Wiadomości

stat

Alvaro Soler rozgrzał publiczność w Starym Maneżu

Alvaro Soler był zaskoczony popularnością swojej muzyki w Polsce.
Alvaro Soler był zaskoczony popularnością swojej muzyki w Polsce. fot. Dominik Staniszewski / Trójmiasto.pl

W środowy wieczór w Starym Maneżu zrobiło się naprawdę gorąco. Wszystko to za sprawą koncertu Alvaro Solera, hiszpańskiego wokalisty, na którego występ przybyły prawdziwe tłumy. Śmiało można powiedzieć, że na półtorej godziny wszyscy przenieśliśmy się do samego środka słonecznej Hiszpanii.Koncert w Gdańsku był pierwszym z polskich koncertów wokalisty. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki, a sala koncertowa Starego Maneżu szczelnie wypełniła się ludźmi. Rodziło to pewne niedogodności związane m.in. z korzystaniem z szatni czy poruszaniem się po schodach i korytarzach, jednak już podczas trwania koncertu, taka ilość osób pod sceną robiła ogromne wrażenie.

Okazuje się, że duża popularność muzyki Alvaro Solera w Polsce była zaskoczeniem nawet dla samego artysty. Niejednokrotnie wspominał o tym, że czuje się zaszczycony tak entuzjastycznym przyjęciem. Wspomniał nawet, że koncert w Starym Maneżu jest jego pierwszym koncertem, na który wyprzedały się wszystkie bilety oraz że niektóre z jego piosenek grane są tylko przez polskie stacje radiowe, np. "Agosto".

Dobra energia i radość wokalisty emanowała na publiczność. Roześmiany Alvaro zagadywał widownie i wchodził z nią w interakcję. W pewnym momencie, w kierunku sceny poleciało spore serce. Wokalista podniósł je i krzyknął po polsku do fanów "Kocham Cię!", co wzbudziło niemały zachwyt żeńskiej części publiczności. Nie były to jedyne słowa po polsku, których nauczył się piosenkarz, potrafił się przywitać i podziękować, co przez fanów było przyjęte bardzo entuzjastycznie. Między poszczególnymi piosenkami chętnie zagadywał też publiczność opowiadając anegdoty lub dziękując za ciepłe przyjęcie w Polsce.

Alvaro Soler miał dla swoich fanów kilka niespodzianek. W pewnym momencie koncertu zapowiedział, że kolejny z utworów wykona ze swoim zespołem w wersji akustycznej:

- Pierwszy raz gramy akustycznie podczas koncertu. Może wyjść nam bardzo dobrze, a może bardzo źle - kokietował publiczność.
Oczywiście, wyszło bardzo dobrze! Kolejną niespodzianką była obecność Moniki Lewczuk, która została przywitana gromkimi brawami i okrzykami. Piosenkarka wykonała z Alvaro Solerem radiowy hit "Libre". To był moment, na który czekali wszyscy fani.

Cały koncert był niezwykle klimatyczny. Zgromadzona w Starym Maneżu publika śpiewała refreny hiszpańskich piosenek, wspólnie klaskała i tańczyła. Na balkonie znaleźli się nawet tańczący na stołach, które swoją drogą, były bardzo dobrym miejscem w tak zapełnionej sali. Na występ Alvaro Solera przyszły zarówno podekscytowane nastolatki, jak i rodziny z dziećmi. Muzyka, a szczególnie hiszpańska, łagodzi obyczaje, dlatego wszystkie bariery zniknęły we wspólnej zabawie.

Po ponad godzinie grania zespół zszedł ze sceny, jednak gorąco wywoływany przez fanów, wrócił po chwili, żeby wykonać jeszcze trzy utwory. Po nich, muzycy pożegnali się i ponownie opuścili scenę, a obsługa koncertu zapaliła światła, co zazwyczaj jest znakiem, żeby kierować się do wyjścia. Nie tym razem! Rozochoceni fani domagali się kolejnego bisu. Po chwili artysta wrócił na scenę i z radością oznajmił, że nie planował tego powrotu, ale jeśli publiczności uda się zawołać Monikę, jeszcze raz zaśpiewają "Libre". To była prawdziwa niespodzianka i świetne zakończenie tego energetycznego koncertu.

- Jestem ogromnie szczęśliwy, ale nie umiem też tego zrozumieć, że hiszpańska muzyka jest tak popularna w Polsce. Chcę wam bardzo za to podziękować, jestem ogromnym szczęściarzem - podsumował swój występ Alvaro Soler.


Zobacz filmy z innymi utworami Alvaro Solera w Starym Maneżu

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (46)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane