Wydarzenie

Home - Bente Kahan

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
26 lipca 2017 (środa)
godzina:
19:30
miejsce:

Teatr Atelier  mapa

adres:
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
bilety:
70 zł
sprzedaż:
513-179-238 (od 20 czerwca do 28 sierpnia w godz.: 10:0020:00)

Zapraszamy na "Home" ekskluzywny koncert światowej sławy interpretatorki pieśni żydowskich Bente Kahan.Urodzona w Norwegii; żydowska aktorka, muzyczka, reżyserka i dramatopisarka. Absolwentka studiów teatralnych w Tel Awiwie i Nowym Jorku. Karierę zaczęła na deskach Habimy, narodowej sceny Izraela, i Teatru Narodowego Norwegii. Jej pierwszy występ w jidysz miał miejsce w Oslo w roku 1983. Po wielu latach pracy jako aktorka, rozpoczęła międzynarodowe występy we własnych monodramach oraz koncertach, prezentując kulturę i historię europejskich Żydów szerokiej publiczności. Kahan koncertuje i gra od 1981 roku; w programie "Home" przedstawi nam historię swojego życia - poczynając od XIII wiecznej Hiszpanii, gdzie sięgają korzenie jej drzewa genealogicznego.

Artystka śpiewa w żydowskich językach: jidysz, ladino i hebrajskim, a także w językach narodów, wśród których żyła jej rodzina. W wykonywanych przez nią pieśniach pobrzmiewają wpływy europejskiego folkloru i tradycji żydowskich.

Przeczytaj także

  • Sezon premier w Teatrze Atelier
    6 lipca 2017 (7 opinii)

    Cztery premiery, Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" oraz recitale cenionych artystów, jak Hanna Banaszak, Katarzyna Groniec czy Dorota Miśkiewicz oraz cenieni artyści promujący kulturę...

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez