• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Halloween w popularnych trójmiejskich klubach

Patryk Gochniewski
29 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Największe i najpopularniejsze kluby w tym roku przygotowały bogatą ofertę na Halloween. Będzie można bawić się m.in. w Bunkrze, Sfinksie czy na ul. Elektryków. Największe i najpopularniejsze kluby w tym roku przygotowały bogatą ofertę na Halloween. Będzie można bawić się m.in. w Bunkrze, Sfinksie czy na ul. Elektryków.

Halloween - jako impreza - już na dobre przyjęła się w polskim kalendarzu. Rokrocznie tłumy ludzi wybierają się do klubów, aby w makabrycznym anturażu bawić się do białego rana. Sprawdziliśmy, co dzieje się w największych i najpopularniejszych trójmiejskich klubach w najbliższy weekend. Przy okazji warto wspomnieć, że z soboty na niedzielę bawić się będzie można o godzinę dłużej - wszystko za sprawą zmiany czasu.Halloween w Trójmieście

Gdańsk: Wolność, Bunkier, Elektryków, Miasto Aniołów, Sassy, AbsintheZnajdujące się na Wyspie Spichrzów Sassy to miejsce, które bardzo szybko zyskało popularność na trójmiejskiej mapie klubowej. Jest to lokal z rodzaju bardziej eleganckich, ale tym razem o elegancji mowy nie będzie. Halloweenowa impreza odbędzie się w klimacie filmu "Sin City", zatem wszyscy odwiedzający powinni przebrać się w odpowiednie kolory - czerń, biel i czerwień.

Podczas imprezy wystąpi Maria Sadowska, której będą wtórować Banan On Sax - jeden z najbardziej cenionych saksofonistów klubowych - oraz DJ-e Tenes i Ricardo. Wstęp kosztuje 30 zł i jest możliwy wyłącznie dla osób, które ukończyły 21 lat. Na wejściu obowiązuje selekcja.

Bunkier natomiast zaplanował aż trzy dni (piątek, niedziela) upiornych atrakcji pod wspólnym hasłem "Straszna zabawa". A raczej trzy dawki - zachowując pandemiczną nomenklaturę.

- Nasza szczepionka z przepisem na straszną zabawę podzielona jest na trzy dawki. Należy przyjąć wszystkie trzy. Trzecia jest najważniejsza i najbardziej straszna! Jak święta trójca. Przed spożyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z barmanem lub farmaceutą, gdyż każdy lek przyjęty w zbyt małej dawce zagraża twojej strasznej zabawie - tak reklamują halloweenowy weekend zarządzający Bunkrem.
Biorąc pod uwagę rozmach, którym cechują się zarządcy lokalu przy imprezach okolicznościowych, można spodziewać się, że wnętrze Bunkra będzie robić naprawdę piorunujące wrażenie. Poza festiwalową formą wydarzenia nie ma żadnego motywu przewodniego. Ważne tylko, aby się przebrać i dobrze bawić. Wstęp na imprezy jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Za zabawę trzeba zapłacić 20 zł (osoby przebrane) lub 30 zł (nieprzebrani). Start imprezy o 22.

Czy wybierasz się w tym roku na halloweenową imprezę?

Ulica Elektryków po raz pierwszy w swojej historii zmieni się w upiorną przestrzeń. Nigdy wcześniej w stoczniowej przestrzeni nie było Halloween. Niemniej tak popularne miejsce musiało w końcu się na to zdecydować. Impreza odbędzie się na dwóch scenach. Pierwsza będzie umiejscowiona w klubie B90, a muzyczną oprawę zapewni hipnotyczny duet prosto z Kijowa, Diana Azzuz i Rina Priduvalova. Za deckami staną też Benji, G_Ssus, Reza Future i Rybskie. Druga scena, na której królować będzie trap, znajdzie się w klubie W4 - tutaj zagra między innymi popularny trójmiejski DJ Noz. Start imprezy od godz. 20. Osoby przebrane wchodzą za darmo, a pozostali muszą zapłacić 50 zł.

O imprezę w klimacie Halloween pokusiły się także kluby Wolność, Miasto Aniołów oraz Absinthe. W pierwszym z nich, aby bawić się za darmo, trzeba się w pełni przebrać - pozostałe osoby będą musiały zapłacić 20 zł. W Mieście Aniołów tym razem będzie diabelsko. I to nawet muzycznie - zarówno w sobotę, jak i niedzielę didżeje będą od czasu do czasu raczyć klubowiczów znanymi utworami z horrorów. Aby wejść za darmo, trzeba się przebrać. Pozostali będą musieli zapłacić 20 lub 30 zł (cena w przedsprzedaży oraz w dniu imprez). Popularne Cafe Absinthe w tym roku postawiło na klimat kultowego serialu "Opowieści z Krypty". Po piwnicy Starego Ratusza w sobotę muzycznie oprowadzać będzie Mr. BrightSide, a w niedzielę sam właściciel kultowego Absa, Karl the Cryptkeeper. Standardowo już - do lokalu wstęp jest wolny, ale obowiązuje selekcja.

Sopot: Sfinks, Story, Ego
W sopockim Sfinksie znów odbędzie się zapewne jedna z najbardziej klimatycznych imprez halloweenowych w Trójmieście. W tym klubie odbyła się pierwsza w ogóle tego typu noc w Polsce. Tradycja więc zobowiązuje. Lokal od lat przykłada bardzo dużą wagę do szczegółów podczas imprez tematycznych, a Halloween jest najważniejszą z nich. Można się spodziewać, że klubowicze chcący wziąć udział w zabawie ponownie ustawią się w długiej kolejce do wejścia. Muzyka, która tej nocy będzie królować w Sfinksie, to techno, house i psychodelia. W tym roku tematem są superbohaterowie, nadludzie i mutanci - zatem ci, którzy zdecydują się na tego typu przebranie, wejdą do klubu za 30 zł. Nieprzebrani zaś muszą zapłacić 50 zł.

W niedzielę, 31 października, odbędzie się też HalloweenEgo - osoby zapisane na facebookowym wydarzeniu do godz. 23 wchodzą za darmo. Story postawiło zaś na imprezy w stylu latino - która odbędzie się w piątek - oraz pod hasłem "erasmus" - w sobotę - na którą zapraszają wszystkich zagranicznych studentów przebywających w Trójmieście.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Halloween w TrójmieścieGdynia: Nowy Harem, Pokład, Podwórko.art, MuszlaGdyński Nowy Harem w piątek połączył dwie imprezy - Halloween oraz studenckie otrzęsiny Gdyni. W sobotę natomiast wystąpi legendarny Westbam - osoba odpowiedzialna za Love Parade i przez wielu uważany za ojca chrzestnego techno. Bilety w cenie od 25 do 50 zł.


Słynny Pokład natomiast nie przygotował motywu przewodniego na imprezę, dając pełną dowolność w przebraniach. Goście, którzy chcą zaszaleć i zmienić się nie do poznania w dowolną upiorną postać, wezmą udział w losowaniu nagrody w wysokości 500 zł, którą będzie można wykorzystać w klubie.

Swoje halloweenowe imprezy przygotowały także MuszlaPodwórko.art. W tym pierwszym miejscu również impreza bez tematu, więc przebrania dowolne - osoby w strojach do północy w chodzą za darmo. Na patio gdyńskiego Ucha będzie natomiast królować gitarowe brzmienie i klasyki z lat 90., które grać będzie znane gdyńskie duo Mich i Much. Wstęp: 20 zł.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdzie w Gdańsku znajdziemy różową ścianę do zdjęć?