• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie na grilla i ognisko w plenerze w Trójmieście?

Ewelina Oleksy
20 maja 2023, godz. 12:00 
Opinie (90)
  • Grill na placu sąsiedzkim w Brzeźnie przy ul. Gdańskiej/PCK.
  • To jedno z dwóch palenisk w parku Reagana gdzie, po uzyskaniu zgody można urządzić ognisko.

Jeśli w weekend planujesz robić grilla lub ognisko, ale nie masz pomysłu, gdzie w plenerze można to zrobić bez obaw o dostanie mandatu, to podpowiadamy. W Gdyni i Gdańsku jest kilka takich miejsc.Korzystasz z wyznaczonych miejsc do grillowania w plenerze?

Lista miejsc w Gdyni, gdzie legalnie, po rezerwacji, można rozpalić ognisko lub skorzystać z istniejącego urządzenia do grillowania:

Rezerwacje online w GdyniTrzeba się jednak wcześniej zapisać. W ubiegłym roku Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni uruchomił internetową rezerwację palenisk oraz urządzeń do grillowania na terenie Gdyni. Zgłoszenie zajmuje tylko kilka minut i jest bezpłatne.

- Wystarczy wybrać palenisko, które nas interesuje, wpisać swoje dane i postępować zgodnie z instrukcjami. Rezerwacja jest możliwa tylko online. Jeśli zależy nam na konkretnej dacie urządzenia ogniska czy grilla, warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem i wcześniej zarezerwować termin, aby nikt nas nie ubiegł, zwłaszcza że sezon na grillowanie na świeżym powietrzu właśnie się rozpoczął - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


W tym roku było już ponad 130 zgłoszeń. Najwięcej rezerwacji dotyczy palenisk i miejsc do grillowania znajdujących się na terenie Polanki Redłowskiej, na terenie zieleni przy ul. Osada Rybacka i w parku Kolibki. Z miejsca piknikowego można korzystać w godzinach od 6:00 do 22:00. Każdy mieszkaniec może zarezerwować palenisko lub urządzenie do grillowania jednorazowo na 5 godzin

Najpopularniejsze miejsca do grillowania w Gdyni. Najpopularniejsze miejsca do grillowania w Gdyni.
Z własnych urządzeń do grillowania (bez konieczności rezerwacji miejsca) możemy w Gdyni skorzystać również:


Miejsce do grillowania na Polance Redłowskiej. Miejsce do grillowania na Polance Redłowskiej.
W Gdańsku ogólnodostępne, stacjonarne grille z rusztem znaleźć można:


Najpopularniejsze miejsca do grillowania w plenerze w Gdańsku. Najpopularniejsze miejsca do grillowania w plenerze w Gdańsku.
Udogodnienia i specjalnie przystosowane miejsca dla tych, którzy wolą korzystać z własnego grilla, są zlokalizowane:


  • Piknikowe stanowisko w parku Reagana w Gdańsku, jeśli chcesz grillować, sprzęt musisz przynieść ze sobą.
  • Na placach grillowych w Gdańsku obowiązuje regulamin.
- Własny sprzęt grillowy można rozstawiać także w miejskich parkach i na zieleńcach [jest to zakazane w zabytkowych parkach - np. parku Oliwskim i Oruńskim - dop. red.]. Największą popularnością w kategorii "grillowanie w plenerze" od lat cieszy się park im. Ronalda Reagana. W zeszłym roku, w ramach jednego z projektów Budżetu Obywatelskiego, dostawiliśmy tam 25 zestawów piknikowych. Stoły znajdują się w miejscach najczęściej wybieranych na piknikowanie - przy stanowiskach do organizowania ognisk, przy placu zabaw dla dorosłych, obok kwitnących wiśni i w pobliżu "Krainy Zabawy" - informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.


Miejsca do palenia ognisk w Gdańsku są w dwóch wyznaczonych miejscach w parku Reagana:


- Jeśli planujecie ognisko, konieczne będzie złożenie wniosku o zgodę na jego organizację. Można to zrobić, wysyłając maila na adresy: gzdiz@gdansk.gda.pl oraz uz@gzdiz.gda.pl, przynajmniej 7 dni przed planowaną imprezą. Rezerwacja paleniska jest darmowa. Po uzyskaniu oficjalnego potwierdzenia należy zawiadomić Straż Miejską, Straż Pożarną oraz Policję - wskazuje Kiljan.
W Sopocie nie ma wyznaczonych miejsc na legalne rozpalenie ogniska.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Metallica & Symphony (4 opinie)

120 - 170 zł
Kup bilet
rock / punk, widowisko / show

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W jakich krajach, za pechowy uznawany jest inny dzień niż "piątek trzynastego"?