• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Córka znanego gdańskiego biznesmena w programie o bogatych dzieciakach

osa
16 kwietnia 2024, godz. 13:00 
Opinie (333)
Jessica Olech, córka Mariusa Olecha, wystąpiła w programie "Bogate dzieciaki bez kasy". Na kilka dni przeniosła się z rezydencji rodziców do mieszkania w bloku. Jessica Olech, córka Mariusa Olecha, wystąpiła w programie "Bogate dzieciaki bez kasy". Na kilka dni przeniosła się z rezydencji rodziców do mieszkania w bloku.

Program "Bogate dzieciaki bez kasy" stacji Polsat Cafe opowiada historie uprzywilejowanych bogatych młodych mężczyzn i kobiet, którzy na kilka dni trafiają do znaczniej mniej zamożnych rodzin, często z trudem łączących koniec z końcem. W najnowszym odcinku udział wzięła Jessica Olech, córka znanego trójmiejskiego biznesmena Mariusa Olecha. Jak mieszkająca w ogromnym, pełnym przepychu domu przy plaży kobieta odnalazła się w niewielkim trzypokojowym mieszkaniu wraz z pięcioosobową rodziną?

Bogate dzieciaki poznają prawdziwe życieJak oceniasz program "Bogate dzieciaki bez kasy"?

W programie Polsat Cafe widzowie oglądają młodych ludzi z bogatych rodzin, przyzwyczajonych do życia na wysokim poziomie, którzy decydują się na kilka dni wyjść ze swojej luksusowej enklawy i zamieszkać z niezamożnymi rodzinami.

Poznają inny, do tej pory nieznany im świat, w którym nie tylko nie ma pieniędzy na przyjemności, ale też na zwyczajne podstawowe rzeczy.

Tu żyje się od wypłaty do wypłaty, oszczędzając dosłownie na wszystkim.

Kim jest Jessica Olech?


Bohaterką ostatniego niedzielnego odcinka była 18-letnia Jessica Olech, córka znanego trójmiejskiego biznesmena Mariusa Olecha, niegdyś jednego z najbogatszych Polaków. Pokazała przed kamerami jak wygląda jej codzienność.

Jessica wraz rodzicami spędza dużo czasu w Dubaju, zwłaszcza zimą. Mają tam kilka mieszkań. Tam też chodziła do brytyjskiej szkoły.

- Mój tata posiada nieruchomości w Dubaju, wynajmuje apartamenty i również je sprzedaje - opowiadała.
Dr Barbara Sobczak: Warszawa, Dubaj, a teraz Gdańsk Dr Barbara Sobczak: Warszawa, Dubaj, a teraz Gdańsk

W Gdańsku natomiast mieszka przy plaży w domu o powierzchni 2 tys. mkw. W bogato wyposażonej rezydencji jest sauna, jacuzzi, fortepian, winda, sala do masażu, pub oraz klub z salą do tańczenia. Mimo że Jessica nie ma jeszcze prawa jazdy (jest w trakcie kursu), otrzymała na 18 urodziny Mercedesa GLA. Póki co w jeździe po mieście wyręcza ją prywatny szofer.

Dziewczyna zamierza iść w ślady ojca: obecnie studiuje w Gdańsku, lecz niebawem przeniesie się na studia biznesowe do Szwajcarii. Miesięczny koszt? 4 tys. funtów.

- Nie wyobrażam sobie, żebym musiała się ograniczać do jakiejś kwoty, rzeczy materialne dają mi dużo szczęścia - mówiła w programie.


Od lat trenuje tenisa, ale to taniec jest obecnie jej największą pasją. Kocha też markowe ubrania od znanych projektantów. W swojej garderobie zgromadziła stroje i dodatki warte dziesiątki tysięcy zł. Lubi o siebie dbać, chodzić do kosmetyczki i na tajskie masaże.

W rozmowie z mamą, Wioletą Olech, Jessica przyznała, że jest ciekawa życia ludzi, do których trafi, ich światopoglądu i codzienności. Błędnie założyła, że pojedzie na wieś i obawiała się, że w domu np. toaleta będzie na zewnątrz. Okazało się jednak, że zamieszkała w kilkupiętrowym bloku.

Jessica Olech w programie "Bogate dzieciaki bez kasy"

"Bogate dzieciaki bez kasy": z rezydencji Carringtonów do mieszkania w blokuNa potrzeby programu Jessica Olech musiała na kilka dni zamienić swój luksusowy dom na 57-metrowe mieszkanie, które wynajmują Patrycja i Michał wraz z trojgiem dzieci. On jest hydraulikiem, ona pracuje w magazynie dużej firmy odzieżowej, gdzie zajmuje się pakowaniem i wysyłaniem paczek.

Małżonkowie pochodzą z dysfunkcyjnych rodzin, szybko musieli się uniezależnić i zacząć na siebie zarabiać. Nie mieli łatwego startu w życie. Udało im się jednak stworzyć normalną, kochającą się rodzinę.

Obydwoje łącznie zarabiają niecałe 5 tys. zł, do tego dochodzi wsparcie 500+ na dzieci. Ich stałe koszty miesięczne to 2 tys. zł za wynajmowane mieszkanie plus do tego rachunki, opłaty za samochód, przedszkole jednego z synów i balet córki. Reszta idzie na jedzenie i bieżące potrzeby.Olech nie tylko zamieszkała z nieznaną sobie rodziną, ale też musiała na tych kilka dni stać się jej częścią, a więc przejąć niektóre obowiązki, m.in. odbierała dzieci z przedszkola, przygotowywała posiłki, robiła zakupy, ale przede wszystkim poznawała jej codzienność.

Dowiedziała się jak można za niecałe 5 tys. zł (plus 500+ na każde z trojga dzieci) przeżyć miesiąc. W domu Patrycji i Michała nie kupuje się niepotrzebnych rzeczy i nic się też nie marnuje, a korzystanie z promocji i sprytne organizowanie posiłków małżonkowie opanowali do perfekcji.

Najbardziej dziewczynę zaskoczyło polecenie, aby za 200 zł zrobiła tygodniowe zakupy dla pięcioosobowej rodziny - właśnie tyle domownicy co tydzień wydają na jedzenie. Jeśli rozsądnie zarządzają budżetem, udaje im się też kupić chemię.

  • Rodzina Patrycji i Michała. To do nich Jessica przeprowadziła się na kilka dni.
  • Jessica mieszka z rodziną w domu o powierzchni 2 tys. m kw. Rezydencja położona jest tuż przy plaży w Gdańsku.
  • W domu rodziny Jessiki mieszczą się m.in. sala bilardowa i pub z miejscem do tańczenia.
  • Jessica Olech, córka Mariusa Olecha, wystąpiła w programie "Bogate dzieciaki bez kasy". Na kilka dni przeniosła się z rezydencji rodziców do mieszkania w bloku.
Choć bohaterką odcinka była Jessica, to historia Michała i Patrycji nieco przyćmiła dziewczynę. Ich codzienne zmagania, opieka nad dziećmi i docenianie tego, co się ma wyszły na pierwszy plan i pokazały wartościowych ludzi, którzy radzą sobie z niełatwą sytuacją materialną najlepiej jak potrafią.

- Do tej pory koncentrowałam się na rzeczach materialnych i na kasie, ale teraz widzę, że są istotniejsze rzeczy niż pieniądze - podsumowała na koniec swoje kilkudniowe wyzwanie Jessica Olech.
osa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (333)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Letni festiwal muzyczny, który do 2018 r. odbywał się w Gdańsku nosił nazwę: