Wydarzenie

stat

Jazz by Jeppesen X - Roy Hargrove Quintet

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
18 października 2017 (środa)
godzina:
19:30
miejsce:

Stary Maneż  mapa

adres:
Gdańsk, Juliusza Słowackiego 23
organizator:
Kombinat
bilety:
60 - 120 zł
PATRONAT

W kolejnej odsłonie cyklu JAZZ BY JEPPESEN X wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Już 18 października wystąpi jeden z najlepszych akustycznych zespołów jazzowych na świecie z wybitnym trębaczem Royem Hargrove na czele.Na scenie Starego Maneżu zagra dwukrotny zdobywca nagród Grammy, światowej klasy muzyk jazzowy Roy Hargrove. Już na początku lat 90. uznany został za czołowego jazzmana nowej fali, zaś jego albumy "With the Tenors od Our Time", "Family" czy "Parker's Mood" uznano za wybitne dzieła tego gatunku muzycznego. W 1997 otrzymał pierwszą statuetkę Grammy za album "Habana", zaś 5 lat później kolejną za "Directions in Music".

Urodzony i wychowany w Teksasie, połowę życia spędził w Nowym Jorku, gdzie urozmaicał swoim talentem lokalne jam sessions. Szybko został dostrzeżony przez saksofonistę Bobby'ego Watsona i zaproszony do zespołu Superblue, z którym dokonał pierwszych nagrań. W 1990 roku ukazał się jego pierwszy autorski album "Diamond in the Rough", ale dopiero kontrakt z wytwórnią Verve dał mu możliwość nagrywania ze sławami jazzu. Na jego płycie "With Tenors of Our Time" wystąpili: Stanley Turrentine, Joe Henderson, Johnny Griffin, Joshua Redman i Brandford Marsalis. Wśród osób, z którymi pracował znalazły się takie sławy jak: Macy Gray, the Soultronics, Erykah Badu.

18 października w Starym Maneżu Roy Hargrove Quintet zagra w składzie:
Roy Hargrove - trąbka
Sullivan Fortner - fortepian
Justin Jay Robinson - saksofon
Ameen Saleem - kontrabas
Quincy Phillips - perkusja.

Bilety dostępne na www.interticket.pl.

Przeczytaj także

 • Jazz do tańczenia. Relacja z koncertu Roya Hargrove'a wideo
  19 października 2017 (4 opinie)

  Aktywność studyjna Roya Hargrove'a drastycznie zmalała w ostatnich latach. Jako lider nie opublikował premierowego materiału od 2009 roku, a wśród jego niedawnych współpracowników nie...

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Najbliższe podobne imprezy

  Najczęściej klikane (7 dni)