Wiadomości

stat

Gra internetowa pomoże w zwiedzaniu Akwarium Gdyńskiego

Najnowszy artukuł na ten temat

Akwarium Gdyńskie ponownie otwarte

Akwarium Gdyńskie próbuje uatrakcyjniać ofertę dla zwiedzających.
Akwarium Gdyńskie próbuje uatrakcyjniać ofertę dla zwiedzających. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W przyszłym roku pojawi się gra online, która ułatwi zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego. Jej koszt to 182 tys. zł. Projekt jest dofinansowany z Unii Europejskiej i ma zachęcić młodszych odwiedzających do zainteresowania ofertą placówki.zakończona Łącznie głosów: 305
W Akwarium Gdyńskim już od jakiegoś czasu nie ma klasycznych przewodników, ale urządzenia typu audio-guide. Dostępnych jest 100 sztuk, więc - zwłaszcza w wakacje - nie dla wszystkich ich wystarcza.

Pomysłem na uatrakcyjnienie oferty jest stworzenie gry online na telefony komórkowe, dzięki której zwiedzający będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji o placówce. Przez kilka tygodni przedstawiciele placówki rozmawiali z programistami o jej kształcie.

Akwarium Gdyńskie: zwiedzanie z grą na telefonWiadomo, że nie będzie to klasyczna aplikacja, którą będzie trzeba instalować na telefonie, ale gra online. Jej koszt to 182 tys. zł. Przygotuje ją firma Netigen Kluzowicz z Krakowa.

- Naszą grupą docelową są nastolatkowie. Jeśli im się spodoba nasza gra, to powinna znaleźć uznanie także wśród innych. Mamy nadzieję, że dzięki niej będą mogli lepiej poznać obiekt, okazy, które tu mamy, ale także nauczyć się czegoś nowego - opowiada Grażyna Niedoszytko z Akwarium Gdyńskiego.
W najbliższych tygodniach będą prowadzone testy. Pierwsze prace już trwają i zakończą się do końca miesiąca. Ostatecznie gra powinna być gotowa do końca lutego 2020 roku.

Oficjalnej daty premiery gry jeszcze nie ma. Granicznym terminem, kiedy ma rozpocząć działanie są wakacje, kiedy do Akwarium ściągają tysiące odwiedzających.

Stworzenie gry jest możliwe dzięki zaangażowaniu placówki w projekt pod nazwą Baltic Museums Love IT, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Południowy Bałtyk. UE finansuje 85 proc. budżetu, 15 proc. to wkłady własne partnerów.

Liderem projektu jest Uniwersytet Szczeciński. Pozostałymi partnerami z Polski są jeszcze Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp ze Szczecina, której programiści pomagali w stworzeniu zarysu gry i Centrum Experyment z Gdyni. Pozostali partnerzy są z Niemiec, Litwy, Szwecji i Danii.

Przebudowa Akwarium Gdyńskiego w planachPrzypomnijmy, że w najbliższych latach Akwarium Gdyńskie będzie przebudowywane. Zyska 900 m kw. dodatkowej powierzchni i 13 nowych akwariów po planowanej na najbliższe lata przebudowie. Jej szacowany koszt wynosi 16,5 mln zł. Połowa tej kwoty będzie pochodziła z dofinansowania unijnego w ramach wojewódzkiego programu. Prace powinny zakończyć się do końca 2021 roku.

W 2021 roku Akwarium Gdyńskie ma zyskać nowy wygląd po przebudowie.
W 2021 roku Akwarium Gdyńskie ma zyskać nowy wygląd po przebudowie. mat. prasowe Akwarium Gdyńskie

Opinie (59) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Przyznawana podczas FPFF nagroda za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne, to: