Wiadomości

stat

Harry Potter i niezwykły turniej w Desdemonie

Turniej z wiedzy o Harrym Potterze w Desdemonie:

Trzecia edycja turnieju przyciągnęła do gdyńskiej Desdemony prawie 150 osób. 45 drużyn za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej walczyło o tytuł największego trójmiejskiego "eksperta ds. Harry'ego Pottera". A to wszystko w iście magicznym anturażu. Przy kremowym piwie, Nimbusie 2000 i z dymiącą Czarą Ognia u boku.Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu imprez

Czytałe(a)ś Harry'ego Pottera?

tak, to literatura mojego dzieciństwa 55%
tak, ale nie była to moja ulubiona książka w dzieciństwie 3%
tak, czytałe(a)m Pottera już w wieku dorosłym 22%
tak, ale nie wszystkie części 5%
tak, nie podobało mi się 3%
nie, ale muszę nadrobić 4%
nie, nie lubię takiej literatury 8%
zakończona Łącznie głosów: 611
Alohozmora, Gwardia Dumbledor'a, Stalowe Kule Hagrida, Gumowe Różdżki czy Kociołek Pełen Gorącej Miłości - to tylko niektóre z drużyn, biorące udział w turnieju. W wymyślaniu nazw uczestnicy mieli pełną dowolność, a fantazji z pewnością odmówić im nie można. Podobnie jak wiedzy, którą często nabywali latami.

Niektórzy przygotowywali się do quizu pieczołowicie, czytając literaturę po raz kolejny i robiąc notatki, a inni postanowili iść na żywioł.

- Jestem rocznikiem, który dorastał z Harrym Potterem. Pierwsza część przygód wyszła, gdy miałam 11 lat. Myślę, że jestem przygotowana - powiedziała nam jedna z uczestniczek quizu na chwilę przed startem.
Poprzednie dwie edycje odbyły się w gdańskim Green Clubie, ale ze względu na rozwój wydarzenia organizatorzy musieli poszukać miejsca, które pomieści więcej osób. Przy okazji zmiany lokacji turniej uzyskał książkowy klimat, niczym z książkowego Dziurawego Kotła, do którego Harry Potter chodził z przyjaciółmi na kufel kremowego piwa.

- W tej edycji chcieliśmy pomieścić nie 100, jak to było do tej pory, ale 150 osób. Turniej jest otwarty dla każdego, do tej pory mieliśmy uczestników w przedziale wiekowym od 12 do 70 lat. Naszym celem jest dzielić się światem Harry'ego Pottera - mówi Igor Wawrzeńczyk, jeden z organizatorów wydarzenia.
Turniej był otwarty dla każdego, kto pała miłością do Pottera, ale ze względu na duże zainteresowanie obowiązywały wcześniejsze zapisy i opłata w wysokości 20 zł od uczestnika. Zakwalifikowani otrzymali w zamian czterogodzinne zaproszenie do świata książki oraz talon na piwo.

Turnieje, bitwy i zawody w Trójmieście


Turniej był otwarty dla każdego, kto pała miłością do Pottera, ale ze względu na duże zainteresowanie, obowiązywały wcześniejsze zapisy i opłata w wysokości 20 zł od uczestnika.
Turniej był otwarty dla każdego, kto pała miłością do Pottera, ale ze względu na duże zainteresowanie, obowiązywały wcześniejsze zapisy i opłata w wysokości 20 zł od uczestnika. fot. Trojmiasto.pl
Zasady konkursu były proste. Każda drużyna dysponowała jednym telefonem ze ściągniętą aplikacją quizis. Wszystko działo się bardzo szybko, więc nie było możliwości, aby oszukiwać. Rozegrano pięć rund, w każdej znalazło się 11 pytań z czterema możliwymi odpowiedziami i tylko jedną poprawną. Czas odpowiedzi na każde pytanie wynosił 45 sekund.

Statystyki odpowiedzi wraz z nazwami drużyn dynamicznie wyświetlały się na dużym ekranie. Uczestnicy mogli więc na bieżąco śledzić postępy swoje i konkurencji. Dla wygranych organizatorzy przygotowali wiele nagród niespodzianek, w tym anglojęzyczne książki Harry'ego Pottera oraz gry planszowe. Ostatnim punktem programu był spektakl w wykonaniu gdańskich improwizatorów, którego tematem wyjściowym była twórczość J.K. Rowling.

Organizatorzy postarali się, aby jak najlepiej oddać klimat książek o Harrym Potterze. Sala została udekorowana gadżetami, co doskonale wkomponowało się we wnętrza Desdemony. Co prawda było trochę ciasno, ale uczestnicy zdawali się tym nie przejmować. Impreza zyskała już charakter cykliczny i wszystko wskazuje na to, że za rok odbędzie się czwarta edycja.

Opinie (57) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

stycznia

Kazik & Kwartet Proforma Gdańsk, Stary Maneż

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

02

lutego

Kasia Kowalska - zmiana ter... Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Pamiątki z muzeum. Co kupisz w sklepie muzealnym?
Co kupisz w sklepie muzealnym?
Prace dyplomowe studentów ASP do oglądania w Zbrojowni Sztuki
Prace dyplomowe studentów ASP

Kulinaria

Święto Porteru Bałtyckiego w Trójmieście
Święto Porteru Bałtyckiego w Trójmieście
Z własnym pojemnikiem na zakupy spożywcze? Kiedy sprzedawca może odmówić
Z własnym pojemnikiem na zakupy

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Kto jest patronem corocznego, gdańskiego jarmarku?