Wiadomości

stat

Grzegorz Hyży podczas ceremonii otwarcia Forum Gdańsk

Chociaż Forum Gdańsk możemy odwiedzać już od ponad tygodnia, to dopiero w tę środę odbyła się artystyczna część świętowania jego otwarcia. Na postawionej na dziedzińcu scenie wystąpił Grzegorz Hyży, a całość wydarzenia poprowadził Filip Chajzer. Wieczór urozmaicił też krótki pokaz pirotechniczny.Występ Grzegorza Hyżego był atrakcją przygotowaną przez Forum Gdańsk z okazji ceremonii otwarcia obiektu. Wydarzenie nie odbyło się jednak w środku galerii, a na jej dziedzińcu. Szkoda, że przestrzeń wokół sceny została ogrodzona bramkami, przez co nie wszyscy słuchacze koncertu zdecydowali się wejść na jego teren i choć ludzi tego wieczoru przyszło naprawdę sporo, to pod sceną było raczej luźno.

Jedną z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów była konferansjerka Filipa Chajzera. Obecność popularnego, telewizyjnego prezentera spotkała się z bardzo entuzjastyczną reakcją zgromadzonych. Jak to na otwarciu, nie mogło zabraknąć części oficjalnej. Na początku zgromadzonych gości powitała Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk, następnie puszczony został też film z krótką przemową Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Kolejnym elementem wieczoru był koncert Grzegorza Hyżego, którego pojawienie się na scenie wywołało żywiołową reakcję żeńskiej części publiczności i to właśnie kobietom artysta zadedykował swój radiowy hit "O Pani!". Podczas występu piosenkarz wykonał też piosenki zarówno ze swojej starej, jak i nowej płyty. Nie zabrakło takich przebojów jak "Niech pomyślą, że to ja" czy "Na chwilę".

Grzegorz Hyży nie poprzestał tylko na śpiewaniu, starał się też nawiązać kontakt z publicznością i zabawiać ją swoimi żartami, co chwilami wychodziło mu nieco nieporadnie. Nie zabrakło też zapewnień o sympatii do Trójmiasta i zachęty do wspólnej zabawy.

Kiedy muzyk po raz pierwszy opuścił scenę, ponownie pojawił się na niej Filip Chajzer. Poprowadził on symboliczne przekazanie lwa (znajdującego się na fasadzie Forum Gdańsk) mieszkańcom miasta. Kiedy uwaga zgromadzonych skupiła się na rzeźbie, rozpoczął się pokaz pirotechniczny. Z dachu Forum posypały się iskry, a z poziomu chodnika wzbił się dym. Było to krótkie, ale robiące duże wrażenie widowisko. Zaraz po nim na scenę wyszedł Grzegorz Hyży, żeby wystąpić na bis.

Debiut Forum Gdańsk jako przestrzeni koncertowej można uznać za udany. Na dużym dziedzińcu bez problemu mieści się scena, a jej usytuowanie sprawia, że wydarzenia odbywające się tam przyciągają też przechodniów. Szkoda tylko, że względy bezpieczeństwa wymagają ogrodzenia terenu koncertu, bo otwarta przestrzeń Forum, aż prosi się o to, żeby zagospodarować ją w całości.

Opinie (77) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

stycznia

Kazik & Kwartet Proforma Gdańsk, Stary Maneż

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

New York Times: dzieła zrabowane przez nazistów w Muzeum Narodowym w Gdańsku
NYT: o dziełach zrabowanych przez nazistów
Prace dyplomowe studentów ASP do oglądania w Zbrojowni Sztuki
Prace dyplomowe studentów ASP

Kulinaria

Z własnym pojemnikiem na zakupy spożywcze? Kiedy sprzedawca może odmówić
Z własnym pojemnikiem na zakupy
Jemy na mieście: Fresh Gordon - burgery do poprawki
Jemy na mieście: burgery Fresh Gordon

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Publiczny teatr dla dzieci i młodzieży, znajdujący się w Gdańsku nosi nazwę: