Wiadomości

stat

Justin Timberlake: to będzie największy koncert na PGE Arenie

Najnowszy artukuł na ten temat

18 tys. pasażerów skorzystało z SKM-ki w drodze na koncert i z powrotem

Scena na PGE Arenie jest już prawie gotowa.


Ponad 40 tys. osób przyjedzie we wtorek na stadion PGE Arena obejrzeć pierwszy w Polsce koncert Justina Timberlake'a. Zobacz, jak najwygodniej dojechać komunikacją miejską i gdzie zaparkować samochód.Justin Timberlake jest już w Gdańsku, przyleciał do Trójmiasta w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jego fani muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, a na dzień przed koncertem powinni podjąć decyzję, w jaki sposób dostać się na stadion, a potem z niego wrócić do domu.

- Bilety na najlepsze miejsca wyprzedały się w ciągu pierwszego tygodnia po ogłoszeniu koncertu - cieszy się Janusz Stefański z agencji MJM Prestige, która organizuje imprezę. - Specjalnie przesunęliśmy scenę w stronę trybun, aby wygospodarować więcej miejsc. Dzięki temu do sprzedaży trafiły nowe bilety. W tej chwili mamy około 700 sztuk. Kolejne 150 artysta oddał do sprzedaży z własnej puli.

Ceny biletów w zależności od miejsca wynoszą od 150 zł do 450 zł. Przed koncertem uruchomiona zostanie kasa, ale należy się spodziewać ostatnich sztuk w najmniej ciekawych miejscach.

Organizatorzy szacują, że we wtorek na stadion PGE Arena zobacz na mapie Gdańska przyjdzie około 42 tys. widzów z szesnastu państw. Tym samym będzie to największe wydarzenie w historii gdańskiego stadionu. Frekwencją pobije nawet obecny rekord - mecz Polska-Urugwaj, który przyciągnął 39,5 tysiąca osób. Co więcej, będzie to czwarty największy występ na tegorocznej trasie Justina Timberlake'a. Gdański koncert plasuje się tuż za paryskim, kopenhaskim i tym w Tel Avivie.

Te liczby nie powinni dziwić. Timberlake wystąpi solo w Polsce po raz pierwszy. Dla Trójmiasta wydarzenie jest tym bardziej ważne, że już dawno nie grał u nas na premierowym koncercie artysta tej rangi. Bo Timberlake to najwyższa półka. Muzyk, który rozdaje karty na współczesnej scenie popu i jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów. Pierwsze dwa jego albumy - w tym wydany w zeszłym roku "The 20/20 Experience" - rozeszły się dotychczas w nakładzie ponad dziewięciu milionów egzemplarzy każdy.

Dojazd i parkingi

We wtorek w okolicach stadionu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Od godz. 16 do północy wyłączona zostanie z ruchu ul. Uczniowska. Jeśli wybieramy się samochodem, warto dojechać do Letniewa wcześniej, aby potem nie utknąć w korku i nie szukać nerwowo miejsc parkingowych. Tych w okolicach PGE Areny będzie około dwóch tysięcy. Za parking stadionowy P4 oraz ten przy Amber Expo zapłacimy 30 zł. Za darmo zostawimy samochód m.in. przy ul. Marynarki Polskiej, Słowackiego, Czarny Dwór i Hallera (patrz mapka po prawej stronie tekstu). Zmotoryzowani powinni uzbroić się w cierpliwość w czasie powrotu. W ciągu pierwszych 40 minut po zakończeniu koncertu auta wyjeżdżające z parkingów stadionowych będą kierowane w prawo, w stronę Trasy Słowackiego. Dopiero potem otwarta zostanie droga w kierunku ul. Marynarki Polskiej.

Oczywiście najlepiej dojechać SKM. Na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo kolejki będą kursowały co 20 minut od godz. 18:02 do godz. 20:25. Powrotne składy pojadą w godz. 23:15 - 00:55. Przejazd jest bezpłatny. Co 10 minut z centrum jeździć będą dodatkowe tramwaje nr 1, 7 i 10. Po zakończeniu koncertu z Czarnego Dworu odjadą dodatkowe autobusy linii nr 148.

Na terenie koncertu

Warto przypomnieć, że na koncert nie wniesiemy m.in. własnego jedzenia i napojów, perfum oraz aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami i tabletów. Nie zabierajmy tych przedmiotów, bo przy bramkach wejściowych będziemy musieli się ich pozbyć albo nie zostaniemy wpuszczeni. Pierwszeństwo wejścia mają posiadacze biletów Golden Circle Fast Track - wejdą na stadion od godz. 18:15 bramą nr 12. Pozostali uczestnicy koncertu będą mogli zająć miejsca od godz. 19 (szczegółowe rozmieszczenie wejść znajduje się na infografice po prawej stronie). Gwiazda wieczoru pojawi się na scenie o godz. 21. Koncert potrwa około dwóch godzin.

Wymagania gwiazdora

Timberlake przyjechał do Gdańska w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nocuje w hotelu Hilton w 105-metrowym Apartamencie Prezydenckim z prywatną kuchnią, sypialnią i pokojem dziennym.

O zachciankach gwiazdora już pisaliśmy. Przypomnijmy: w menu cateringu artysta zażyczył sobie m.in. wody Fiji, masła orzechowego, miodu organicznego oraz ulubionych cukierków, które można kupić tylko w Stanach Zjednoczonych.

Muzyk wymaga również, aby w czasie koncertu w garderobie czekały w gotowości dwie krawcowe przygotowane, by doprowadzić do perfekcji jego pokaźny zestaw kreacji. Na tym punkcie aktor ma niemałego bzika - aby pomieścić jego wszystkie ubrania, na zapleczu stadionu trzeba było przygotować osobne pomieszczenie.

Opinie (128) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17

kwietnia

Maleńczuk + Rhythm Section Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Miniserial Teatru Miniatura o pandemii. Papety opisują rzeczywistość
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii
Warto znać: słynni pisarze z Trójmiasta
Warto znać: słynni pisarze z Trójmiasta

Kulinaria

Wielkanoc: restauracje stawiają na świąteczny catering
Wielkanocny catering z restauracji
Gdynia: produkty z hali z dostawą do domu
Gdynia: produkty z hali dowożą do domów

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    10. edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbyła się w roku: