Wiadomości

Koniec roku szkolnego: gdzie świętować z dzieckiem wakacje?

Już w środę (19 czerwca) koniec roku szkolnego, a wraz z nim upragnione wakacje. Dobrym pomysłem na świętowanie rozpoczęcia tego wyjątkowego czasu, będzie wspólne wyjście z dzieckiem na miasto. Dokąd udać się po zakończeniu roku szkolnego? Przygotowaliśmy kilka propozycji.Coś pysznego do zjedzeniaLody, pizza, burgery czy słodkie pankejki nie powinny być elementem naszej codziennej diety, jednak z okazji rozpoczęcia wakacji można pozwolić sobie na trochę szaleństwa na talerzu. Maluchom na pewno spodoba się kolorowe wnętrze naleśnikarni Yummy oraz podawane tam pankejki i freakszejki. Klasyczne, amerykańskie burgery znajdziemy m.in. w sieci Billy's American Restaurant. Możemy wybrać się też na poszukiwania najbardziej nietypowej pizzy w Trójmieście lub spacer z porcją najlepszych lodów.

2
miejsce: Naleśnikarnie
w rankingu Naleśnikarnie
Crepes - Naleśniki
Gdańsk, Szeroka 50/51
6.7/10
+ Oceń


Wyjście do teatru to dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem
Wyjście do teatru to dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Kino, teatr lub wystawaWspólna wyprawa do kina to zawsze trafiony pomysł, repertuar dostępny jest w naszym serwisie Kino. Warto sprawdzić też nadchodzące spektakle dla dzieci w trójmiejskich teatrach. Ciekawą propozycją jest też zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego lub wystawa zabawek Historie drewnianej zabawki - o tym, co łączy pokolenia w NCK.

Trójmiasto: atrakcje dla dzieci


Spotkanie ze zwierzakamiWiększość dzieci uwielbia zwierzęta, dlatego nie lada atrakcją będzie dla nich wycieczka do Zoo. Warto odwiedzić też Akwarium Gdyńskie albo połączyć przyjemne z pożytecznym i odwiedzić podopiecznych trójmiejskich schronisk (warto zadzwonić wcześniej i zapytać, czy możliwe jest wyprowadzenie na spacer lub zabawa z podopiecznymi, ponieważ niektóre schroniska wymagają do tego specjalnego przeszkolenia).

Kolonie i wakacje dla dzieci


Grodzisko to dobry pomysł na edukacyjną wycieczkę.
Grodzisko to dobry pomysł na edukacyjną wycieczkę. fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl

Nauka na wesołoWprawdzie wakacje to nie czas na naukę, jednak są w Trójmieście miejsca, w których łączy się ona z dobrą zabawą. Dzieciakom na pewno spodoba się wizyta w Centrum Nauki Experyment lub Centrum Hevelianum. Możemy wybrać się też w historyczną podróż do sopockiego Grodziska.

Arena do gry w "zbijaka" w Jumpcity
Arena do gry w "zbijaka" w Jumpcity mat. prasowe

AktywnieKto powiedział, że rozpoczęcia wakacji nie można świętować aktywnie? W Trójmieście mamy sporo okazji do tego, żeby w ciekawy i niebanalny sposób się poruszać. Dzieci na pewno ucieszy wspólna wyprawa do parku trampolin Jumpcity. Sprawdzonym pomysłem jest też wspólne szaleństwo w Aquaparku czy trochę ekstremalnych przygód w Parku Kolibki. A może gokarty? Wybór jest naprawdę spory.

Wakacyjne atrakcje dla dzieci


Trójmiejskie plaże zachęcają nie tylko do opalania, ale też rodzinnych spacerów
Trójmiejskie plaże zachęcają nie tylko do opalania, ale też rodzinnych spacerów fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

PlażaW ostatnim czasie pogoda dopisuje, więc warto z niej skorzystać i wspólnie wybrać się na jedną z trójmiejskich plaż. Plażowanie to zdecydowanie jedna z najbardziej kojarzących się z wakacjami atrakcji.

A jakie wy macie plany na ten szczególny dzień?

05

lipca

Restaurant Week Trójmiasto,

05

lipca

PupiLove Targi Gdańsk, Galeria Morena

11

lipca

Kultura

Mija termin zwrotu tablic z postulatami Sierpnia '80. ECS ich nie odda
ECS nie odda tablic z 21 postulatami

Kulinaria

Gdzie w Trójmieście spróbujemy kaszubskiej kuchni?
Kaszubska kuchnia w Trójmieście
Slow Fest Sopot: trwa kulinarny festiwal na Molo
Trwa Slow Fest Sopot na Molo

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Amatorska produkcja filmowa "Wożonko" z 2003 roku, opowiadająca o gdańskim blokowisku, to reżyserski debiut: