• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Już nie jestem blondyną". Odważna metamorfoza Katarzyny Figury

MAG
26 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (40)
  • Katarzyna Figura w nowej fryzurze
  • Katarzyna Figura w nowej fryzurze
  • Katarzyna Figura postanowiła zmienić swój wizerunek: ścięła blond włosy oraz przefarbowała na niebieski kolor.

Katarzyna Figura, która od lat uchodzi za polski symbol seksu, postanowiła skomentować takie zaszufladkowanie oraz mocno zmienić swój wizerunek. Aktorka przefarbowała blond włosy i postawiła na krótszą fryzurę w niebieskim kolorze.
Katarzyna Figura i odważna metamorfozaKatarzyny Figury nikomu nie trzeba przedstawiać. Polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Karierę zawodową rozpoczynała rolami epizodycznymi w filmach Krzysztofa Kieślowskiego i Wojciecha Jerzego Hasa. Rozgłos przyniosły jej role w filmach "Pociąg do Hollywood", "Kingsajz", "Kiler" oraz "Kiler-ów 2-óch", które utrwaliły wizerunek aktorki jako polskiego symbolu seksu.

W jej dorobku artystycznym znajdziemy zarówno filmy polskie, jak i zagraniczne. Aktorka może poszczycić się także szeregiem znakomitych ról teatralnych w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a także w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, gdzie zagrała wiele docenianych przez publiczność i krytyków ról.

Niedawno Figura zaskoczyła swoich fanów i pokazała się w nowej, dużo krótszej fryzurze na łamach mediów społecznościowych.


Koniec z nagonką "seksbomby"Oprócz tego Katarzyna Figura postanowiła również podzielić się swoją refleksją na temat odczuć i motywacji do zmiany wizerunku. Wśród powodów wylicza m.in. zamknięcie jej w metaforycznej szufladce "seksownej blondyny".- Już nie jestem blondyną. Znużona toksyczną męskością, zmęczona oczywistą seksualnością, znudzona zatrzaśnięciem w szufladce opisanej jako "wielka seksowna blondyna", wbrew panującym trendom uznającym za seksowną tylko młodość, wbijam szpilę w te idiotyzmy i ogłaszam wszem i wobec, co następuje: jestem istotą na wskroś seksualną. Mój wiek nie ma znaczenia. Przynajmniej dla mnie, a jak ktoś ma problem, to żegnam, bo mam to w mojej wielkiej kształtnej pupie.

Pociąga mnie błękit. Woda i jej bios - życie. Farbując włosy na niebiesko, daję wyraz znużeniu tym, co stereotypowo kobiece i uznane za seksualne. Dryfuję powoli w stronę nowych narracji. Nowych humanistycznych trendów. I nowych opowieści. To be continued... - powiadomiła Katarzyna Figura na Instagramie.

Katarzyna Figura: Nigdy nie uznawałam się za amantkę Katarzyna Figura: Nigdy nie uznawałam się za amantkę

Aktorka już wcześniej wspominała w wywiadzie dla naszego portalu, przeprowadzonym przez Tomasza Zacharczuka, że nie utożsamia się z kreacją seksbomby, a na siebie patrzy od zawsze jako na aktorkę charakterystyczną.

- [...] Nigdy nie uznawałam się za amantkę. To jest chyba w mojej aktorskiej naturze, że lubię być brzydka, zła, czasami nie do końca uczciwa. Nigdy też nie chciałam być seksbombą. To media w ten sposób mnie zaszufladkowały. Ja siebie widziałam zawsze jako aktorkę charakterystyczną. Jak w "Pociągu do Hollywood", "Kingsajzie" czy "Pierścieniu i róży".
MAG

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakiego koloru jest latarnia morska, którą znajdziemy na falochronie zachodnim w Nowym Porcie?