• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Jeszcze wszystko przed nami". Nowy singiel Kombi zapowiada jubileuszową płytę

goch
31 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Trzy płyty w jeden rok. Kim jest Annaya?

Kombi wydało właśnie nowy singiel, który zapowiada płytę z okazji 45-lecia istnienia zespołu. "Jeszcze wszystko przed nami" to ukłon w stronę wieloletnich fanów, którzy z formacją są od początku - na dobre i na złe.Zbliżające się koncerty w TrójmieścieW 1984 roku światło dzienne ujrzał krążek "Nowy Rozdział". "Jeszcze wszystko przed nami" jest mocnym nawiązaniem do brzmienia z tamtego okresu. I - jak mówi Sławomir Łosowski - jest to jedyna piosenka, która jest ukłonem w stronę przeszłości. Tak tekstowo, melodycznie, rytmicznie, jak i brzmieniowo.

- Taki był mój zamysł - stwierdza lider Kombi. - Pozostałe nowe utwory mają zdecydowanie współczesne brzmienie, choć oczywiście ich duch pozostaje "kombiowy".

Co sądzisz o nowym utworze Kombi?

"Jeszcze wszystko przed nami" to prezent dla starych, wiernych fanów Kombi, którzy od wielu lat podążają za zespołem. Sławek Łosowski postanowił odwdzięczyć im się i skomponował na płytę z okazji 45-lecia specjalny utwór, który nawiązuje do lat 80. i wykorzystuje charakterystyczne brzmienie z tego okresu, które ukształtowało Kombi.

- Oparliśmy utwór na tych samych barwach syntezatorów Prophet-5 i Mini Korg 700s, na których zbudowane zostały "Słodkiego miłego życia" i "Kochać cię za późno". Perkusyjne brzmienia to natomiast głównie Simmons - opowiada Łosowski.
Kombi szykuje się do wydania płyty z okazji 45-lecia istnienia. Jednym z zapowiadających ją singli jest "Jeszcze wszystko przed nami", który nawiązuje do czasów świetności formacji, czyli lat 80. Kombi szykuje się do wydania płyty z okazji 45-lecia istnienia. Jednym z zapowiadających ją singli jest "Jeszcze wszystko przed nami", który nawiązuje do czasów świetności formacji, czyli lat 80.
Za tekst odpowiedzialna jest Patrycja Kosiarkiewicz, z którą Sławkowi Łosowskiemu bardzo dobrze się współpracuje. To już nie pierwszy raz, kiedy artyści znaleźli wspólny język. Lider Kombi nie ukrywa, że Kosiarkiewicz świetnie uchwyciła jego myśli. Stworzyła opowieść o jego relacji z fanami, którą w utworze uosabia czarnowłosa dziewczyna.

Czytaj także: rozmowa ze Sławomirem ŁosowskimJej wierność to odniesienie do licznych fanów, którzy są z zespołem na dobre i na złe. Jeżdżą w długie trasy na koncerty, wspierają i wciąż czekają na nowe wydawnictwa. Łosowski zauważa, że to dziś rzadko spotykane, ale jednocześnie dało możliwość nawiązania wspaniałych relacji - niekiedy nawet przyjaźni.

Co ciekawe, w "Jeszcze wszystko przed nami" Łosowski udziela się wokalnie. To bardzo rzadka dla niego sytuacja. Z tego rozwiązania korzysta wyłącznie w najważniejszych dla niego utworach. Fani mogą go usłyszeć tym razem w refrenie oraz fragmencie "tyle ognia ciągle w nas". Wokal lidera Kombi to przede wszystkim podkreślenie tej wieloletniej, wyjątkowej relacji na linii zespół-fani.
goch

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W jakim obiekcie zagrała swój jedyny koncert w Polsce Whitney Houston?