• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kartonowy Dawid Podsiadło jak żywy. "Oddam chłopa w dobre ręce"

osa
24 kwietnia 2024, godz. 21:00 
Opinie (18)
aktualizacja: godz. 10:11 (25 kwietnia 2024)
Nietypowa podobizna Dawida Podsiadły wzbudziła na forum zainteresowanie użytkowników. Nietypowa podobizna Dawida Podsiadły wzbudziła na forum zainteresowanie użytkowników.

Na internetowych ogłoszeniach można ustrzelić wiele perełek w dobrej cenie, ale na stronach i grupach, na których ludzie za darmo oddają stare meble, elektronikęubrania, trafiają czasem rzeczy zaskakujące i nietypowe. Taka sytuacja zdarzyła się w środę na popularnym trójmiejskim "śmieciarkowym" forum, gdzie jedna z użytkowniczek postanowiła oddać kartonowego... Dawida Podsiadłę. Wpis szybko rozniósł się po internecie.

Aktualizacja czwartek godz. 10:11: w ogłoszeniu pojawił się dopisek, że podobizna Dawida Podsiadły trafiła już do nowej osoby.

- Oddane w dobre ręce, ale ogłoszenia nie usuwam, bo widzę, że sprawia wszystkim dużo radości - napisała autorka całego zamieszania.Czy korzystasz z internetowych grup, na których ludzie za darmo oddają stare rzeczy?

W sieci i na portalach społecznościowych działa wiele stron, które skupiają wokół siebie pasjonatów rzeczy z drugiej ręki. Jedni szukają tam mebli i wyposażenia do domu, drudzy ubrań wciąż w dobrym stanie, a jeszcze inni nietypowych znalezisk. Do tych ostatnich "skarbów" zdecydowanie zalicza się realistyczna figura Dawida Podsiadły, okraszona zabawnym opisem. I to całkiem solidna, bo jej bazą jest płyta meblowa. Ogłoszenie pojawiło się na forum "Uwaga, śmieciarka jedzie - Trójmiasto", która jest stroną-córką ogólnopolskiej strony o tej samej nazwie.

- Oddam Chłopa w dobre ręce. Dawid Podsiadło. Idealny na wieczory panieńskie, urodziny, imieniny lub otarcie łez, gdy nie udało się zakupić biletu na koncert. Z płyty HDF tzw. plecówka (jak z tyłu szafek, tzw. plecki) 3mm z powłoką drukowaną + noga HDF + uchwyty mocujące. Wymiary: wys.: 183 cm, szer.:50 cm, gł.: 50 cm z nogą. Odbiór: Gdańsk Zaspa - napisała użytkowniczka Maja.
Pod wpisem szybko zaroiło się od "lajków" i komentarzy.

- Jak żywy;
- Jak się zwolni, to chętna!
- Po zainteresowaniu widać, że co najmniej za 100 zł by poszedł, a na aukcji WOŚP to i za grube hajsy;
- ODBIORĘ NAWET ZA 10 minut.

Prawdopodobnie "Dawid Podsiadło" z Zaspy bardzo szybko trafi w nowe ręce, bo ogłoszenie wyciekło z grupy i zaczęło hulać po sieci. Jest duża szansa, że dotarło już do prawdziwego Dawida.

Meblowanie spod śmietnika w modzie. Ale ma swoje zasady Meblowanie spod śmietnika w modzie. Ale ma swoje zasady

O co chodzi z tymi "śmieciarkami"?Wszelkie internetowe grupy i lokalne fora z hasłem "śmieciarka" są sprytną formą pozyskiwania rzeczy za darmo. Ich użytkownicy informują się na bieżąco o śmietnikowych znaleziskach, a można tam czasem znaleźć prawdziwe skarby.

Zwykle zasada odbioru jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy. Osoba, która pierwsza poprosi o rezerwację przedmiotu, staje się uprawniona do umówienia się po jej odbiór. Czasem jednak wystawiający zaznacza, że nie będzie rezerwował rzeczy (bo np. tylko przechodził obok jakiejś śmietnikowej wystawki i zrobił na szybko zdjęcie i wrzucił na grupę), wówczas decyduje kolejność pojawienia się zainteresowanych na miejscu.

Co istotne: ten, kto oddaje rzecz, nie może oczekiwać jakiejkolwiek zapłaty, choćby w postaci czekolady czy kawy - robi to całkowicie za darmo.

Forum Trojmiasto.pl - tu sobie porozmawiasz na każdy temat

osa

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Imprezowa ulica, w bliskim sąsiedztwie klubu B90, na której tętni nocne życie, skupiająca przedsięwziecia artystyczne, muzyczne, a także rekreacyjne nazywa się: