• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie w Trójmieście można posłuchać muzyki na żywo?

Magda Mielke
24 października 2023, godz. 07:00 
Opinie (23)
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale również wprawia w nas dobry nastrój i wprowadza odpowiedni klimat, zwłaszcza gdy możemy posłuchać jej na żywo w restauracji.
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale również wprawia w nas dobry nastrój i wprowadza odpowiedni klimat, zwłaszcza gdy możemy posłuchać jej na żywo w restauracji.

Długie, jesienne wieczory to idealny czas, aby zrelaksować się w klimatycznym miejscu przy muzyce na żywo. Kolacja z subtelnymi dźwiękami w tle, pląsanie na parkiecie, a może jam session - wybór jest spory. Sprawdziliśmy, gdzie w Trójmieście odbywają się takie wydarzenia.Trójmiejskie restauracje z muzyką na żywoCzy lubisz muzykę na żywo w restauracji?

Muzyka na żywo to jedna z większych atrakcji w restauracjach. Działa na klientów jak magnes, więc nic dziwnego, że w niektórych miejscach występy organizowane są niemal codziennie.

Fani delektowania się posiłkami i spędzania czasu przy muzyce na żywo powinni śledzić kalendarz wydarzeń organizowanych w najwyższym trójmiejskim biurowcu Olivia Star. Cyklicznie przy dźwiękach pochodzących z różnych muzycznych stron można tu zjeść kolację, a nawet brunch.


We wtorki na 33. piętrze w restauracji Treinta y Tres wieczory umila jazz. Wyjątkowy klimat amerykańskich klubów jazzowych, wyśmienite dania i magiczny widokowi na całe Trójmiasto - czego więcej trzeba, aby zrobić sobie małe święto w środku tygodnia? Z kolei w każdy piątek w tym miejscu rządzą gitarowe brzmienia. Atmosferę hiszpańskich barów przybliża zespół Dos Recuerdos, który gra kompozycje inspirowane tradycyjną muzyką flamenco oraz hiszpańskich wirtuozów gitary takich jak Andrés Segovia, Francisco Tarrega czy Isaac Albéniz.

W soboty zaś w Treinta y Tres można usłyszeć orientalne, organiczne brzmienia w wykonaniu Luke Erb. Luke co tydzień zabiera gości w muzyczną podróż po różnych zakątkach świata, odwiedzając m.in. meksykańskie Tulum, Bombaj, grecką wyspę Mykonos czy Abu Dhabi. W tym samym czasie również w sąsiedniej restauracji, Arco by Paco Perez można oddać się nie tylko kulinarnym, ale i muzycznym doznaniom.

Muzyka na żywo towarzyszy wielu wydarzeniom odbywającym się w Olivia Star. Muzyka na żywo towarzyszy wielu wydarzeniom odbywającym się w Olivia Star.
Z kolei w Olivia Garden, egzotycznym ogrodzie znajdującym się na parterze biurowca Olivia Star, w każdy czwartek odbywa się degustacja ramenu, której towarzyszą koncerty saksofonowe. W piątki wieczory w tropikach umila nastrojowe tango. Co tydzień Marta Cyganek zabiera gości w pasjonującą podróż, przedstawiając wyjątkowe interpretacje na gitarze, a także wiolonczeli elektronicznej. Tango Nuevo to połączenie jazzu i muzyki poważnej, które potrafi zrelaksować już od pierwszych dźwięków. Z kolei sobotnie wieczory upływają pod znakiem gorących rytmów Fiesta Latina. W muzyczną podróż na ulice słonecznej Kuby zabiera gości znakomita wokalistka Gypsy.

- Kubańska muzyka to nie tylko dźwięki, to cała filozofia życia, to energia, która rozpala serca i sprawia, że nogi same zaczynają tańczyć! Przygotujcie się na gorące rytmy, żywiołowe instrumenty i niepowtarzalną magię, która sprawi, że na pewno nie będziecie mogli usiedzieć w miejscu. Podążajcie za dźwiękami i przybądźcie do naszej dżungli - pełnej tropikalnych roślin i magii! - zachęcają organizatorzy.
Niedzielne popołudnia można przyjemnie spędzić na piętrze widokowym Olivia Star Top. W godz. 14-17 pysznemu jedzeniu i zapierającej dech w piersiach scenerii towarzyszy relaksująca muzyka fortepianowa w tle.


Znajdująca się tuż przy MotławieMapka Oria Magic House łączy w sobie restaurację, galerię sztuki i dom kultury. Lokal jest przestronny, na ścianach i z sufitu zwisają abstrakcyjne kolorowe obrazy, jest też mała scena i duży telewizor. Taka przestrzeń idealnie służy organizowaniu różnych wydarzeń, których odbywa się tu mnóstwo. W najbliższym czasie będą to: koncert ballad jazzowych by Amelia & Smooth Jazz Trio, Zaduszki Jazzowe, a także kolacja, na której wystąpi duet gitarowo-wokalny wykonujący relaksującą Bossa Nova Antonio Carlosa Jobima.

