• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Genzie: piski i wrzaski w B90

Magda Mielke
16 października 2023, godz. 07:00 
Opinie (28)
 • Genzie Tour Vol. 2 w B90
 • Genzie Tour Vol. 2 w B90
 • Genzie Tour Vol. 2 w B90
 • Genzie Tour Vol. 2 w B90
 • Genzie Tour Vol. 2 w B90

Genzie, aktualnie najpopularniejsza grupa polskich influencerów, należąca do Ekipy, odwiedziła Gdańsk. W niedzielę, 15 października, młodzi twórcy internetowi dali koncert w B90, a wcześniej spotkali się z fanami w ramach Meet & Greet. Wszystkie bilety były wyprzedane.Czy wiesz, kim są Genzie?

Kim są Genzie? To grupa młodych influencerów, wyłonionych z pierwszej edycji programu "Twoje 5 Minut" realizowanego przez Karola "Friza" Wiśniewskiego i Ekipę w 2021 roku. Należą do niej: Patryk Baran (Mortalcio), Wiktoria Bochnak (Kartonii), Bartek Kubicki, Faustyna Fugińska (Fausti), Hanna Puchalska (Hi Hania) oraz Bartek Laskowski (Świeży).

IMPREZY I WYDARZENIA Pop - popularne koncerty w Trójmieście

Ralph Kaminski & MBBiTW
lut 23
Ralph Kaminski & MBBiTW
Kup bilet
kwi 22
Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby"
Kup bilet
Piotr Rubik
mar 8
Piotr Rubik
Kup bilet
mar 3
Paweł Stasiak z zespołem PapaD
Kup bilet

Młodzi twórcy przez rok mieszkali razem, tworząc różnego rodzaju treści na swój kanał na YouTube, takie jak pranki, wyzwania czy konkursy kulinarne, dostarczając rozrywki szczególnie młodszej grupie odbiorców. Influencerzy publikowali odcinki codziennie, przez cały rok. W grudniu 2022 roku, na finał projektu, w ciągu 24 godzin opublikowali 24 odcinki, piosenkę oraz dokument. Opracowali też własną kolekcję ubrań i akcesoriów. Ich przygody na YouTube śledzą miliony dzieci w Polsce. Jak spora część influencerów próbują swoich sił również w muzyce.

Słynna w sieci grupa nie ma ani doświadczenia, ani wykształcenia muzycznego. To jednak nie stanowi dziś przeszkody, żeby nagrywać kawałki i koncertować. Wiosną tego roku Genzie zagrali kilka koncertów, które okazały się frekwencyjnym sukcesem. Teraz ruszyli z drugą, halloweenową odsłoną trasy, a jednym z przystanków był gdański klub B90.

Niemniej to nie o muzyczne uniesienia w trasie koncertowej Genzie chodzi. Niedzielny koncert był bardziej spotkaniem, na którym młodzi fani mogli na żywo zobaczyć swoich idoli. Członkowie ekipy mają doskonały kontakt z fanami, a prowadzenie koncertów przychodzi im równie łatwo jak nagrywanie filmików na YouTube czy TikToka - rozmawiają z publicznością, wygłupiają się na scenie i komentują to, co dzieje się na widowni. W trakcie koncertu przeprowadzili nawet quiz wiedzy o... nich samych, do którego zaprosili trzech fanów, a także "zmierzyli" poziom hałasu na sali.

Choć wydawałoby się, że ceny biletów mogą przerosnąć młodych fanów, w B90 zebrały się tłumy dzieci i nastolatków. Widać, że bilet na koncert za 140 zł (i więcej, jeśli chciano uczestniczyć też we wcześniejszych spotkaniach z członkami Genzie) nie stanowił przeszkody. Dzieciakom udało się namówić rodziców na taki wydatek, tak samo jak namówili ich na najnowsze modele "najek" i inne markowe ubrania, w które odziani pojawili się na koncercie czy merchandise zespołu, który bardzo dobrze sprzedawał się podczas wydarzenia.


Trzeba przyznać, że takich fanów pozazdrościć Genzie może wiele znacznie bardziej utalentowanych zespołów. Zapowiadany na godz. 19 koncert rozpoczął się o 20:30, ale zwykle nieumiejącym zachować cierpliwości dzieciakom to nie przeszkadzało. Dzielnie stały najpierw w długiej kolejce do wejścia do klubu, a później tłoczyły się w pierwszych rzędach, oczekując na swoich ulubieńców. Gdy ci wyszli na scenę, wrzaskom i piskom nie było końca. Młodzi fani wykazali się także perfekcyjną znajomością zarówno tekstów piosenek, jak i faktów z życia influencerów. Sporo młodych przybyło nawet z ręcznie wykonanymi transparentami.

Dla wielu dzieci była to pierwsza styczność z koncertową rzeczywistością i nie obyło się bez małych "dramatów" spowodowanych np. słabą widocznością sceny. Pomimo licznych próśb o odsunięcie się od sceny w pierwszych rzędach było naprawdę tłoczno. Zdarzyły się więc i omdlenia, i zgubienie rodzica.

A propos rodziców - w niedzielny wieczór w B90 pojawiło się ich wielu, a ich udział w koncercie w większości przypadków do biernych nie należał. Ojcowie pomagali swoim pociechom dojrzeć scenę i przez półtorej godziny koncertu trzymali ich na barkach. Z kolei mamy rejestrowały przebieg koncertu, aby dzieci mogły na chwilę odłożyć telefon i się pobawić.

Wydarzenia

Genzie Tour Vol. 2 (1 opinia)

(1 opinia)
pop, spotkanie

Miejsca

 • B90 Gdańsk, Elektryków

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Uroczyste otwarcie Jarmarku obwieszcza światu: