Wiadomości

Hip Hop Festival 3Miasto w Gdynia Arenie


Hip Hop Festival 3Miasto to nie tylko występy najlepszych polskich raperów, ale całe przedsięwzięcie za sprawą którego w sobotnie popołudnie Gdynia Arena zmieniła się w hip-hopowe miasteczko. Uczestnicy trwającego ponad jedenaście godzin festiwalu, mogli zaopatrzyć się w płyty, ubrania i gadżety oraz zobaczyć na scenie takie gwiazdy jak Tede, Dwa Sławy, Quebonafide i O.S.T.R.Teren Gdynia Areny otwarty był już na dwie godziny przed rozpoczęciem koncertów. Organizatorzy zachęcali uczestników, żeby właśnie tam rozpocząć festiwalową przygodę. Przed wejściem do obiektu znalazły się m.in. stoiska Baltic Games, Fresh N Dope, ButKompany, Yurkosky - firm dobrze znanych fanom hip-hopu. Zabrakło jednak obiecywanych foodtrucków, na miejscu stawił się zaledwie jeden - z belgijskimi frytkami, a przy stoisku z piwem dostępne były nachosy. To dość mały wybór przekąsek, jak na trwającą niemal dwanaście godzin imprezę.

Emocje podczas Hip Hop Festivalu 3Miasto stopniowo rosły. Wydarzenie rozpoczęło się od koncertów mniej znanych artystów, żeby zakończyć się prawdziwymi gwiazdami. Festiwal otworzył młody częstochowski raper Sarius, następnie na scenie pojawili się PlanBe oraz gość specjalny - Szpaku. Kolejnymi występującymi byli Białas oraz Kuban.

Z każdym kolejnym występem ludzi pod sceną przybywało. Było jednak widać, że publiczność oszczędza siły na późniejsze koncerty. Przez pierwsze godziny festiwalu młodzież niespiesznie snuła się po korytarzach, a część osób zdecydowała się przyjść do Gdynia Areny dopiero w drugiej połowie festiwalu.

Całkiem pokaźną publikę zgromadził podczas swojego występu Tede. Raper od razu złapał dobry kontakt z publicznością, angażując ją do wspólnej zabawy. To właśnie na jego występie można było zauważyć też widzów nieco starszych niż wszechobecna na festiwalu młodzież. Dobrą sceniczną energię, którą przekazał publiczności raper, przechwyciły i podsyciły Dwa Sławy. Duet raperów przyciągnął pod scenę jeszcze więcej słuchaczy i rozgrzał ich przed koncertem, na który wielu czekało najbardziej.

Początkowo Quebonafide zapowiadany był jako raper zamykający sobotni festiwal. Okazało się jednak, że festiwal skończył O.S.T.R., a Quebo wystąpił tuż przed nim. Był to bez wątpienia najbardziej energetyczny koncert tego wieczoru. Raper wykonał zarówno swoje starsze kawałki, jak i te z najnowszej kooperacji z Taco Hemingwayem, co zachwyciło zgromadzoną publiczność. Chyba żaden inny wykonawca tego wieczoru nie mógł liczyć na takie zaangażowanie widzów, którzy odśpiewali z nim każdą z piosenek. Sam Quebo, wspomagany przez światło i efekty pirotechniczne, sprezentował swoim słuchaczom niezapomniane show.

Nie da się ukryć, że Hip Hop Festival 3Miasto to impreza głównie dla młodzieży. Wśród publiczności trudno było wypatrywać starszych fanów hip-hopu. Udowodniła to też frekwencja na koncertach. Największą cieszył się występ Quebonafide, który przeżywa właśnie szczyt swojej popularności. Na bardziej doświadczonym, będącym na scenie od lat, O.S.T.R. zostało znacznie mniej widzów. Nie umknęło to uwadze samego artysty, który żartobliwie rzucił w stronę publiczności: "Widzę, że zostali już sami pełnoletni!". Nie przeszkodziło mu to jednak dać naprawdę dobrego koncertu, który dla wielu starszych słuchaczy pełen był sentymentalnych powrotów do przeszłości.

Zaletą Hip Hop Festivalu 3Miasto była na pewno duża różnorodność występujących artystów. W Gdynia Arenie można było zobaczyć zarówno młodych raperów, tych przeżywających właśnie swoje pięć minut (Dwa Sławy, Quebonafide), jak i weteranów polskiego rapu (Tede, O.S.T.R.). Tego dnia, w Gdynia Arenie, każdy fan hip-hopu znalazł coś dla siebie.

Publiczność śpiewa z Quebo "Tamagotchi"

Opinie (45) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08

sierpnia

LemON - Summer Acoustic Sopot, Opera Leśna

12

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - wrzeszcz,

14

sierpnia

Nocne Podglądanie Wszechświata Gdańsk, Hevelianum

Kultura

Znikająca wystawa trwała pięć minut
Znikająca wystawa trwała pięć minut
Koncert z widokiem na świat. Coals w Muzeum Emigracji
Koncert Coals w Muzeum Emigracji

Kulinaria

Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Bary plażowe w Trójmieście. Na rybę, obiad i tańce
Bary plażowe w Trójmieście

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal jazzowy, który odbywa się co roku w Sopocie, nosi nazwę: