje do Oskarów w kategorii filmów nieanglojęzycznych m.in. "Śmietnisko", "Kieł", "Pogorzelisko" i "Mamut". Wstęp na jeden film - 7 zł.

Kino letnie w Orłowie organizuje grupa Hamulec Bezpieczeństwa, ta sama, która organizuje Sopot Film Festival (14-22.07), odbywający się już po raz jedenasty. Ta impreza swoje projekcje filmowe prezentuje w kilku lokalizacjach Sopotu, ale ich znaczną część stanowią pokazy w MCKA Zatoka Sztuki na plaży. Tam prezentowane będą najciekawsze pełno- i krótkometrażowe animacje. Bilety będą dostępne w cenach od 10 do 16 zł - szczegółowy program projekcji dopiero zostanie ogłoszony.

W pierwszy weekend lipca w Gdańsku odbędzie się Baltic Sail. Część jego programu będzie stanowić Kino pod Żaglami (5-8.07), w programie którego zaprezentowane będą filmy fabularne i reportaże o tematyce marynistycznej. W wyjątkowej scenerii - ekran zostanie umieszczony na pokładzie żaglowca zacumowanego na Ołowiance przy Centralnym Muzeum Morskim, znajdą się z jednej strony takie hity jak "Gniew Oceanu" Wolfganga Petersena oraz filmy krótkometrażowe, jak reportaż "Konstruktor żaglowców" Krzysztofa Barańskiego o Zygmuncie Choreniu. Wstęp bezpłatny.

W Gdyni co trzy tygodnie odbędą się też projekcje w ramach cyklu Kino na Trawie (14.07-25.08), organizowane przez Muzeum Emigracji. W Parku Rady Europy zobaczymy trzy polskie komedie "Kochaj albo rzuć", "Żona dla Australijczyka" i "Szczęśliwego Nowego Jorku". Nieopodal, bo na Skwerze Kościuszki, wyświetlone zostaną dokumenty poświęcone projektowaniu i designie. Wszystko to w ramach kolejnej edycji Gdynia Design Days (8-12.07) - w Terminalu Designu zobaczymy m.in. film "Poużywajmy sobie" o przedmiotach różnego formatu, które stały się symbolami swoich czasów, czy "Dizanjerki" o roli kobiet w polskim designie. Wstęp bezpłatny.

Stałym punktem projekcji plenerowych są projekcje Kina pod Gwiazdami w ramach Duszy Jarmarku (28.7-19.8) przy Kościele św. Mikołaja w Gdańsku, jednak tegoroczny program nie jest jeszcze znany.

Opinie (24) 4 zablokowane

 • Kino na Molo

  Wszystko pięknie i fajnie ale z ta płatnością na molo to przegięcie. Rozumiem, że miasto chce zarobić ale po pierwsze nie rozumiem dlaczego mieszkańcy Trójmiasto w ogóle płacą za molo... na podstawie dowodu wejście powinno być darmowe, a jeśli chodzi o kino to fajna sprawa ale znów... 7 zł za bilet? Jeśli już mieszkańcy mają płacić to co najwyżej połowę!

  • 73 2

 • co to za dziwne zwyczaje.......

  nie rozumie tego

  • 4 12

 • ja kupuje dvd i ogladam w domu

  i jest git

  • 7 13

 • A ja dostaję każdy,jaki chcę film od znajomych na penraivie i nic nie kupuję.

  I jest jeszcze bardziej git

  • 11 2

 • Kipska jakość i często brak pogody.

  Odpada.

  • 20 4

 • tak

  nie mogę się doczekać aż usiądę sobie z tyłu na murze z Panną i obejrzymy film.. w między czasie smyru smyru ^^ Kocham Cię :))

  • 13 8

 • Polska to nie Włochy

  Kino w deszcz i w temperaturze jesiennej to masochizm

  • 7 5

 • Jak dla kogoś, w kinie, najważniejsza jest jakoś obrazu, to taka osoba rzeczywiście "odpada".

  • 3 6

 • Sopot nie płaci :P

  • 3 5

 • A.

  tym bardziej, że w Zakopanem na Orange kino letnie nic nie trzeba płacić

  • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
muzyka chóralna, widowisko / show
paź 22
piątek, g. 19:00
Gdynia, Gdynia Arena
Mela Koteluk & Kwadrofonik
Mela Koteluk & Kwadrofonik
rock, pop
paź 29
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
muzyka alternatywna
lis 12
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Najstarszy na Wybrzeżu i jeden z najstarszych w Polsce festiwali jazzowych to: