• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Impreza na własnych warunkach. Moda na domki imprezowe trwa

Patryk Gochniewski
21 stycznia 2023, godz. 14:00 
Opinie (64)
Gdyński Gramofon to aż trzy lokalizacje - Grabówek, Chylonia i Morska. Gdyński Gramofon to aż trzy lokalizacje - Grabówek, Chylonia i Morska.

Nasze zwyczaje i przyzwyczajenia zmieniają w wielu kwestiach - także zabaw towarzyskich, karnawałowych czy urodzin. W ostatnich latach widać spore zainteresowanie domkami imprezowymi. To taka domówka 2.0. Bawimy się w gronie znajomych, ale nie musimy się martwić sprzątaniem. Koszty są też niższe niż w przypadku klasycznych imprez w klubach, nie wspominając o balach. Ten trend w Trójmieście rozwija się z każdym rokiem.Domki imprezowe w Trójmieście


Czy domki imprezowe to dobra opcja na imprezę?

Na wstępie należy zaznaczyć, że domki imprezowe nie pojawiły się nagle. To coś, co rozwija się już od kilku ładnych lat. Zresztą od dawna ludzie wynajmowali chociażby domy za miastem, aby spędzić tam np. sylwestra.

Tyle że domki imprezowe są przestrzenią specjalnie przygotowaną do tego typu imprez. Mają nagłośnienie, oświetlenie, zastawę. Od imprezujących zależy, czy skorzystają z dodatkowych opcji - zastawy, ochrony, barmana - czy też wszystko przygotują sami. Jak na domówce.

 • Gdyński Gramofon daje możliwość wynajęcia pełnej zastawy stołowej, ale to indywidualna decyzja gości - każdy może tak zaaranżować przestrzeń, jak mu się podoba.
 • Gramofon Gdynia
 • Gramofon Gdynia
- Wszystkie nasze lokale, czyli Grabówek, ChyloniaMorska były wynajęte na sylwestra już na początku września. Zainteresowanie wynajęciem Gramofonów co roku jest bardzo duże - mówi Dorota Balejko z gdyńskich domków imprezowych Gramofon.
Artur FrankowskiParty House Sopot mówi dokładnie to samo - rokrocznie zainteresowanie jest ogromne. I to na kilka miesięcy przed sylwestrem. To pokazuje zmieniające się trendy względem zabawy na powitanie nowego roku. Miejskie imprezy nie cieszą się już taką popularnością jak kiedyś, są mało atrakcyjne albo nie ma ich w ogóle.

Ale nie samym sylwestrem człowiek żyje. Jak mówią nam przedstawiciele domków imprezowych, weekendowe terminy są rezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem i to bez względu na okazję. Najczęściej jednak lokale te wynajmowane są na urodziny. Tu już nie tylko chodzi o koszty, ale też o wygodę. Przede wszystkim - w przeciwieństwie do klubów - można wnieść tyle alkoholu, napojów oraz jedzenia, ile tylko chcemy. Nie musimy też przejmować się sprzątaniem kolejnego dnia, ponieważ ta usługa już jest w cenie wynajmu. Jedyne, co pozostało, to świetna zabawa.

Projektuje stroje dla Madonny- Myślę, że tak, jest to przede wszystkim spowodowane kosztami - wyjaśnia Dorota Balejko. - Ludzie nie chcą płacić wielkich sum za imprezową noc, wolą zorganizować zabawę na swoich warunkach, za mniejsze pieniądze, w swoim towarzystwie.
Rosnące zainteresowanie domkami imprezowymi to także efekt pandemii. Były lockdowny, kluby było pozamykane, nie było żadnych imprez, trzeba było kombinować. Domówki również stały się nieco ryzykowne, ponieważ były obostrzenia dotyczące nawet domowych spotkań. Nie chcąc się narażać, ludzie zaczęli szukać innych rozwiązań - domki imprezowe były do tego idealne. Przygotowane, kameralne, można było spokojnie bawić się w gronie najbliższych osób.

Takie lokale pozwalają na zorganizowanie dowolnej imprezy na w pełni własnych zasadach. To wynajmujący decyduje, czy chce tylko salę, czy też skorzysta z dodatkowych usług, które oferuje właściciel przestrzeni.

Bądź na bieżąco - sprawdź w naszym Kalendarzu imprez, co dzieje się w Trójmieście


- Gramofon można wynająć tylko jako lokal, ale jest też dodatkowo płatna opcja - wtedy nakrywamy stoły obrusami i zastawą stołową. Goście bałagan zostawiają na stołach, my zajmujemy się sprzątaniem - mówi Balejko. - Przy rezerwacji pobierana jest kaucja zwrotna, zwracana następnego dnia po wynajęciu. W dniu wynajmu lokalu jest podpisywana umowa wynajmu i opłata za lokal.
Podobnie sprawa wygląda w innych miejscach tego typu. Wiadomo, impreza może się różnie potoczyć, ale jakieś poważne zniszczenia zdarzają się bardzo rzadko.

 • Party House Sopot to jeden z popularnych domków imprezowych w Trójmieście.
 • Party House Sopot
 • Party House Sopot
 • Party House Sopot
 • Party House Sopot
 • Party House Sopot
 • Party House Sopot
- Co do samej organizacji tego wydarzenia, jest to kwestia indywidualnych ustaleń. Niekiedy nasza usługa ogranicza się do samego wynajęcia lokalu wraz z kompleksową usługą sprzątania po imprezie. Zazwyczaj jednak goście zainteresowani są skorzystaniem również z dodatkowych usług, które oferujemy: didżej, barman, ochrona, fotograf czy catering - opowiada Artur Frankowski z sopockiego Party House. - Oczywiście przed imprezą pobierana jest kaucja na poczet ewentualnych zniszczeń powstałych w trakcie trwania imprezy. Całe szczęście przewidzieliśmy tę okoliczność już na etapie projektowania lokalu i takie sytuacje mają miejsce u nas naprawdę sporadycznie. Może w przypadku pięciu procent imprez. Elementy wykończeniowe zostały tak wykonane, aby przetrwać najbardziej szalone imprezy - dodaje z uśmiechem.

Plusy i minusy imprezowania w domuPodejście do imprez okolicznościowych zmienia się dość dynamicznie w ostatnich latach. Coraz więcej ludzi rezygnuje z dużych imprez na rzecz domówek czy właśnie wynajęcia domków imprezowych. Część w ogóle przestała imprezować, decydując się na świętowanie w spokojniejszej atmosferze lub korzystając z innych atrakcji - escape roomów czy paintballa. Jest to ciekawy trend, zwłaszcza że jeszcze niedawno urodzinowe czy w ogóle imprezowe plany wielu snuło się dużo wcześniej.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł (68 opinii)

w plenerze, pokaz

Dubioza Kolektiv

rock / punk

III Bal Równych Szans

bal, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaką nazwę nosiło pierwsze stałe kino w Gdańsku powstałe w 1907 roku?