• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jeden z największych fenomenów ostatniej dekady. Machine Gun Kelly na Open'erze

goch
13 stycznia 2023, godz. 12:05 
Opinie (54)
Machine Gun Kelly to jedna z najbarwniejszych postaci popkultury w ostatnim dziesięcioleciu. Będzie można go zobaczyć na żywo w Gdyni, 29 czerwca, podczas festiwalu Open'er. Machine Gun Kelly to jedna z najbarwniejszych postaci popkultury w ostatnim dziesięcioleciu. Będzie można go zobaczyć na żywo w Gdyni, 29 czerwca, podczas festiwalu Open'er.

Machine Gun Kelly dołącza do tegorocznego zestawu wykonawców, którzy pojawią się na Open'erze. Raper? Punkowiec? Rockman? Partner aktorki Megan Fox? Colson Baker ma trochę z każdego z nich. Obecnie to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych gwiazd na świecie. W Gdyni pojawi się 29 czerwca.Festiwale muzyczne w Trójmieście


Czy ogłoszeni do tej pory wykonawcy zachęcają cię do pójścia na Open'era?

Machine Gun Kelly wraca do Trójmiasta po sześciu latach. Poprzednio gościł w 2017 w CSG. MGK to postać, która bardzo szybko zyskała popularność i została okrzyknięta najciekawszym białym raperem od czasów Eminema (nie porównując ich, bo obaj tworzą zupełnie inny rap, a przede wszystkim robią to w innych czasach - panowie zresztą nie pałają do siebie sympatią i był nawet okres obfity w dissy).

Faktycznie Colson Baker zaczynał od rapu i szło mu to tak sprawnie, że nawet nie za bardzo musiał się starać, aby stać się rozpoznawalną marką na rynku. Jego debiut znalazł się na 45. miejscu Billboardu.

Z czasem jednak wykonawca zaczął poszukiwać innych brzmień. Postać, którą wykreował, od zawsze była niejednoznaczna. Wizerunkowo bliżej mu było do kalifornijskiego pop-punku niż rapu. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie postanowił nagrać taki właśnie materiał, przy tworzeniu którego pomagał mu jeden z najbardziej rozpoznawalnych perkusistów wszech czasów, czyli Travis Barker z Blink-182.

Ta pop-punkowa płyta stała się punktem zwrotnym w karierze amerykańskiego muzyka, ponieważ otworzyła mu o wiele więcej drzwi, niż mógł przypuszczać. Przede wszystkim chciało z nim współpracować szersze grono muzyków, ale - co było dla niego najważniejsze - jego muzyka dotarła do tych, którzy do tej pory go nie znali. Machine Gun Kelly stał się ogólnoświatowym fenomenem.

Agencje artystyczne w Trójmieście


Colson Baker jest jedną z tych postaci współczesnej popkultury, która wzbudza skrajne emocje. Jedni go kochają, inni nienawidzą, postrzegając go wyłącznie jako produkt. Myślę, że każdy, kto choć w minimalnym stopniu śledzi dzisiejszy rynek muzyczny, kojarzy Machine Gun Kelly'ego. W ostatniej dekadzie było o nim naprawdę głośno. Może nawet nie jego muzykę, ale samą postać. Pojawił się przecież w roli Tommy'ego Lee w film "Brud", a jego ostatnia płyta "Tickets to my Downfall" zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200.

Na Open'erze pojawi się 29 czerwca. Amerykanin zagra na głównej scenie festiwalu.

Open'er Festival 2023 odbędzie w dniach 28 czerwca - 1 lipca. Do tej pory ogłoszeni artyści to m.in. Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Lil Nas XLizzo, Nothing But Thieves, OneRepublic i Queens of the Stone Age. W sprzedaży są obecnie bilety z puli regular Tickets w cenie od 449 zł do 1189 zł. Szczegółowe informacje dotyczące wejściówek znajdują się na stronie festiwalu.
goch

Wydarzenia

Open'er Festival 2023 (1 opinia)

festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł (68 opinii)

w plenerze, pokaz

Dubioza Kolektiv

rock / punk

III Bal Równych Szans

bal, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto zagra na Open'er 2022 ostatniego dnia na głównej scenie ?