• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Gdzie na wakacje 2022? Najciekawsze kierunki w Polsce i na świecie

Klaudia Cichocka
17 stycznia 2022 
Opinie (1)
Biura podróży organizują wyjazdy m.in. w formie all inclusive czy wycieczek objazdowych. Biura podróży organizują wyjazdy m.in. w formie all inclusive czy wycieczek objazdowych.

Gdzie na wakacje 2022 warto się wybrać? Biura podróży oferują zorganizowaną formę wypoczynku nie tylko za granicą, ale również w kraju. Decydując się na wyjazd z biurem podróży możesz cieszyć się wygodą, bezpieczeństwem i dostępem do sprawdzonych atrakcji. Na co zwrócić uwagę planując wakacje 2022? Jakie biuro podróży wybrać?
Gdzie na wakacje? Sprawdź biura podróży - Gdańsk, Gdynia, Sopot


Wycieczka z biurem podróży pozwala cieszyć się urlopem i atrakcjami bez konieczności dopełniania formalności na własną rękę. Wyjazd zorganizowany przez doświadczonych specjalistów często jest również tańszy niż zaplanowany samodzielnie.

Jakie biuro podróży wybrać 2022 r.?Wybierając biuro podróży warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa i spokój podczas wyjazdu. Jakie biuro podróży wybrać i co sprawdzić przed podjęciem decyzji?

Legalność biura podróży

Legalnie działające biura podróży widnieją w rejestrze organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Sprawdź status biura podróży w Centralnym Rejestrze Zezwoleń Turystycznych Ministerstwa Gospodarki i Pracy w Warszawie.

Podróże w czasie COVID-19. Gdzie zrobić test?Kondycja finansowa touroperatora

Dowiedz się więcej o sytuacji finansowej biura. Informacje znajdziesz m.in. w Serwisie Ochrony Konsumenta KRD czy KRS. Zyskasz informację o problemach z zadłużeniem czy dostęp do sprawozdań finansowych. O dobrej kondycji biura podróży może świadczyć również wpis do Polskiej Izby Turystyki.

Rekomendacje klientów biura podróży

Przed podjęciem decyzji dowiedz się więcej o doświadczeniach klientów biura podróży. Porozmawiaj ze znajomymi, odwiedź strony internetowe, fora i profile w mediach społecznościowych. Jeżeli chcesz wyrobić obiektywną opinię, przejrzyj kilka źródeł.

Niania na wakacje? Pomoc w opiece nad dzieckiem na wagę złotaInformacje w mediach

Zobacz, jakie informacje o biurze podróży przekazują media. Popularne serwisy informacyjne nagłaśniają wiadomości np. na temat problemów z wyjazdem czy sprowadzeniem turystów do kraju. Sprawdź również rankingi przygotowywane przez niezależnych dziennikarzy i ekspertów.

Wysokość gwarancji ubezpieczeniowej biura podróży

W Centralnej Ewidencji znajdziesz informacje o wysokości gwarancji ubezpieczeniowej. Im wyższe zabezpieczenie, tym większe poczucie bezpieczeństwa. Biura podróży są również zobowiązane do opłacania składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zastanawiając się, gdzie na wakacje warto się wybrać kieruj się przede wszystkim tym, w jaki sposób odpoczywasz. Zastanawiając się, gdzie na wakacje warto się wybrać kieruj się przede wszystkim tym, w jaki sposób odpoczywasz.

Gdzie na wakacje warto się wybrać w 2022?Morze, góry a może centrum miasta? Możliwości jest wiele nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Zastanawiając się nad wakacyjnym kierunkiem podróży uwzględnij budżet, ilość wolnych dni oraz formę wypoczynku. Relaksujesz się zwiedzając miasto czy spędzając czas na plaży? Zastanawiając się, gdzie na wakacje warto się wybrać kieruj się przede wszystkim tym, w jaki sposób odpoczywasz. Wśród najpopularniejszych typów wycieczek znajdziesz all inclusive, wycieczki objazdowe, rejsy a także city break czy oferty dedykowane konkretnym okazjom np. walentynkom.

Czytaj też: Dziecko w podróży. W jakim wieku bez opieki?

Najpopularniejsze kierunki podróży to:

 • Grecja,
 • Dominikana,
 • Egipt,
 • Turcja,
 • Malediwy,
 • Włochy,
 • Albania.

Decydując się na wakacje 2022 za granicą możesz skorzystać z oferty biura podróży w dowolnym momencie. Poza sezonem letnim ceny wczasów za granicą spadają w dół, a ilość dostępnych ofert rośnie.

Przedurlopowa pielęgnacja. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić przed wakacjamiGdzie na wakacje w Polsce? Jednym ze sprawdzonych pomysłów jest spędzenie czasu nad polskim morzem. Gdzie na wakacje w Polsce? Jednym ze sprawdzonych pomysłów jest spędzenie czasu nad polskim morzem.

Gdzie na wakacje w Polsce? Wakacje 2022 PolskaUrlop w Polsce również może być udany. Pandemia sprawiła, że wiele osób na nowo odkrywa uroki ojczyzny. Gdzie na wakacje w Polsce warto się wybrać?

wakacje nad morzem

Jeden z najpopularniejszych kierunków podróży w Polsce. Wakacje nad morzem cieszą się dużą popularnością przede wszystkim w sezonie letnim. Trójmiasto oferuje wiele atrakcji nie tylko, kiedy pogoda dopisuje, ale również w czasie deszczu czy spadku temperatury. Piaszczyste plaże, bogactwo roślinności, a do tego rozwinięta infrastruktura sprawiają, że Trójmiasto i okolice odwiedzają turyści z całego świata.

wakacje na Kaszubach

Jeziora, lasy i niepowtarzalna kaszubska gościnność. Wakacje na Kaszubach to okazja do odpoczynku wśród natury z dala od miejskiego zgiełku. Spędzając czas na Kaszubach masz okazję spróbować sportów wodnych, spędzać czas na plaży czy skorzystać z jednej z wielu atrakcji, np. spojrzeć na region z góry na wieży widokowej Wieżyca. Klimatyczny urlop na każdą kieszeń.

wakacje na Półwyspie Helskim

Półwysep Helski to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy kitesurfingu cieszą się dogodnymi warunkami do ćwiczeń, rodzice z dziećmi korzystają z licznych atrakcji dla najmłodszych, a osoby starsze znajdują relaks i odpoczynek z dala od miasta. Wybierając się do Władysławowa, Jastarni albo Helu warto przygotować się na prawdziwy wakacyjny odpoczynek.

Opinie (1) 1 zablokowana

 • My już mamy zaplanowane, że lecimy na urlop enterem w maju do Turcji. Lepiej się opłaca na zagraniczne akacje wybrać niż w polskie góry. Tam zawsze można coś nowego zobaczyć.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

FETA 2022

festiwal teatralny

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto jest patronem corocznego, gdańskiego jarmarku?