Wiadomości

Joga w plenerze dla ciała i umysłu

W soboty o 8:30 w Gdyni na plaży przy Polance Redłowskiej odbywają się zajęcia z jogi lub pilatesu.
W soboty o 8:30 w Gdyni na plaży przy Polance Redłowskiej odbywają się zajęcia z jogi lub pilatesu. Centrum Joga i Pilates

Joga działa łagodząco na ciało i umysł, wycisza i relaksuje, a jednocześnie napełnia dobrą energią. Podobnie działa przebywanie nad morzem, możliwe do odbierania wszystkimi zmysłami naraz. Wykorzystując walory Trójmiasta, instruktorzy jogi w sezonie letnim zapraszają do wspólnej praktyki na plaży lub w podobnie atrakcyjnej, kojącej nerwy okolicy pod gołym niebem. Większość zajęć jest bezpłatna.Joga w Trójmieście - różne zajęcia


Czy praktykujesz jogę?

tak, regularnie 22%
tak, od czasu do czasu 34%
nie 44%
zakończona Łącznie głosów: 280
Regularna praktyka jogi niesie z sobą wielowymiarowe korzyści. Ciało staje się bardziej rozciągnięte i sprawne, co pozytywnie wpływa na nasz stan zdrowia, to z kolei powoduje, że po prostu czujemy się dobrze.

W zależności od naszych predyspozycji dobroczynne efekty jogi możemy odczuć już po pierwszych zajęciach lub... czekać na nie bardzo długo. Nawet w tym drugim przypadku warto jednak nie zrażać się za szybko. Spośród wielu nurtów jogi, z których niektóre są bardziej statyczne, inne z kolei żwawe i dynamiczne, niemal na pewno wybierzemy coś dla siebie.

Okres wakacyjny to idealny czas na rozpoczęcie regularnej praktyki. Joga wspaniale "smakuje" na rozpoczęcie dnia, gdy budzimy się do życia lub pod wieczór, kiedy nie czekają na nas już żadne obowiązki i znajdujemy wreszcie chwilę dla siebie. Latem dni są długie i ciepłe, a dzięki doskonałej trójmiejskiej infrastrukturze możemy skorzystać z nich w wyjątkowy sposób. Atmosfera jogi na plaży, o ile nie odbywa się pomiędzy parawanami, to coś, co warto poczuć na własnej skórze.

Joga na plaży w GdyniW każdą sobotę o godz. 8:30 na Polance Redłowskiej w Gdyni, aż do końca wakacji, odbywa się godzinna sesja zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli z Centrum Joga i Pilates. 18 lipca oraz 1 i 22 sierpnia będzie to praktyka jogi, z kolei w dniach 25 lipca i 8, 15, 29 sierpnia odbędzie się pilates. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Komu trudno wstać w sobotę wcześnie rano, ten może skorzystać z zajęć darmowej jogi na bulwarze w Gdyni, które rozpoczynają się o godz. 10. To kolejna propozycja na lato w mieście, bowiem ostatnia praktyka odbędzie się wraz z końcem wakacji, tj. 29 sierpnia.

Praktyka w ogrodzie i parkuAż trzy razy w tygodniu w ogrodzie Muzeum Sopotu odbywają się zajęcia jogi. Opłata za pojedyncze, godzinne zajęcia wynosi 5 zł i jest uiszczana w kasie muzealnej. Praktykę prowadzi Monika Ziółek - pasjonatka z 14-letnią praktyką własną, popartą Międzynarodowym Certyfikatem Nauczycielskim Jogi Integralnej.

Joga w ogrodzie Muzeum Sopotu odbywa się trzy razy w tygodniu.
Joga w ogrodzie Muzeum Sopotu odbywa się trzy razy w tygodniu. Muzeum Sopotu
Jak co roku Gdański Ośrodek Sportu proponuje bezpłatny udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, w tym w praktyce jogi. W okresie letnim uczestnicy przenoszą się w plener, do parku Reagana w Gdańsku. We wtorki o godz. 18 rozpoczynają się zajęcia trwające do 90 minut. Jak zapewnia organizator, każdy znajdzie tam miejsce dla siebie - wiek i kondycja fizyczna nie mają znaczenia.

Sobotnią praktykę równo w południe rozpoczyna grupa w gdańskiej 100czni. Godzinne zajęcia odbywają się na 100czniowej plaży. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia.


Joga online - praktykuj, gdzie chceszCiekawą propozycją może być także uczestniczenie w zajęciach online. Gdy instruktor wyświetla nam się na ekranie laptopa, możemy udać się na praktykę w dowolne miejsce lub po prostu zostać w domu. Zajęcia przez internet oferuje choćby Studio Joga Park w Gdańsku. W formie zdalnej prowadzone są m.in. zajęcia Jogi Iyengara, Hatha Yogi, Vinyasy i Ashtangi. Aby uczestniczyć w praktyce, należy nabyć karnet.

Również Gdańskie Centrum Sportu oferuje zajęcia jogi przez internet. Co dwa tygodnie w grupie na Facebooku dodawany jest kolejny materiał, z którego można korzystać przez 14 dni.

Joga na plaży to doskonały sposób na rozpoczęcie lub zakończenie dnia.
Joga na plaży to doskonały sposób na rozpoczęcie lub zakończenie dnia. Alexey Poprotsky/123rf.com

Opinie (33) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

19

sierpnia

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

24

sierpnia

Kortez Sopot, Opera Leśna

Kultura

Muzeum Gdańska kupiło 330-letnie bursztynowe szachy za ok. 2,4 mln zł
Bursztynowe szachy za 2,4 mln zł
Pełen niespodzianek koncert Kwiatu Jabłoni
Kwiat Jabłoni zagrał w Operze Leśnej

Kulinaria

Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Gdańska konferencja dla twórców internetowych nosiła nazwę: