Wydarzenie

stat

John Clifton - 16. Urodziny Blues Club

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
19 kwietnia 2018 (czwartek)
godzina:
19:30 - 23:30
miejsce:

Blues Club  mapa

adres:
Gdynia, Portowa 9
bilety:
50 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

John Clifton to harmonijkarz bluesowy, gitarzysta oraz wokalista z rozpoznawalnym stylem. Jest weteranem sceny west coast bluesa i wykonawcą podróżującym po całym świecie od końca lat osiemdziesiątych. 19 kwietnia zagra koncert w Blues Clubie w Gdyni.Muzyk jest najbardziej znany w centralnej Kalifornii ze swojej współpracy z MoFo Party Band, zespołem bluesowym, który stworzył ze swoim bratem w 1989 roku. Grali na wielu festiwalach i klubach w USA, Europie, Australii czy Nowej Zelandii.

John Clifton występował jako artysta solowy w wielu znaczących projektach, m.in. Mark Hummell Harmonica Blowout, z gościnnym udziałem Huey Lewisa, Johna Mayalla, Jamesa Cottona oraz na największych festiwalach: The Austrian Boogie Festival w Wiedniu, Blues Express Festival w Polsce, Blues Night w Fredrikshaven w Danii.

Jest producentem i autorem tekstów, wiele spośród jego kompozycji pojawiało się w audycjach radiowych na całym świecie. Jest również nagradzany jako producent płyt (nagroda Blues Top za Płytę Roku zespołu Boogie Boys, pt. Made in Cali z 2012 roku, również z trzema piosenkami autorstwa Johna).

Artysta jest wytrawnym, energicznym i rozrywkowym wykonawcą kochającym scenę, jak również weteranem w swoim fachu. Jest też zapalonym kolekcjonerem płyt, znawcą historii muzyki, o której potrafi opowiadać liczne historie. Nowa płyta Johna, Let Yourself Go, miała swoją premierę 16 października 2015 roku (wytwórnia Rip Cat Records). Znajduje się tam trzynaście mocnych utworów. John wykorzystuje różne style bluesa, soulu oraz r&b z lat pięćdziesiątych - ta płyta to prawdziwy klejnot, zwróćcie na nią uwagę.

Skład zespołu:
John Clifton - śpiew, harmonijka
Scott Abeyta - gitara
Matt Molten - gitara basowa,
Roman Rivera - perkusja

Gościnnie:
Michał Kielak - harmonijka
Informacja o biletach:
Bilety dostępne na stronie: www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/john-clifton

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)