Wydarzenie

stat

Grzegorz Turnau dla dzieci z autyzmem

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
4 czerwca 2018 (poniedziałek)
godzina:
19:00 - 21:00
miejsce:

Ratusz Staromiejski  mapa

adres:
Gdańsk, Korzenna 33/35
bilety:
50 zł
PATRONAT

Zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny: "Grzegorz Turnau dla dzieci z autyzmem". Koncert, który został odwołany 21 kwietnia z powodu nagłej choroby artysty, odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Staromiejskim Ratuszu w Gdańsku! Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na terapię dzieci z autyzmem, podopiecznych Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.Będzie to wyjątkowy recital wspaniałego kompozytora, piosenkarza, pianisty Grzegorza Turnaua. Artysta zaprezentuje najpiękniejsze utwory ze swojego repertuaru. Obok waloru artystycznego, podczas koncertu zostaną zaprezentowane treści dotyczące zagadnienia autyzmu oraz działalności Fundacji IWRD.

Organizatorem koncertu jest Fundacja - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku. Koncert został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.

Fundacja - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku od 12 lat zajmuje się niesieniem wszechstronnej pomocy dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Jest pierwszą w Polsce i Europie repliką amerykańskiego Princeton Child Development Institute, jednego z najlepszych ośrodków terapeutycznych na świecie. Zajmuje się działalnością terapeutyczną, edukacyjną, szkoleniową i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Prowadzi przedszkole specjalne dla dzieci z autyzmem, przedszkole integracyjne oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Wraz ze Szkołą Podstawową nr 69 w Gdańsku realizuje projekt "Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu", który zyskał status eksperymentu pedagogicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zajmuje się również działalnością informacyjno-edukacyjną, organizując akcje społeczne, m.in. corocznie kampanie społeczne z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Przeżyj niezapomniany muzyczny wieczór w wyjątkowym miejscu i wesprzyj dzieci z autyzmem!

Przeczytaj także

  • Planuj tydzień: w plenerze, w klubie i na mieście
    31 maja 2018 (6 opinii)

    Na dobre rusza sezon impreza pod chmurką. Fani bluesa oraz studenci, którym wciąż mało juwenaliowych zabaw powinni wybrać się do Gdyni, w Gdańsku hipsterzy imprezować będą na otwarciu...

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)