Wiele muzycznych wydarzeń odbywa się w Oria Magic House. Zdjęcia z imprezy Cabaret, Musical & Burlesque Show.
Wiele muzycznych wydarzeń odbywa się w Oria Magic House. Zdjęcia z imprezy Cabaret, Musical & Burlesque Show.
Whiskey on the Rocks to restauracja, która ma szansę przypaść do gustu nie tylko miłośnikom mocnych trunków i konkretnych smaków, ale i tym, którzy chcą do posiłku posłuchać muzyki na żywo. W każdy piątek i sobotę odbywają się tu bowiem małe koncerty. W każdy czwartek muzyka na żywo gości także w Hard Rock Cafe.

Muzyki na żywo można też posłuchać w wine barze i restauracji Mielżyński. Co piątek w dawnej remizie Stoczni Cesarskiej kolację zjemy w akompaniamencie muzyki na żywo. Podczas najbliższej wystąpią The Running Kettles.

Codziennie muzyka na żywo gra w restauracji Canis. Występy mniej i bardziej znanych artystów na kameralnej scenie to nieodłączna część restauracji. Magiczny klimat codziennie o godz. 19 zapewniają muzycy wykonujący m.in. muzykę pop, soul czy jazz. Klimatyczne wieczory z muzyką na żywo w piątki i soboty proponuje również gdańska restauracja Magiel. Wieczory z muzyką na żywo regularnie odbywają się też w Cafe Klaps.

Dla wielu bywalców lokali muzyka na żywo to ogromna atrakcja i w wielu wypadkach jeden z głównych powodów przy wyborze miejsca na rodzinny obiad czy spotkanie we dwoje. Na zdj. Canis Restaurant. Dla wielu bywalców lokali muzyka na żywo to ogromna atrakcja i w wielu wypadkach jeden z głównych powodów przy wyborze miejsca na rodzinny obiad czy spotkanie we dwoje. Na zdj. Canis Restaurant.
W każdy wtorekczwartek muzyki na żywo posłuchamy w Tawernie. We wtorki muzyka na żywo umila czas także w restauracji Zacisze.

W piątki w sopockim hotelu Sheraton odbywają się . Stworzone z pasji i miłości do włoskiej kuchni i idei dzielenia się wspólną chwilą przy stole wydarzenie oferuje nie tylko szeroki wybór włoskich dań i deserów połączony z nielimitowanym domowym winem, ale też nastrojową muzyką na żywo. Piątkowe kolacje z muzyką na żywo odbywają się też w restauracji My Place znajdującej się w gdyńskim hotelu My Story.

Café Xander to miejsce, którego właściciel pragną nieustannie zaskakiwać gości. Lokalowi z pewnością bliżej do restauracji niż do klubu muzycznego czy teatru, ale jedną z tutejszych specjalności są piątkowe koncerty.

Muzyka na żywo w restauracji nie zawsze podoba się klientom Muzyka na żywo w restauracji nie zawsze podoba się klientom
Pyszne jedzenie, kojące dźwięki muzyki na żywo i kolorowe, orzeźwiające napoje - tak można spędzić wieczór w każdy czwartekHewelke. Restauracja od godz. 18 czeka z trójmiejskimi artystami, którzy przeniosą gości w inny wymiar spędzania czasu. W czwartkipiątki od godz. 19 muzyka na żywo towarzyszy wieczorom w Endi Wine House.

Z kolei znajdująca się na Garnizonie restauracja Kucharia 2 w każdą sobotę w godz. 18-22:30 organizuje wieczorki taneczne przy muzyce na żywo.

Muzyka na żywo - imprezyW czwartek, 26 października, w Treinta y Tres odbędzie się kolejna już odsłona Tapas night. To podróż wokół śródziemnomorskich smaków i klimatu słonecznej Hiszpanii. W programie doskonałe tapasy, niepowtarzalna atmosfera i nastrojowa muzyka na żywo. O tło muzyczne zadba Mateusz Jaremko, który umili gościom wieczór czarującą melodią hiszpańskiej gitary.

Wśród tropikalnej roślinności Olivia Garden w sobotę, 28 października, odbędzie się koncert kostarykańskiego artysty Fabrizio Walkera. Piosenkarz zabierze gości w muzyczną podróż wprost do słonecznej Kostaryki. Rozbrzmią dźwięki inspirowane jazzem, muzyką funk oraz karaibskimi melodiami.

W restauracjach najczęściej występują soliści lub duety, które dobrze brzmią w kameralnych pomieszczeniach. W restauracjach najczęściej występują soliści lub duety, które dobrze brzmią w kameralnych pomieszczeniach.
Również sopocka restauracja L'Entre Villes jest dobrym wyborem, jeśli chcemy zjeść romantyczną kolację w muzycznej oprawie. 26 października odbędzie się tu wieczór wiedeński. Nie zabraknie wykwintnych smaków, luksusowych win i niebanalnej muzyki na żywo w wykonaniu utalentowanej pianistki Moniki Pionk.

A może śniadanie w akompaniamencie muzyki?Blisko Sopot taka okazja już 29 października. Delektując się wyśmienitymi potrawami, będzie można udać się w muzyczną podróż. Zaśpiewa Danyah.World.


Stary Maneż to nie tylko miejsce, w którym odbywają się ciekawe koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, ale także gospodarz wielu imprez. W najbliższym czasie będzie się tu można pobawić przy nieśmiertelnych hitach Michaela Jacksona, które wybrzmią na nowo w kobiecej odsłonie, a także przenieść do serca Portugalii, dzięki Nocy Fado.

4 listopada w Vibes Cafe zaśpiewają Aleksandra Rolnik i Sonia Brzeźińska. Ciekawie zapowiada się też Święto Młodego Wina Wine & Music, które 17 listopada odbędzie się w La Passion. Wystąpi Krzysztof Majda.

Choć SPATiF kojarzy się przede wszystkim z pląsami na parkiecie do rana, odbywa się tu też dużo muzycznych wydarzeń. Na przykład 26 października wystąpi 100-nka, czyli zespół grający muzykę improwizowaną, łączący muzykę akustyczną z elektroniką, tradycję z nowoczesnością. Towarzyszyć im będzie jeden z najlepszych polskich trębaczy, legenda polskiego jazzu - Gralak.


Jam sessionJam session, czyli rodzaj zbiorowego muzykowania, zwykle spontanicznego, szczególnie popularny jest w obrębie jazzu, bluesa, funku i folkloru. W trakcie takich wydarzeń, muzycy często nie wykonują konkretnych utworów, a improwizują na temat popularnych standardów jazzowych lub grają w tonacji wyznaczonej przez jednego z muzyków. Główną cechą jam sessions jest ich luźny, wręcz rodzinny charakter. Często jest to też okazja do wypromowania młodych twórców. Nierzadko zdarza się, że wśród grających znajdują się również amatorzy, niezwiązani zawodowo z branżą.

Żywe środy odbywają się w Blues Clubie Gdynia w każdą środę (prócz pierwszej środy miesiąca).
Żywe środy odbywają się w Blues Clubie Gdynia w każdą środę (prócz pierwszej środy miesiąca).
W najstarszym gdyńskim klubie bluesowym - Blues Clubie - od dwóch dekad regularnie odbywają się jam sessions: we wtorki bluesowe, w środy zaś jazzowe. W czasie tych wydarzeń jest tak, jak być powinno - może zagrać każdy i to sprawia, że są to pełne niespodzianek, wspaniałe wieczory, podczas których widzowie choć przez chwilę mogą poczuć się częścią tej muzycznej rodziny, a początkujący muzycy otrzymują wymarzoną okazję do tego, aby poznać i zagrać razem ze znanymi, doświadczonymi bluesmanami i jazzmanami.

IMPREZY I WYDARZENIA Jazz - koncerty w Trójmieście

mar 16
Wojtek Mazolewski Quintet - Tour 2023/24
Kup bilet
kwi 13
Dianne Reeves | Ikony Jazzu
Kup bilet
maj 27
Jesse Cook - Mistrz Rumby
Kup bilet
cze 12
Beth Hart
Kup bilet
lip 19
Stacey Kent - Ladies' Jazz Festival
Kup bilet

Jam sessions regularnie odbywają się także w kameralnej przestrzeni teatru Boto, która łączy scenę muzyczną, sztuki wizualne i klubokawiarnię. Co tydzień - w każdy poniedziałek - można tu wspólnie pomuzykować, albo posłuchać tych, którzy się na to odważą.

Jam session organizuje też Carnivale Club. W środy mile widziani są tu wszyscy zwolennicy improwizowanej muzyki na żywo, którzy grają na czymś, śpiewają, rapują czy robią beatbox, a także słuchacze. W środy na Jam Session można się również wybrać do Cafe Absinthe.

W każdą pierwszą środę miesiąca na jam session zaprasza też Peron 5, znajdujący się w Stacji Food Hall w galerii Metropolia. Legendarne Żywe Środy, które powstały w 2005 roku w klubie Papryka w Dolnym Sopocie, to propozycja dla fanów energicznych jamów i wszystkich tych, którzy nie akceptują zabawy jedynie w weekendy.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (8 opinii)

(8 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Efektowne akrobacje samolotowe w Gdyni przyciągające dziesiątki tysięcy widzów odbywają się w ramach: