Wydarzenie

Hajdun/Staruszkiewicz - Dźwięk i kolor

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
1 maja 2017 (poniedziałek)
godzina:
20:00
miejsce:

Scena Kameralna  mapa

adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30
bilety:
20 zł , ulgowy 15 zł
PATRONAT

Hajdun/Staruszkiewicz "Kolory" - koncert inspirowany twórczością polskiego pianisty i kompozytora Janusza Hajduna, autora muzyki do przeszło stu filmów (m.in. nagrodzone Oscarem "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego, Franz Kafka, Zbrodnia i kara), twórcy muzyki instrumentalnej oraz improwizowanej z pogranicza free jazzu, sonorystyki i muzyki elektronicznej, a także utworów wokalno-instrumentalnych, muzyki teatralnej, radiowej i telewizyjnej.Pomysłodawcą projektu jest Kuba Staruszkiewicz, perkusista wywodzący się z trójmiejskiej sceny yassowej (m.in Pink Freud, Tymon Tymański), którego dźwięki można usłyszeć na ponad pięćdziesięciu albumach artystów zarówno alternatywnych, jak i popowych, obecnie współpracującego m.in z Marią Peszek, Natalią Przybysz, Smolikiem.

Większość muzyki Hajduna jest kojarzona jako uzupełnienie sztuk wizualnych lub jako tło obrazu, postaci, tekstów i historii opowiadanych w filmach lub na scenie. Intencją dla projektu jest oderwanie Hajduna od treści i wizji, z którymi jako kompozytor związany z filmem i teatrem był utożsamiany, oraz ukazanie i przyjrzenie się krótkim chwilom improwizacji, frazom i muzycznym zdaniom które wypowiedział i których nigdy więcej nie powtórzył. Ukryte i minimalne dźwiękowe ruchy, zawarte w improwizacjach melodie i tematy, stały się impulsem i ideą, która w powiększeniu i zwolnieniu ma zwrócić uwagę na wartości muzyczne same w sobie, bez kontekstu.

Kamil Pater - gitara, elektronika
Tomek Makowiecki - instr. klawiszowe
Irek Wojtczak - saksofon, klarnet
Tomek Ziętek - trąbka, instr. klawiszowe
Adam Żuchowski - kontrabas
Kuba Staruszkiewicz - perkusja, sampler, wibrafon

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu.

Bilety: https://bart-bilety.interticket.pl/basket/

W ramach imprezy

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez