• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak imprezują młodzi rodzice? Jakby jutro miało... być

wro
28 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (78)
Młody rodzic na imprezie to ten, który najczęściej zerka w telefon w oczekiwaniu na "raporty" z domu. Młody rodzic na imprezie to ten, który najczęściej zerka w telefon w oczekiwaniu na "raporty" z domu.

Każdy, kto został rodzicem, wie, z jak ogromną zmianą życia się to wiąże. I kiedy minie już pierwszy szok, związany z opieką nad niemowlęciem, przychodzi czas, gdy próbujemy choć trochę "wrócić do siebie", a w tym do spotkań ze znajomymi. Spotkań, które nagle zaczynają wyglądać diametralnie inaczej niż w przeszłości. Z przymrużeniem oka postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie - jak imprezują rodzice?IMPREZY I WYDARZENIA Trójmiasto: imprezy dla rodziców (i nie tylko)

Morskie Opowieści - szanty w Blugrass
Morskie Opowieści - szanty w Blugrass
Kup bilet

Czy masz małe dziecko?

Myśląc o zmianie, jaka dokonuje się w życiu towarzyskim młodych rodziców, na myśl przychodzi mi piosenka Łony: "A ty, znów ceniony dawniej za nadmiar fantazji, nagle kupiłeś kombii, k***** , kombii? Po co ci taki bagażnik? Ty ostatnio nie piłaś, chociaż się kalendarz imprez spiętrzył, on pił, więc odwoziłaś go tym kombii wprost do waszego M3. Ja nie rozumiałem przyczyn tych spraw nietypowych, aż ocknąłem się o świcie, leżąc pod stołem po malowniczym pępkowym".

Niestety, nie wszystkie dawne znajomości okazują się być na tyle trwałe, żeby przetrwać ten czas. Młodzi rodzice zaczynają więc szukać nowych przyjaźni - wśród innych młodych rodziców, bo przecież ludzie są istotami społecznymi, więc ochota na spotkania towarzyskie wcale im nie mija. Jak w takim razie imprezują młodzi rodzice?

Jakby jutro... miało byćO imprezowaniu tak, "jakby jutra miało nie być", powstała niejedna piosenka. Brzmi to naprawdę kusząco - zapomnieć o konsekwencjach i rzucić się w wir szalonej zabawy do białego rana. No chyba, że tuż o poranku trzeba wyprowadzić na spacer psa, ułożyć puzzle z dwulatkiem i przygotować śniadanie dla starszaka. Kiedy twój dzień niezależnie od okoliczności rozpoczyna się o szóstej rano, zdecydowanie lepiej balować tak, jakby jutro miało być.


Od białego ranaSkoro ustaliliśmy już, że balowanie do rana to dla rodziców małych dzieci pieśń przeszłości, to czemu nie rozpocząć imprezy od samego rana? No dobrze, może nie imprezy w tradycyjnym znaczeniu, ale odkąd zostałam mamą, to wizja spotkania się ze znajomymi o ósmej czy dziewiątej rano wydaje się być całkiem rozsądna. Nie raz zdarzyło mi się napisać do sąsiadki zaraz po śniadaniu: "Wstaliście? Bo my już od dwóch godzin na nogach. Wpadajcie na kawę!".

  • Jak imprezują młodzi rodzice? Najczęściej z dziećmi. Bywa, że to jedyny sposób, żeby wspólnie wyjść z domu.
  • Jak imprezują młodzi rodzice? Najczęściej z dziećmi. Bywa, że to jedyny sposób, żeby wspólnie wyjść z domu.
  • Jak imprezują młodzi rodzice? Najczęściej z dziećmi. Bywa, że to jedyny sposób, żeby wspólnie wyjść z domu.
  • Jak imprezują młodzi rodzice? Najczęściej z dziećmi. Bywa, że to jedyny sposób, żeby wspólnie wyjść z domu.

Głośno, bo się nie słysząImpreza musi być głośna, czyż nie? Tyle że w pewnym momencie życia, zamiast przekrzykiwać basy, rozpaczliwie staramy się przekrzyczeć... bobasy, żeby dokończyć wreszcie ten kawał, który zaczęliśmy opowiadać piętnaście minut temu. Jest więc głośno, gwarno i chaotycznie - zupełnie tak, jak w klubie, czyż nie? Tyle, że didżej ma trzy lata i zawzięcie remiksuje "Baby Shark" z "Bananową piosenką".

Zdrowo (przynajmniej z pozoru)Przychodzę na spotkanie towarzyskie do przyjaciółki. Na suto zastawionym stole widzę owoce, placki, naleśniki i soki owocowe. "Psst... sama wiesz, co jest, sama wiesz gdzie" dobiega mnie jej konspiracyjny szept i kiedy dzieciaki giną za drzwiami pokoju dziecięcego niczym tajny agent otwieram kuchenną szafkę i zanurzam dłoń w misce pełnej chrupiących chipsów. "Mamo, co jesz?" słyszę 5 sekund później.


Osobno, lecz w ciągłym kontakcieChociaż spotkania przy chrupkach kukurydzianych i "Baby shark" mają swój niewątpliwy urok, czasem po prostu marzy nam się wyjście w starym stylu. Ze znajomymi, do klubu, na drinka. I tu niestety przychodzi smutna refleksja, że rodzice często imprezują osobno. Jeśli nie mamy do pomocy nikogo, kto przejąłby na ten czas opiekę nad dziećmi, to jedyna opcja wyjścia na miasto to wymienianie się nią ze swoim partnerem bądź partnerką. Jedno imprezuje, a drugie, zamiast w szale imprezy gubić telefon, nerwowo co kwadrans na niego zerka, czekając na raport.

W rodzicielstwie, jak w życiu, wszystko w końcu mija. Mijają bezsenne noce i infantylne piosenki. Minie też czas, gdy motywem przewodnim imprez jest "Psi patrol" i pytanie: "A o której kładziesz dzieci spać?". Ale czy wraz z tym wróci nam chęć do dawnego imprezowania? A może wszystko w życiu ma swój czas i ten na zabawę do rana właśnie minął?
wro

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Festiwal muzyki psychodelicznej, shoegaze i space rocka odbywający się w Gdańsku to: