• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Hula-hop to nowy trend na TikToku. W Trójmieście chcą pobić rekord Guinessa

Damian Konwent
1 lutego 2023, godz. 15:00 
Opinie (40)
Tak wyglądają transmisje na żywo Kamili Kamińskiej i Łukasza Denisiuka. Tak wyglądają transmisje na żywo Kamili Kamińskiej i Łukasza Denisiuka.

Kręcenie hula-hopem to nowy trend na popularnym TikToku. Przekonuje o tym para znajomych: Kamila Kamińska i Łukasz Denisiuk, którzy codziennie ok. godz. 19 prowadzą transmisję live w tej aplikacji i aktywizują innych, bo regularne ćwiczenia pomagają m.in. budować talię i odpowiednią postawę. Ich społeczność się rozrasta, a dołączyć może bezpłatnie każdy. W planach jest bicie rekordu Guinessa, które miałoby się odbyć na gdańskiej plaży. Ten aktualnie wynosi niespełna 4,5 tys. ludzi kręcących hula-hopem w jednym momencie.

Czy kręciłe(a)ś kiedyś hula-hopem?

Nowy trend, niepozorny początekW popularnej aplikacji TikTok rozwija się nowy trend. To kręcenie hula-hopem. Tym samym, który pamiętamy z czasów dzieciństwa, a który jednocześnie wykorzystywany jest dziś do ćwiczeń fitness.

Sytuację postanowiła wykorzystać para znajomych: Łukasz Denisiuk, który na co dzień jest nauczycielem języka angielskiego w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, oraz Kamila Kamińska, która zajmuje się net marketingiem w Gorzowie Wielkopolskim. Co ciekawe, poznali się na... TikToku. Wtedy jeszcze nie przypuszczali, że wspólnie zaczną budować wielką, hula-hopową społeczność.

- Kręcenie hula-hopem stało się modne w całej Polsce. Do pewnego momentu myślałem, że robię to sam. Wpisałem w aplikacji hasło "hula-hop" i nagle okazało się, że ludzi o podobnych zainteresowaniach są tysiące. Wśród nich była również Kamila. Szybko zorientowaliśmy się, że nadajemy na tych samych falach. Dlatego pomyślałem, że fajnym pomysłem byłoby połączenie sił, by aktywizować innych. Na polskim TikToku jest wiele hula-hopowych grup, liczących po kilka tysięcy ludzi, ale jest też wielu użytkowników, którzy tylko przewijają kolejne filmy. Podjęliśmy decyzję, że zrobimy wspólną transmisję na żywo - mówi nam Łukasz.

Kliknij, aby dołączyć do transmisji na TikToku Kamili i Łukasza • Tak wyglądają transmisje na żywo Łukasza i Kamili.
 • Tak wyglądają transmisje na żywo Kamili Kamińskiej i Łukasza Denisiuka.
 • Tak wyglądają transmisje na żywo Łukasza i Kamili.

Live'y prowadzone są regularnie. Można je śledzić i dołączać do ćwiczeń codziennie, o godz. 19.

- Z każdym kolejnym livem przyłącza się coraz więcej ludzi, tworząc swego rodzaju movement. W jednym momencie ogląda nas po 200-300 osób. Jednak w trakcie całej transmisji przewijają się tysiące ludzi. Potwierdzeniem jest liczba polubień, których czasami dostajemy od 100 do 200 tys. w trakcie jednej sesji. Jedni przewijają dalej, drudzy zostają na dłużej. I to jest najlepsze, że udaje się zarazić ludzi. Co ciekawe, w tym również mężczyzn - dodaje mieszkaniec Gdańska.

Sklepy ze sprzętem sportowym. Sprawdź, gdzie i za ile kupisz m.in. hula-hopOd prostych ćwiczeń do próby bicia rekordu Guinessa. Możesz dołączyćPara znajomych szybko zrozumiała, że w tych pozornie prostych ćwiczeniach drzemie ogromny potencjał. Lada moment zrobi się cieplej, przyjdzie wiosna, później lato. To kolejna okazja, żeby pójść krok do przodu. Dlatego już teraz w głowach naszych bohaterów rozwija się kolejny, ambitny pomysł.

- Planujemy zorganizować wydarzenie, w czasie którego będziemy chcieli pobić rekord Guinessa osób kręcących hula-hopem w jednym momencie. Ten aktualnie wynosi niespełna 4,5 tys. ludzi. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, a także to, jak będzie wzrastało w kolejnych tygodniach, to całkiem prawdopodobne, aby przebić tę liczbę. Będziemy chcieli zrobić to latem, na plaży w Gdańsku - wyznaje Łukasz.

Ekstremalne pływanie w zimnej wodzie. Jak się przygotować? • Kamila Kamińska.
 • Kamila Kamińska.


Co daje kręcenie hula-hopem? Zalety i korzyściWarto wiedzieć, że kręcenie hula-hopem niesie za sobą wiele korzyści. Trzeba pamiętać, że to nie tylko zwykłe "kółko", bo dziś producenci tego sprzętu je urozmaicają, dodając m.in. różnego rodzaju wypustki, wyrzeźbienia, które jeszcze bardziej mają nam pomagać.

- To przede wszystkim dobre ćwiczenie cardio. Pozwala modelować między innymi talię, pupę, nogi oraz - co najważniejsze - budować odpowiednią postawę. Jednak to nie wszystko, bo do naszego kręcenia możemy dokładać również różne ćwiczenia fitness czy przysiady. Później okazuje się, że po godzinie takiego workoutu człowiek czuje się bardzo zmęczony, bo dostał solidny wycisk - wyjaśnia.

Weszła na Śnieżkę w samej bieliźnie. Niestraszny był mróz, deszcz i wiatr 120 km/h- Doskonale zdaje sobie sprawę, że najtrudniejszy jest początek. Ciężko się przemóc, zrobić coś innego. Jednak już 20-30 minut zmienia wiele. Trudno oderwać się od kanapy, ale znam wiele przykładów ludzi, którzy byli w podobnej sytuacji, a po pierwszych treningach chcieli więcej i więcej. To dlatego, że zaczynasz z niskiego pułapu, ale po pewnym czasie widzisz efekty i zdajesz sobie sprawę, że chyba jednak warto. Dodają dietę, bardziej urozmaicone ćwiczenia, a przy tym poznają nowych, ciekawych ludzi, z którymi nawiązują znajomości. Dlatego polecam każdemu spróbować i się przekonać, bo naprawdę warto - kończy mieszkaniec Gdańska.
 • Łukasz Deniusiuk.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Od lat Gdynia jest gospodarzem jednego z największych festiwali muzycznych w kraju Open’er Festival. Gdzie odbyła się pierwsza edycja imprezy?